
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Praca zbiorowa - Encyklopedia Antykultury
- Mój Niedzielny Mszalik (-20%)
- Andrzej Łobaczewski - Ponerologia polityczna. Nauka o naturze zła w adaptacji do zagadnień politycznych
- Benedyktyni tynieccy (oprac.) - Mszał rzymski (mszalik codzienny)
- Piotr Witt - Kroniki paryskie drugie
- Jadwiga Zamoyska – O pracy
- Benjamin Abelow - Jak Zachód wywołał wojnę na Ukrainie
- Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki (-20%)
- Jadwiga Zamoyska - O wychowaniu
C.S. Lewis - Listy starego diabła do młodego /twarda/

Listy starego diabła do młodego angielskiego pisarza C. S. Lewisa to książka opisująca działanie diabłów, usiłujących opanować ludzką duszę. Stary i doświadczony Krętacz udziela rad młodszemu Piołunowi, wyjaśniając mu jak wykorzystywać słabości ludzi, osaczać ich, wzmacniać wady i osłabiać zalety, pozwalające ludziom czynić dobro. Wydawałoby się, że tak napisana książka to podręcznik czynienia zła. Nic bardziej mylnego, książka C. S. Lewisa przepełniona jest wartościami chrześcijańskimi i pochwałą dobra, a przy tym napisana jest ze swadą i niespotykanym humorem.
Clive Staples Lewis – Opowieści z Narnii Tom 1-7

Książka powstała w latach pięćdziesiątych i odniosła wielki sukces na całym świecie. Przetłumaczono je na 29 języków, sprzedano ponad 85 milionów egzemplarzy. Są od lat doskonale znane w Polsce, także dzięki znakomitemu tłumaczeniu Andrzeja Polkowskiego i wydawnictwu Media Rodzina.
Adele Faber, Elaine Mazlish - Jak mówić do nastolatków, żeby nas słuchały. Jak słuchać, żeby z nami rozmawiały

W swojej nowej książce Adele Faber i Elaine Mazlish piszą o zagubieniu charakterystycznym dla okresu dorastania, o pragnieniu akceptacji, młodzieńczym buncie i potrzebie decydowania o sobie, którą odczuwają nastolatkowie. Autorki poruszają także kwestie związane z przedwczesnym zainteresowaniem seksem oraz z niebezpieczeństwami, jakie niosą ze sobą łatwy dostęp do narkotyków i wszelkiego rodzaju mediów.
Adele Faber, Elaine Mazlish - Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały; Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły

Bestsellerowy poradnik – niezbędnik każdego rodzica.
C. S. Lewis – Cztery miłości

Lewis, wyróżnia cztery rodzaje miłości: przywiązanie, przyjaźń, miłość erotyczną i caritas. Ta ostatnia, jako miłość Boga i bliźniego, jest z nich najważniejsza. Lewis pokazuje jak płynne są granice między poszczególnymi rodzajami miłości. Bowiem jedna może przechodzić w drugą tak, abyśmy w rezultacie lepiej mogli zrozumieć, kim i po co jesteśmy.
Clive Staples Lewis - Opowieści z Narnii w II tomach

iękna dwutomowa edycja „Opowieści z Narnii” C.S. Lewisa, znana już czytelnikom z wydania siedmiotomowego, tym razem w dwóch eleganckich woluminach w twardej oprawie i pudełku.
Clive Staples Lewis - Podział ostateczny

Jedna z filozoficzno-religijnych książek, C.S. Lewis – „Podział ostateczny” – to literacka, alegoryczna opowieść, która pozwala zrozumieć, czym jest zło.
Clive Staples Lewis – Chrześcijaństwo po prostu

„Chrześcijaństwo po prostu” powstało w nietypowy sposób. Podczas ostatniej wojny światowej BBC przeprowadziło z C.S. Lewisem cykl rozmów o wierze chrześcijańskiej. W rezultacie powstała z tego książka dla tych, którzy chcą wierzyć, ale przeszkadza im w tym intelekt.
Autor posiada niezwykły talent do logicznego wyjaśniania kontrowersyjnych kwestii, prostego ujmowania skomplikowanych zagadnień. Porusza problemy od dawna sprawiające kłopot wnikliwym i krytycznym wyznawcom religii, jak i tym, którzy przekonać się do wiary nie potrafią. Przyczyną tego stanu są jej swoiste sprzeczności, jak na przykład kwestię zła i tzw. Boskiego przyzwolenia na nie.
„Chrześcijaństwo po prostu” to wspaniała lektura, która może stać się pasjonującą przygodą zarówno intelektualną, jak i duchową. W równej mierze dla wierzących i nie wierzących, dla chrześcijan i niechrześcijan.
Clive Staples Lewis – Listy starego diabła do młodego

W „Listach starego diabła do młodego” piekielna ekscelencja, podsekretarz stanu w piekle, wymienia urzędowe listy ze swoim podwładnym. Jest nim jego bratanek, młodszy diabeł, który ma okazać swoje zdolności w służbie kusicielskiej. Za tym humorem, dowcipem, elegancją, za tą dociekliwością i przewrotnością kryją się ważne przesłania i pytania. Najważniejsze z nich to pytanie o rolę i miejsce zła w świecie stworzonym przez Boga.
Daniel Goleman – Inteligencja emocjonalna w praktyce

W drugiej, po fenomenalnym bestsellerze Inteligencja emocjonalna, książce zatytułowanej Inteligencja emocjonalna w praktyce Goleman zajmuje się źródłami sukcesu w pracy, i to zarówno indywidualnego pracownika, jak i całej organizacji. Pokazuje na konkretnych przykładach jak emocje, samokontrola i samoświadomość, zdolność komunikacji, umiejętność pracy w grupie wpływają na osiągnięcie sukcesu.
Jarosław Gryguć – Tu powstała Polska. Na dworze króla

Książka z serii TU POWSTAŁA POLSKA, której celem jest przybliżenie młodemu czytelnikowi kultury i życia Piastów. Jak wyglądały dawne grody, osady i miasta? Jak budowano kościoły i pałace? Jaka była codzienność na dworze? Gdzie mieszkali, jak się ubierali i co jedli nasi przodkowie? Jak wyglądało uzbrojenie wojów i rycerzy? Mnóstwo detali przedstawionych w sposób zgodny z naukową wiedzą historyczną i uzupełnionych szczegółowymi ilustracjami.
Jarosław Gryguć – Czasy mnichów i klasztorów

Szósta z kolei książka w serii dla dzieci "Tu powstała Polska". Na Szlaku Piastowskim znajduje się wiele zabytków architektury związanych z funkcjonowaniem klasztorów w państwie Piastów. Autor poprzez ciekawą narrację i bogate ilustracje przybliża młodym czytelnikom ten mało znany świat. Jak powstawały klasztory, jak wyglądało w nich życie codzienne, co to jest reguła klasztorna, jakie sekrety kryje refektarz? Wiele interesujących informacji i ciekawostek dotyczących zakonników, m.in. benedyktynów, dominikanów, franciszkanów oraz zgromadzeń żeńskich.