
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Wojciech Sumliński - Niebezpieczne związki Rafała Trzaskowskiego
- Jan Białek - TECH.2. Źródła rozwoju środowiska technologicznego
- Grzegorz Braun - Iskry Boże
- Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Mój Niedzielny Mszalik
- Bartosz Kopczyński - Poradnik świadomego narodu Księga I. Historia debilizacji
- Jakub Wozinski - Od ujścia Wisły po Morze Czarne TOM III AUTOGRAF
- Sławomir N. Goworzycki - Historia Hiszpanii opowiedziana niepoprawnie politycznie
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm w edukacji. Szkolnictwo jako oręż w budowie nowego człowieka
Jan Białek - TECH.2. Źródła rozwoju środowiska technologicznego
Cena regularna:
towar niedostępny






Opis
Niniejsza książka będąca kontynuacją bestsellerowego tytułu TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego jest badaniem religijnych i kulturowych źródeł postindustrialnych technologii rozwijanych do 2050 roku, dążących do mechanizacji człowieka i całego środowiska naturalnego.
Poruszane w książce pytania odnoszą się do najważniejszych zagadnień wprowadzanej rewolucji. Dlaczego rządy, armie, instytucje finansowe i globalne korporacje dążą do uzyskania nieśmiertelności, modyfikowania genetycznie i produkowania ludzi, podłączania ich do komputerów, cyborgizacji, tworzenia świadomości roju czy innych zasadniczo podważających ludzką istotę technologii. Dlaczego dąży się do transformacji środowiska naturalnego, klimatu, modyfikacji flory, fauny i całej biosfery oraz budowania syntetycznych, nowych form życia? I przede wszystkim: jakie fundamentalne wierzenia stoją za tak radykalnymi działaniami?
W książce tej zagłębimy się w religijne, kulturowe i etyczne aspekty rewolucji postindustrialnej, wskazując na jej źródła i utopijne wizje mające się urzeczywistnić w nadchodzących dekadach.
Dane techniczne
Autor | Jan Białek |
Format | 148 x 210 |
Liczba stron | 212 |
Oprawa | Miękka |
Zdjęcia | Nie |
Rok wydania | 2025 |
Wydawca | GARDA |
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.