
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Joseph D. Unwin - Regulacje seksualne a zachowania kulturowe
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Jacek Bartyzel - Demokracja
- Vivek Ramaswamy - Woke S.A.
- Krzysztof Karoń - Historia antykultury 1.0.
- Benedyktyni tynieccy (oprac.) - Mszał rzymski (mszalik codzienny)
- Marc Morano - Zielone oszustwo. Dlaczego Zielony Nowy Ład jest gorszy, niż myślisz
- Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki
- Mój Niedzielny Mszalik
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
Zajmowali się nią Tukidydes, Herodot czy Polibiusz, ale jako odrębna nauka pojawiła się dopiero w II poł. XIX wieku. Geopolityka bo o niej mowa to nauka zajmująca poszukiwań prawidłowości w procesach dziejowych za pomocą tworzenia wielkich syntez geograficznych i historycznych. Uogólnienia z zakresu historii i geografii miały pozwolić na uchwycenie najważniejszych procesów politycznoprzestrzennych, przekraczających granice pojedynczych państw (skala kontynentalna i globalna), a także procesów dziejowych, wykraczających poza horyzont życia pojedynczych pokoleń.
Do geopolityki zaliczyć można takie obszary badawcze jak: geografia polityczna i jej dzieje, klasyczne koncepcje geograficzne: oś historii, Heartland, Rimland, regiony geostrategiczne, nowy światowy ład, pozycja Polski na świecie w historii i dziś, łańcuchy dostaw, przestrzeń geopolityczna, sojusze oraz konflikty.
W tym dziale znajdą Państwo książki, które przybliżają powyższą tematykę. Zarówno polskich, jak i zagranicznych autorów. Tych współczesnych, jak i z przeszłości, które zaliczone zostały już do klasycznych prac tej nauki.
Tematyka geopolityczna jest niezwykle na czasie, szczególnie nabrała rozpędu po 2020 roku.
Grzegorz Osiński - Transhumanizm. Retiarius contra Secutor. Tom 2. Nauka i technologia.

Oddaję do rąk czytelników drugi tom książki dotyczącej transhumanizmu, w której podejmuje próbę odszukania przyczyn, które spowodowały powstanie koncepcji ulepszania człowieka, prowadzące wprost do teoretycznego stanu osobliwości singularity, kiedy to osiągniemy technologiczną możliwość transferu ludzkiego umysłu do maszyny. Tom pierwszy dotyczył zagadnień związanych z fenomenem ludzkiego umysłu i opisywał, dotyczące go podstawowe pojęcia i hipotezy. Aby zrozumieć w jaki sposób pojęcie człowieka zostało zredukowane jedynie do biologiczno-neurodynamicznej formy, którą można dowolnie zmieniać kierując się jedynie chęcią osiągnięcia praktycznych celów, w niniejszej książce spróbuję prześledzić rozwój nauki, również w ujęciu historycznym.
Magdalena Ziętek-Wielomska - Niemiecki sen o imperium

Podczas gdy oczy Polaków skierowane są na Wschód, za naszą zachodnią granicą doszło do zasadniczej zmiany polityki zagranicznej. Niemcy już nie ukrywają, że marzy im się budowa imperium europejskiego pod własnym przywództwem. Zmiany te prawie w ogóle nie są śledzone i rozumiane w Polsce. Poza ogólnikowymi hasłami i zarzutami, często robionymi na potrzeby bieżącej polityki, nie prowadzi się żadnych poważanych analiz choćby różnych znaczących wypowiedzi niemieckich polityków, z których jednoznacznie wynika, że Europa musi posiadać wspólną politykę zagraniczną i wspólną armię. Polska już nie raz w swojej historii przespała takie momenty zwrotne. Na ten moment wszystko wskazuje, że prześpi to także i tym razem. Chyba, że Polacy wreszcie obudzą się ze snu, w którym się pogrążyli i zrozumieją, jakie zagrożenie idzie do nas zza naszej zachodniej granicy.
Song Hongbing - Wojna o pieniądz 5. Decydujące starcie

W swojej najnowszej książce Song Hongbing przybliża źródła najważniejszych konfliktów współczesnego świata, zarówno militarnych, jak i gospodarczych. W centrum jego rozważań znajduje się Bliski Wschód, arena niekończących się walk i dyplomatycznych targów. Izrael, Iran Arabia Saudyjska, a także Turcja to ogniska zapalne, które analizuje autor, spoglądając na ich przeszłość oraz możliwą przyszłość. Oprócz tego w najnowszym tomie cyklu Wojna o pieniądz tradycyjnie pojawia się pytanie o rolę Chin we współczesnym świecie, przede wszystkim w kontekście rywalizacji między potęgami morskimi pod wodzą USA a krajami dążącymi do hegemonii lądowej, takimi jak Państwo Środka
Feliks Koneczny - Prawa dziejowe

Lektura Praw dziejowych Konecznego, choć nie jest łatwa dla współczesnego człowieka, może pomóc mu realizować własne życie celowo, a przez to czynić je normalnym, dobrym, prawdziwym oraz pięknym, może także ostatecznie dopomóc w budowie życia społecznego bez błędów i głupoty, bo „bezsilne jest zło w życiu zbiorowym, dopóki nie urządzi z siebie imitacji dobra, ażeby móc wyłudzić współpracę obywateli pragnących dobra. Dlatego w życiu zbiorowym głupota (a choćby tylko naiwność) jest gorsza od samego zła, nie byłoby bowiem zła w życiu publicznym, gdyby nie znajdowało oparcia pomiędzy dobrymi, gdyby nie było przyjmowane w najlepszej myśli. [...] Nigdy źli niczego nie utworzą bez pomocy dobrych, więc odkąd (dobrzy –) wycofają się z przedsionków zła, zło musi upaść.
Dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. PWSZ Chełm
John J. Mearsheimer – Wielkie złudzenie. Liberalne marzenia a rzeczywistość międzynarodowa (oprawa TWARDA)

