
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Joseph D. Unwin - Regulacje seksualne a zachowania kulturowe
- Krzysztof Karoń - Historia antykultury 1.0.
- Vivek Ramaswamy - Woke S.A.
- Jacek Bartyzel - Demokracja
- Benedyktyni tynieccy (oprac.) - Mszał rzymski (mszalik codzienny)
- Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki
- Marc Morano - Zielone oszustwo. Dlaczego Zielony Nowy Ład jest gorszy, niż myślisz
- Mój Niedzielny Mszalik
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
Ks. Janusz Stańczuk - Jak zostać dżentelmenem w 30 dni

Świetna książka dla chłopców, ale po trochu również dla dziewczynek, pokazująca na czym polega bycie kulturalnym i odpowiedzialnym młodym człowiekiem. W dobie dominujących w życiu młodych ludzi smartfonach, nieoceniona pomoc wychowawcza.
Andrzej Fedorowicz - Podróżnicy. Wielkie wyprawy Polaków

Zbiór pasjonujących opowieści o niezwykłych wyprawach polskich podróżników od średniowiecza do współczesności.
Wśród bohaterów książki są zesłańcy i piraci, badacze i awanturnicy, sportowcy i dziennikarze. Od średniowiecznego mnicha Benedykta Polaka, przez legendarnego Maurycego Beniowskiego, Leonida Teligę, Tony’ego Halika i Jerzego Kukuczkę, po Marka Kamińskiego i Aleksandra Dobę.
Poczet władców polskich w komiksie

Poczet władców polskich w komiksie jest adresowany do młodych ludzi. Komentarze i dialogi, pisane językiem zrozumiałym dla młodzieży, pełne są odniesień do współczesności. Anegdota, humor, żywa i potoczysta narracja książki będą najlepszą zachętą dla tych, którzy nie przepadają za historią w szkolnym, podręcznikowym wydaniu. Młody czytelnik zapoznając się z dziejami polskich władców, oprócz podstawowych informacji o królach i królowych, dowiaduje się o zwyczajach, strojach i rekwizytach z dawnych epok. W ten oryginalny i unikalny sposób poznaje historię Polski.
Zofia Kossak - Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata

Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata to prześlicznie ilustrowana porywająca historia przygód starego skrzata i jego przyjaciół zamieszkujących dom w Górkach Wielkich na Śląsku Cieszyńskim.
Czytając relację o skrzacich kłopotach, bierzemy udział w wyprawie do tajemniczego starego dworu, będącego siedzibą nie tylko słynnej rodziny Kossaków, ale i przyjaznych ludziom baśniowych stworków.
Ks. Janusz Stańczuk - Savoir-vivre dla dzieci. Poradnik o dobrym wychowaniu

Biblijna Księga Syracha mówi, że niewiele jest darów cenniejszych ponad „osobę dobrze wychowaną”. Bo wychowanie to nie tylko znajomość przepisów i umiejętność posługiwania się sztućcami. To przede wszystkim grzeczność i sympatia okazywana innym ludziom.
Zofia Kossak - Puszkarz Orbano (książka + płyta do słuchania)

Puszkarz Orbano to fascynująca opowieść o dramatycznych zmaganiach obleganego przez Turków osmańskich Konstantynopola, najwspanialszego z miast chrześcijańskich.
Powolny schyłek dostrzegany przez nielicznych przenikliwych, nawołujących bezskutecznie do podjęcia energicznej obrony, skorumpowana biurokracja – niezdolna do podjęcia jakichkolwiek działań, bogata i gnuśna społeczność oddana jedynie rozrywce i pomnażaniu majętności, zanik cnót obywatelskich a przede wszystkim miłości ojczyzny, aż wreszcie pycha ponad tysiącletniego niezdobytego miasta i wiele innych czynników przybliża nieuchronny koniec.
KSIĄŻKA Z PŁYTĄ AUDIO DO SŁUCHANIA!
Frederic Bastiat - Co widać i czego nie widać

Co widać i czego nie widać to krótka opowieść o tym, co najważniejsze w ekonomii. Okazuje się, że nie trzeba czytać opasłych podręczników, aby zrozumieć istotę procesu gospodarowania i jego konsekwencji. Książka, którą trzymacie w ręku to swoisty elementarz. Napisana jasnym i klarownym wywodem, z niezwykłą pasją i żelazną logiką, a przy tym pełnym humoru językiem, pozwala dostrzec w ekonomii to, czego większość nie dostrzega lub dostrzec nie chce. Zmusza do myślenia. To jedna z tych książek, które czyta się przez całe życie i za każdym razem odkrywa się w niej coś nowego, inspirującego.
Wydanie z dwunastoma pięknymi ilustracjami, oddającymi przesłanie każdego z rozdziałów.
Ewa Skarżyńska - O polskich świętych dzieciom

Książka ta to pięknie skomponowany zbiór opowieści o polskich świętych, błogosławionych oraz sługach Bożych. Ale nie jest to kolejny zbiór biografii świętych! Autorka w wyczerpujący i bardzo przystępny sposób prezentuje młodemu czytelnikowi postacie naszych wybitnych rodaków, z których możemy być naprawdę dumni.
Bł. ks. Roman Archutowski - Historia Kościoła katolickiego dla młodzieży

Tak jak Dzieje Polski opowiedziane dla młodzieży F. Konecznego powinny być lekturą historyczną każdego nastolatka, tak Historia Kościoła... napisana piórem bł. ks. Archutowskiego, powinna być lekturą obowiązkową każdego młodego człowieka. Żeby poznał historię swojego Kościoła bez przekłamań i przeinaczeń. Żeby poznał powody do dumy ze swej religii, a nie – jak dziś często jest uczony – do wstydu.
Maria Konopnicka - Wiosna i dzieci

Maria Konopnicka jest jedną z najbardziej znanych i cenionych poetek tworzących dla dzieci. Jej wiersze, mimo że powstały ponad 100 lat temu, do dziś są chętnie czytane przez dzieci oraz ich rodziców.
Paweł Kołodziejski, Bogusław Michalec – Historia Polski w komiksie

Doskonałe wprowadzenie do dziejów Polski dla młodych i starszych czytelników, pełne humoru, lecz również powagi i narodowej dumy, ukazujące najważniejsze dla naszej Ojczyzny wydarzenia i postaci oraz jej niezbywalne miejsce w historii Europy.
Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy

Przedstawiamy książkę, którą zna chyba każdy Polak! Od pokoleń przygody Stasia i Nel zagubionych na afrykańskim lądzie fascynują, ciekawią, wzruszają i sprawiają, że nie można oderwać się od lektury.
Czternastoletni chłopiec i ośmioletnia dziewczynka uciekają z rąk porywaczy i szukają drogi do domu pośród groźnej afrykańskiej przyrody - niesprzyjającego klimatu, dzikich zwierząt, nie zawsze przyjaźnie nastawionych tubylców, groźnych dla życia chorób i wszelkich innych niebezpieczeństw. Czy wyjdą z tego cało i jakim sposobem?