W sobotę, 7 grudnia w godz. 12:00-13:30
gościem naszej księgarni będzie
red. LESZEK MISIAK.
ZAPRASZAMY!





- Wojciech Sumliński - Powrót do Jedwabnego
- Leszek Misiak - Tracimy Kościół czyli zawał Polski AUTOGRAF
- Kard. Robert Sarah - Wieczór się zbliża i dzień już się chyli
- Bartosz Ćwir - W obronie wypraw krzyżowych AUTOGRAF
- Abp Jan Paweł Lenga - Trzeba ratować Kościół
- Jadwiga Czechowicz - Kresy i bezkresy 2
- Vladimír Palko - Lwy nadchodzą. Jak obronić chrześcijańską Europę?
- Andrzej Nowak - Dzieje Polski tom 4. Trudny złoty wiek

- Radosław Patlewicz - Ostatni gasi światło
- Jacek Kowalski - Średniowiecze. Obalanie mitów - podręcznik bojowy
- Wiesław Chrzanowski - Więźniowie polityczni w Polsce 1945-1956
- Beata Kołodziej - Czas na relacje, czyli droga od serca do serca
- Rozeznawanie i pełnienie woli Bożej. Wskazówki św. Alfonsa Liguoriego
Leopold Tyrmand - Dziennik 1954

W książce tej jest wszystko, czego można chcieć się dowiedzieć o życiu w socjalizmie. Oczywiście życiu inteligenta. A szczególnie inteligenta warszawiaka. Na kartach Dziennika 1954 spotkamy Herberta, Jasienicę, Kisiela, Turowicza, by wspomnieć tylko tych, których wspominać warto. Poznajemy też prozę i poezję bytowania młodego pisarza, świetnego obserwatora, znakomitego stylisty, którego wkrótce pozbyto się z Polski na stałe.
Leopold Tyrmand – U brzegów jazzu

Leopold Tyrmand, prekursor jazzu w Polsce, odpowiada na pytanie: co to jest jazz!
Ewa Beynar – Mój ojciec Paweł Jasienica

Fascynujące losy Pawła Jasienicy, a właściwie Leona Beynara, mogłyby stać się kanwą nie jednej, ale wielu książek.
Joseph Conrad - Tajny agent

Być może najbardziej aktualna powieść Josepha Conrada!
Janina Lesiak – Jadwiga z Andegawenów

Jadwiga z Andegawenów Jagiełłowa to postać ogromnie ważna dla naszej historii, kultury, świadomości narodowej. Król-królowa, młodo zmarła, jest uznana za świętą, jej marmurowy sarkofag zna prawdopodobnie każdy, choćby z ilustracji albo fotografii. Ale czy za tym obrazem widzimy prawdziwego człowieka, dziewczynę, kobietę?
Leopold Tyrmand – Filip

Jak większość prozy Tyrmanda i ta książka oparta jest na elementach biograficznych. Jest to opis losów człowieka nieprzeciętnego, którego młodość została naznaczona przez okupację, politykę i emigrację.
Lepold Tyrmand – Gorzki smak czekolady Lucullus i inne opowiadania

W opowiadaniach Tyrmanda znajdziemy mozaikę, z której można poskładać całe jego życie. Mozaikę barwną i niezwykłą. Jak cała jego twórczość. Jak cały Tyrmand.
Leopold Tyrmand - Siedem dalekich rejsów

Tyrmand stworzył bohaterów, których przeżycia budzą u czytelników rosnące z kartki na kartkę pragnienie – aby im się powiodło, aby potrafili przełamać wszelkie bariery, a kapryśny los nie pokrzyżował ich planów...
Leopold Tyrmand - Cywilizacja komunizmu

Ta książka nie ma pretensji naukowych, ani publicystycznych, ani dziennikarskich. Ma pretensje literackie. Mimo to nie jest ani beletrystyką, ani literackim esejem. Jest ona pamfletem na komunizm, zamierzonym przejaskrawieniem istniejącej rzeczywistości. Uważam komunizm za najgorszą plagę jaka spotkała ludzkość i żywię głęboką nadzieję, że książka ta odzwierciedla moje uczucia w odpowiednim stopniu.
Leopold Tyrmand - Tyrmand warszawski

Tyrmand warszawski to zbiór felietonów o Warszawie drukowanych w latach 1946-1953 w Stolicy i Tygodniku Powszechnym. Autor powrócił po wojnie do Polski – głównie z miłości do Warszawy. I właśnie ta miłość, z którą się bynajmniej nie krył, jest osnową wszystkich jego tekstów na temat naszej stolicy. Jego zdaniem: „...wszystko, dziejące się poza Warszawą, było niedobre, nudne, niewłaściwe i pozbawione wdzięku”.
Leopold Tyrmand - Wędrówki i myśli porucznika Stukułki

Stanowiąca fabularną całość niedokończona mini-powieść Leopolda Tyrmanda, dokończona, w wyniku konkursu rozpisanego przez MG.
Chwila, w której poznajemy Jana Franciszka Stukułkę, porucznika służby czynnej 305 pułku piechoty, jest cząstką drugiego dnia wojny, kiedy to Polska stała się początkowo natchnieniem świata, później zaś, pod koniec — nieodzownym elementem popularnej gry pt. „co mam zrobić z tym fantem, który trzymam w ręku?”
Podążamy za porucznikiem Stukułką drogami kampanii wrześniowej, a następnie stajemy się świadkami jego działalności konspiracyjnej, dzięki której podróżujemy po okupowanej Polsce, od Warszawy po Kraków i Wilno.
Leopold Tyrmand - Filip

Losy młodego Polaka, którego wojenne drogi wiodą do Frankfurtu nad Menem, gdzie pracuje w jednym z hoteli jako kelner, w grupie młodzieży pochodzącej z krajów okupowanych przez Niemcy. W tym wrogim świecie odnajduje całkiem niespodziewanych sojuszników. Są nimi wszyscy, których dosięgła wspólna wojenna mitologia. Także młodzi Niemcy.