Fascynująca książka jednego z najwybitniejszych badaczy stosunków międzynarodowych, autora Tragizmu polityki mocarstw, twórcy teorii realizmu ofensywnego. Profesor John J. Mearsheimer analizuje idealistyczne złudzenia dotyczące polityki międzynarodowej i leżące u ich źródeł błędy intelektualne. Wskazuje czynniki w rzeczywistości decydujące o postępowaniu państw. Formułuje surowe oskarżenie polityki amerykańskiej ostatniego trzydziestolecia, z jej wiarą w koniec historii oraz możliwość eksportu demokracji liberalnej na cały świat. Wielkie złudzenie to manifest realizmu politycznego i doniosłe wezwanie o powściągliwość, o uznanie ograniczeń narzucanych przez rzeczywistość.
Murray Rothbard - Wall Street, banki i amerykańska polityka zagraniczna

Wall Street, banki i amerykańska polityka zagraniczna przedstawia ogromną ilość nagich faktów, które mówią więcej niż jakiekolwiek skomplikowane interpretacje. To, że Wall Street oplata Waszyngton niezwykle rozbudowaną siecią powiązań rodzinnych, koleżeńskich i biznesowych jest wiedzą powszechnie znaną, lecz nikomu tak jak Rothbardowi nie udało się pokazać tego w równie przystępnej i zwięzłej formie. Jego opowieść kończy się na rządach lubianego w Polsce Ronalda Reagana, który pod względem zależności od finansowych elit nie różnił się niczym od wszystkich wcześniejszych prezydentów. Szkoda jedynie, że autorowi nie dane było żyć dłużej, aby opisać dalszy rozwój wypadków.
Anthony Gregory
Andrei Martyanov - Rozpad. Oznaki nadchodzącego upadku Ameryki i Zachodu

Stany Zjednoczone przechodzą obecnie głęboką i radykalną transformację. Wszystkie oznaki wskazują na przyspieszone oddalanie się USA od nadanego sobie statusu globalnego hegemona. Dystans, który w wielu dziedzinach dzielił imperium od jego rosnących w siłę rywali, radykalnie maleje.
Jacek Bartosiak, Piotr Zychowicz - Nadchodzi III wojna światowa

Znany geopolityk oraz publicysta historyczny rozmawiają o Polsce i świecie. O tym, czy armia Rzeczypospolitej jest gotowa odeprzeć atak i obronić państwo. Wrzesień ’39 nie może się powtórzyć. Stany Zjednoczone wycofują się z Europy, aby skupić się na Pacyfiku. A to oznacza, że amerykańskie gwarancje dla Polski stają się coraz bardziej iluzoryczne. Na jakich sojuszników naprawdę możemy liczyć? Czy grozi nam rosyjska agresja i nowa Jałta?
Jacek Bartosiak - Koniec końca historii (opr. miękka)

Przymusowe zamknięcia kolejnych sektorów gospodarki i ograniczenia funkcjonowania (sławne już lockdowny) wywołane pandemią COVID-19, dewastują systemy gospodarcze w krajach rozwiniętego Zachodu (i coraz bardziej w Polsce). W ślad za tym, niczym złowrogi cień, pojawią się napięcia społeczne, które mogą doprowadzić do złamania kontraktu społecznego, na którym oparty jest cały ład międzyludzki w naszym kręgu cywilizacyjnym.
Sławomir A. Danilczuk - Globalny Bunt Elit

Cywilizowany Świat Zachodu zgodził się na pandemię COVID-19 bez zadawania zbędnych pytań. I zgodził się bez konieczności weryfikowania odpowiedzi na podstawowe, chociaż w ogóle niepostawione pytania. Świat Zachodu zgodził się też na bezprecedensowe w historii zatrzymanie swoich gospodarek. Społeczeństwa najbardziej uprzemysłowionych państw świata – około 3 miliardów ludzi – poddały się presji i wyraziły zgodę na areszty domowe bez próby pobieżnego przynajmniej zweryfikowania istoty pandemii COVID-19. Wypełniły polecenia władz i nakazy mediów bez sprzeciwów, bez protestów. To nie są przypuszczania czy teorie spiskowe – to widoczny, oczywisty efekt działania niezbyt wymyślnej inżynierii społecznej, socjotechnicznych i prawnych zabiegów rządów wspomaganych przez masowe media.
Marek Budzisz - Wszystko jest wojną. Rosyjska kultura strategiczna

Parag Khanna - Przyszłość należy do Azji. Globalny porządek w XXI wieku

Tłumaczony na wiele języków bestseller PRZYSZŁOŚĆ NALEŻY DO AZJI to książka napisana dla ludzi Zachodu przez człowieka Wschodu, który doskonale zna i rozumie Azję oraz panujące tam stosunki społeczne, polityczne i gospodarcze. Parag Khanna ukazuje specyfikę Azji, zakorzenioną w jej historii i kulturze, której nie da się zrozumieć patrząc wyłącznie z zachodniej perspektywy. Siła Azji i jej przyszłość tkwią w tym, co pozytywnie odróżnia ją od pogrążonej w kryzysie cywilizacji zachodniej: wyższości merytokracji nad demokracją, pragmatyzmu nad ideologią oraz dobra wspólnego nad zaspokajaniem egoistycznych roszczeń jednostek i mniejszościowych grup. Warto przyjrzeć się dziś Azji i temu, co ma do zaoferowania, gdyż, zdaniem autora, o ile XIX wiek był stuleciem Europy, XX – Ameryki, o tyle XXI wiek będzie stuleciem Azji.