Jedynie prawda jest ciekawa! - Józef Mackiewicz

 

Karta Dużej Rodziny

Newsletter Multibook
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Produkty dnia
Mój Niedzielny Mszalik
Mój Niedzielny Mszalik

75,00 zł

szt.
Jakub Wozinski - Od ujścia Wisły po Morze Czarne - komplet 3 tomów
Jakub Wozinski - Od ujścia Wisły po Morze Czarne - komplet 3 tomów

225,00 zł

Cena regularna: 259,70 zł

Najniższa cena: 199,00 zł
szt.
Ks. Piotr Roszak, Tomasz Kolanek - Nowoczesne herezje. Jak ocalić duszę w XXI wieku? AUTOGRAF
Ks. Piotr Roszak, Tomasz Kolanek - Nowoczesne herezje. Jak ocalić duszę w XXI wieku? AUTOGRAF

39,90 zł

Cena regularna: 44,90 zł

Najniższa cena: 39,90 zł
szt.
Joanna Brejecka-Pamungkas - Dziecko naturalnie zdrowe
Joanna Brejecka-Pamungkas - Dziecko naturalnie zdrowe

99,00 zł

Cena regularna: 119,00 zł

Najniższa cena: 99,00 zł
szt.
Zestaw dwóch książek Grzegorza Eberhardta - Pisarz dla dorosłych i Nie ma już wielkich rzeźbiarzy poza mną
Zestaw dwóch książek Grzegorza Eberhardta - Pisarz dla dorosłych i Nie ma już wielkich rzeźbiarzy poza mną

180,00 zł

Cena regularna: 219,90 zł

Najniższa cena: 180,00 zł
szt.
Stanisław Grzesiuk - Trylogia bez cenzury
Stanisław Grzesiuk - Trylogia bez cenzury

119,90 zł

Cena regularna: 149,99 zł

Najniższa cena: 119,90 zł
szt.
Ks. Roman Kot - Miejsca, gdzie NIEBO spotyka się z ZIEMIĄ – przewodnik po maryjnych sanktuariach
Ks. Roman Kot - Miejsca, gdzie NIEBO spotyka się z ZIEMIĄ – przewodnik po maryjnych sanktuariach

29,90 zł

Cena regularna: 32,00 zł

Najniższa cena: 32,00 zł
szt.
s. Bożena Maria Hanusiak - Przebaczenie
s. Bożena Maria Hanusiak - Przebaczenie

24,90 zł

Cena regularna: 29,90 zł

Najniższa cena: 29,90 zł
szt.
Nowości wydawnicze
Mrs Henry Wood - Rodzina Channingów
Mrs Henry Wood - Rodzina Channingów

59,90 zł

Cena regularna: 74,90 zł

Najniższa cena: 74,90 zł
szt.
George R.R. Martin - Rycerz siedmiu królestw
George R.R. Martin - Rycerz siedmiu królestw

44,90 zł

Cena regularna: 49,90 zł

Najniższa cena: 49,90 zł
szt.
Katarzyna Grzebyk - Jutro może być za późno
Katarzyna Grzebyk - Jutro może być za późno

42,90 zł

Cena regularna: 49,90 zł

Najniższa cena: 49,90 zł
szt.
Małgorzata Nawrocka - Legendy chrześcijańskie miast polskich
Małgorzata Nawrocka - Legendy chrześcijańskie miast polskich

44,90 zł

Cena regularna: 47,50 zł

Najniższa cena: 47,50 zł
szt.
Emily Bronte - Wichrowe wzgórza
Emily Bronte - Wichrowe wzgórza

49,90 zł

Cena regularna: 57,90 zł

Najniższa cena: 57,90 zł
szt.

