Jedynie prawda jest ciekawa - Józef Mackiewicz

 

Newsletter Multibook
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Zbigniew S. Siemaszko - Polacy i Polska w drugiej wojnie światowej

Wysyłka w: 2-3 dni robocze
Cena: 13,90 zł 13.90
Cena detaliczna: 14,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Polska Macierz Szkolna za Granicą zwróciła się do autora niniejszej książki z prośbą o przygotowanie kilku referatów, dotyczących tematu Polacy i Polska w drugiej wojnie światowej. Potrzeba podyktowana była brakiem odpowiednich opracowań, z których młodzież przebywająca za granicą, mogłaby skorzystać. I tak ukazał się cykl artykułów drukowanych w „Poradniku Metodycznym” między kwietniem 2000 r. i marcem 2002 r. Z czasem narodziła się myśl o wydaniu wszystkich tych artykułów w formie książkowej.

Zanim zacząłem pisać, musiałem określić zadania i cele jakie powinienem osiągnąć. Zdecydowałem, że należy przedstawić zarówno okoliczności, które spowodowały wojnę, jak i skutki tej wojny, w stosunku do Polski i do innych krajów. Wobec tego zdecydowałem zacząć od dojścia Hitlera do władzy w 1933 r. i zakończyć na wyborach w PRL w styczniu 1947 r. Sądziłem również, że należy omówić nie tylko sprawy polityczne i wojskowe, ale też kościelne, kulturalne i narodowościowe. Szczególnie chciałem zwrócić uwagę na zmiany jakim uległa polskość na skutek katastrofy jaka dotknęła Polaków podczas ostatniej wojny.
W wyniku tej wojny Polska została odcięta od świata zachodniego i przez następne pół wieku pozostała w izolacji. Dlatego uważałem, iż należy podkreślić, że w okresie drugiej wojny światowej sprawy polskie były ściśle związane ze sprawami świata zachodniego. fragm. Wprowadzenia

Dane techniczne

Autor Zbigniew S. Siemaszko
Format 147 x 208 mm
Liczba stron 112
Oprawa Miękka
Rok wydania 2010
Wydawca Norbertinum

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl