Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Mój Niedzielny Mszalik
- Ks. Józef Mrozowski - Msza Święta i Tajemnice Życia Zbawiciela
- Werner Schur - Piekło bez ognia
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Adam Wielomski - Imperialna Europa. Niemieckie plany podboju i reorganizacji Europy 1871-1945
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Kacper Kita - Saga rodu Le Penów
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
- Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim
Antoni F. Ossendowski - Nieznanym szlakiem
Nieznanym szlakiem to zbiór opowiadań, do których natchnienie i tematy czerpał autor ze swoich licznych podróży po Europie, Azji i Afryce. Tom ten jest więc jakby wachlarzem różnorodnych utworów przesyconych egzotycznymi kolorami, atmosferą dalekich krajów o obcych lądów: tych gorących i tych lodowatych. Każda z nowel stanowi jednak odrębną historię dramatu człowieka doświadczonego przez los i daje Czytelnikowi możliwość głębokich refleksji na tematy ogólnoludzkie. Wystarczy jedynie sięgnąć ręką i wybrać któreś z tych opowiadań, by znaleźć się na kilka chwil w niezwykłej scenerii i niepowtarzalnym klimacie utworów wielkiego podróżnika i wnikliwego obserwatora - A.F. Ossendowskiego.
Antoni F. Ossendowski - Od szczytu do otchłani
W książce Od szczytu do otchłani autor porywa czytelnika w fascynującą podróż po Mandżurii początku XX stulecia, aby ukazać jej prawdziwe oblicze, i to aż w trzech odsłonach: jako krainy bogactw naturalnych, jako areny walk politycznych i jako miejsca odosobnienia w "kamiennych workach" ludzi wykluczonych przez władze ze społeczeństwa. Nie zabrakło tutaj i barwnych przedstawień licznych szczepów tubylczych, i egzotycznej przyrody, nieustępliwie stawiającej czoła próbom ekspansji człowieka. Autor osobiście i niejednokrotnie z narażeniem życia doświadcza wszystkich tych aspektów pobytu w Mandżurii...
Antoni F. Ossendowski - Polesie (reprint)
Prezentowany tom jest reprintem książki Polesie A. F. Ossendowskiego z roku 1934. Dokładnie odwzorowuje pisownię, układ graficzny i ilustracje wydania pierwszego, a więc powiela również ewentualne błędy tamtej edycji
Antoni F. Ossendowski - Puszcze polskie
Arkadiusz Bińczyk, Marcin Rosołowski - Siedem wieków Warszawy. Kalendarium historii miasta do końca XIX wieku.
Jest to szczegółowa publikacja pokazująca wydarzenia od pierwszych śladów osadnictwa na terenach dzisiejszej stolicy. Skrupulatnie zebrane ponad 3,5 tys. faktów zabiera czytelników w niesamowitą historię przemian, będących jednocześnie dokumentacją życia i rozwoju Warszawy i jej społeczności. Siedem wieków Warszawy to pierwsze tego rodzaju zestawienie.
Arkady Fiedler - Madagaskar. Gorąca wieś Ambinanitelo
Książka ta powstała w ciekawych okolicznościach: przed II wojną światową Polska, jak wiele ówczesnych europejskich społeczeństw poważnie myślała o posiadaniu kolonii. Stąd zralizowana w roku 1937 rządowa wyprawa na Madagaskar pod kierunkiem majora Mieczysława Lepeckiego (adiutanta Marszałka Piłsudskiego).
Emil Wąsacz - Santiago de Compostela. Dziękczynne pielgrzymowanie
Emil Wąsacz od kilku lat czuł, że "jest" na Camino. Myśl o pielgrzymce do Santiage de Compostela towarzyszyła mu przez wiele miesięcy. Wreszcie w maju 2013 r. wyruszył na, jak to sam nazwał, dziękczynne pielgrzymowanie.
Książka w pierwszej części opowiada o duchowym dojrzewaniu i praktycznych przygotowaniach do pielgrzymki. Druga część jest zapisem wędrówki.
H. Brandenburg, A. Ballardini, Ch. Thoenes - Bazylika Świętego Piotra. Historia monumentu
W tym atrakcyjnym albumie po raz pierwszy została ukazana architektoniczna i artystyczna historia bazyliki św. Piotra w Watykanie: od jej konstantyńskich początków, przez średniowieczną ewolucję, aż po renesansowe i barokowe przeobrażenia, które nadały jej współczesny kształt. Bazylika – symbol Kościoła katolickiego – powstała z pragnienia papieży renesansu. Ci wikariusze Chrystusa zatrudnili do pracy przy niej znamienitych architektów i twórców wszech czasów. W rzeczywistości jednak została ona zbudowana na gruzach jednej z największych i najstarszych budowli kultycznych chrześcijaństwa, dawnej bazyliki św. Piotra, wzniesionej z woli cesarza Konstantyna na miejscu męczeństwa i pochówku Księcia Apostołów. Ten fascynujący obraz życia bazyliki zgłębiają wybitni znawcy późnego antyku, wieków średnich i epoki nowożytnej, przywołując liczne dokumenty, szkice rekonstrukcyjne, projekty, plany, ryciny, weduty, modele czy obrazy ilustrujące powstanie oraz późniejszy rozwój papieskiego kościoła. Spektakularne fotografie z lotu ptaka oraz zdjęcia wnętrza bazyliki z całym jej bogatym wystrojem, zwłaszcza mozaikami – największym tego typu dziełem na świecie! – przedstawiają dzisiejszy wygląd imponującej budowli.
Hannibal Smoke - Górny Śląsk w ruinie. Pałace zniszczone i zagrożone
Górny Śląsk w ruinie to przewodnik po regionie, w którym dawną obfitość zamków, pałaców i dworów zamieniono w kupy gruzu lub niszczejące, od lat nieużytkowane rudery. Wędrówka po dziesiątkach rezydencji, których powojenną historię pominięto lub zmarginalizowano, w większości skazując na powolną agonię i całkowite zapomnienie.
Hannibal Smoke - Niewidzialny Dolny Śląsk. Pałace, których już nie zobaczysz
Niewidzialny Dolny Śląsk to jedyny w swoim rodzaju album dokumentujący masakrę dziedzictwa materialnego regionu w jego historycznych granicach, od Świebodzina w Lubuskiem po Nysę w Opolskiem. Blisko 450 zachowanych na zdjęciach rezydencji, o których mieliśmy zapomnieć...
Hannibal Smoke - Niewidzialne miasto. Wrocław, który przestał istnieć (1938-2000)
Wydawać by się mogło, że o wojennych i powojennych zniszczeniach Wrocławia zostało już powiedziane wszystko. Ta książka jest jednak wyjątkowa. Autor nie tylko opisuje nieistniejące miasto, ale je POKAZUJE! Odkrywa „Niewidzialne białe plamy", rozprawia się z mitami, nie pomijając współczesnych problemów z ocalałym dziedzictwem. Wspaniały spacer po nieistniejącym mieście, placach, parkach, ulicach pełnych okazałych budowli, które pozostały jedynie na starych fotografiach.
Hannibal Smoke - Zaginiony Górny Śląsk. Pałace, których już nie zobaczysz
Wystarczy wspomnieć o Górnym Śląsku, by przywołać posępne obrazy spowitych dymem kominów i wież wyciągowych. Moc tego wyobrażenia jest miażdżąca, a przecież to także kraina zamków, pałaców i dworów.
Na początku minionego wieku było ich co najmniej 1100. Jednak szokuje nie liczba tych budowli, lecz świadomość, że do dziś większość z nich zrównano z ziemią.