Bł. ks. Roman Archutowski - Historia święta Nowego Testamentu

archutowski_front.jpg
  • promocja
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 39,90 zł

Cena regularna: 44,90 zł

39.90
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 39,90 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Przedwojenny pedagog i wychowawca młodzieży, autor licznych podręczników, w tej książce zaprasza czytelników w podróż po świecie Nowego Testamentu. Podróż do starych czasów, o których przedwojenna młodzież wiedziała niewiele, a współczesna i to nie tylko młodzież, ale i zapewne zdecydowana większość dorosłych, wie jeszcze mniej. Jest więc ta niewielka książka znakomitą okazją do nadrobienia zaległości. Ksiądz Archutowski występuje tu w roli przewodnika a opowieść o życiu Pana Jezusa i apostołów, z licznymi cytatami z Pisma Świętego, potrafił nie tylko wpleść w szerszy kontekst historyczno-kulturowo-religijny, ale również przedstawiając po wielokroć nietuzinkową interpretację cudów Pana Jezusa lub licznych przypowieści. Dla większości czytelników, poza walorami duchowymi, będzie to pasjonująca opowieść.

* * *

Patriarchowie i prorocy Starego Zakonu zapowiedzieli przyjście Mesjasza – Zbawiciela świata. Otóż księgi Nowego Zakonu dają nam poznać tę postać.

Mesjaszem jest Pan nasz, Jezus Chrystus. Będąc Bogiem, zstąpił On na ziemię, stał się człowiekiem. Rozwinął swą działalność w Palestynie; tam przed dziewiętnastu wiekami nauczał, czynił cuda, umarł na krzyżu, zmartwychwstał, a w końcu wstąpił do nieba. Za życia Jezus Chrystus ogłosił nową naukę – Ewangelię św., ustanowił sakramenty św., założył Kościół. W ten sposób Jezus Chrystus stał się dla ludzi najdoskonalszym Nauczycielem, ich Zbawcą i wzorem doskonałości.
Właśnie Jezus Chrystus, Jego nauka, czyny, śmierć i zmartwychwstanie, oraz Kościół i jego sakramenty są przedmiotem historii św. Nowego Testamentu.
Pragnąłbym bardzo, by słowa Ewangelii świętej w tej książce zawarte oraz zasady wiary w niej wyłożone budziły w sercach młodzieży i miłość dla Pana Jezusa i uczyły ją żyć na chwałę Bożą i pożytek Ojczyzny.
Fragment Wstępu

* * *

Bł. Ks. Roman Archutowski urodził się w 1882 r. w Karolinie, w rodzinie ziemiańskiej. Po ukończeniu gimnazjum w Pułtusku wstąpił do seminarium duchownego w Warszawie. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1904 r. Przez rok był wikariuszem w parafii Jeżów, po czym kontynuował studia na Akademii Cesarskiej w Petersburgu.

Po powrocie do Warszawy został prefektem w Gimnazjum Realnym i Prywatnym Św. Stanisława Kostki. Miał wielki talent pedagogiczny i łatwość nawiązania kontaktu z młodzieżą. W 1925 r. został dyrektorem tego gimnazjum. Był autorem najpopularniejszego podręcznika historii Kościoła dla szkół średnich, który obecnie zostaje wznowiony. W 1940 r. został rektorem seminarium warszawskiego.

W 1942 r. został aresztowany i osadzony na Pawiaku. Po miesięcznych torturach zwolniono go, ale w tym samym roku ponownie uwięziono. Był maltretowany przez służbę więzienną, gdyż nie zamienił sutanny na ubranie cywilne. W marcu 1943 r. został przewieziony do obozu koncentracyjnego na Majdanku, gdzie również nieraz był bity i torturowany. Zachorował na tyfus plamisty i zmarł w Niedzielę Palmową, 18 kwietnia 1943 roku.

Jan Paweł II beatyfikował go w gronie 108 męczenników II wojny światowej w 1999 r. w Warszawie.

Dane techniczne

Autor Bł. ks. Roman Archutowski
Format 148 x 210 mm
Liczba stron 272
Oprawa Miękka ze skrzydełkami
Zdjęcia Tak
Rok wydania 2022
Wydawca Wydawnictwo Prohibita

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl