
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Praca zbiorowa - Encyklopedia Antykultury
- Mój Niedzielny Mszalik (-20%)
- Andrzej Łobaczewski - Ponerologia polityczna. Nauka o naturze zła w adaptacji do zagadnień politycznych
- Benedyktyni tynieccy (oprac.) - Mszał rzymski (mszalik codzienny)
- Jadwiga Zamoyska – O pracy
- Stanisław Krajski - Masoneria polska 2023 AUTOGRAF
- Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki (-20%)
- Benjamin Abelow - Jak Zachód wywołał wojnę na Ukrainie
- Jadwiga Zamoyska - O wychowaniu
Kajko i Kokosz - Zaćmienie o zmierzchu

W „Nowych Przygodach” fani serii znajdą wszystko to, za co kochali oryginalną serię – czary, bijatyki i humor. A także wiele nowych pomysłów, zarówno rozwijających stare wątki, jak i poszerzających świat znany z niezapomnianych opowieści Janusza Christy.
Kajko i Kokosz. Nowe przygody cz. 1 - Obłęd Hegemona

Legendarna seria "Kajko i Kokosz" powraca w nowej odsłonie! Tworzone przez wspaniałego scenarzystę i rysownika Janusza Christę (1934–2008) przygody dwóch słowiańskich wojów są od dziesięcioleci jedną z najpopularniejszych polskich serii komiksowych. Wydawnictwo Egmont kilka lat temu przygotowało pełną kolorową edycję oryginalnego cyklu, składającą się z aż 20 tomów.
Klemens V Ofiara templariuszy

Kolejny tom kolekcji przybliżającej historię zachodniego świata przez pryzmat papiestwa. Tym razem opowieść dotyczy Klemensa V, którego pontyfikat naznaczony był ciągłą walką z próbującym narzucić papiestwu swoją wolę królem Francji Filipem Pięknym. Jednym z punktów zapalnych było dążenie monarchy do zlikwidowania zakonu templariuszy.
Krzysztof Wyrzykowski, Sławomir Zajaczkowski – Kampinos '44

„Doliniacy" – jedno z największych zgrupowań Armii Krajowej walczące z Sowietami i Niemcami na krańcach północno-wschodnich II Rzeczypospolitej – w Puszczy Nalibockiej. Ich dowódcą był porucznik cichociemny Adolf Pilch „Dolina"". Po rozpoczęciu akcji „Burza"", w obawie przed likwidacją przez Armię Czerwoną i NKWD, zgrupowanie to zostało zwolnione przez dowództwo AK z udziału w operacji „Ostra Brama"".
Krzysztof Wyrzykowski, Sławomir Zajączkowski – Wilcze tropy 4 Zapora Hieronim Dekutowski

Zima 1945 roku. Rozformowane kilka miesięcy wcześniej oddziały leśne lubelskiej AK zbierają się na nowo. To w nich ścigani przez komunistyczny aparat bezpieczeństwa partyzanci szukają ratunku przed bezwzględnym terrorem i represjami. Jak nigdy nagląca staje się teraz potrzeba posiadania odpowiedzialnych dowódców – takich jak „Zapora” – zdolnych utrzymać dyscyplinę w konspiracyjnym wojsku, potrafiących skutecznie przeciwstawić się oprawcom z UB i NKWD.
Mariusz Urbanek – Wojna w eterze Mówi Radio Wolna Europa

24 września 1951. Amerykańska strefa okupacyjna, Monachium, świeżo odbudowany ze zniszczeń wojennych Hotel Regina. Doradca polityczny Radia Wolna Europa William Griffith składa Janowi Nowakowi-Jeziorańskiemu propozycję objęcia kierownictwa polskiej sekcji Radia Wolna Europa z siedzibą w Monachium. Nowak ma skompletować zespół i opracować program.
Oliwia Gałka-Olejki, Janusz Wyrzykowski – Irena Sendlerowa i łyżeczka życia

Opowieść o Irenie Sendlerowej, która dzięki wielkiej wrażliwości na ludzką krzywdę pomagała Żydom w czasie okupacji niemieckiej w okresie II wojny światowej.
Papieże w historii. Jan Paweł II ,,Nie lękajcie się"

Pierwszy tom kolekcji przybliżającej dzieje świata przez pryzmat historii papiestwa. Przywódcy Kościoła katolickiego byli i są osobami o wielkich wpływach, dyplomatami, negocjatorami, przywódcami wojskowymi i przewodnikami duchowymi, lecz także zwyczajnymi ludźmi stojącymi w obliczu własnego przeznaczenia.
Paweł Kołodziejski – Prymas Tysiąclecia w komiksie

Komiks pokazuje historię niezwykłego człowieka na tle naszych burzliwych dziejów. Kim był człowiek, który został nazwany Prymasem Tysiąclecia? Co dawało mu wewnętrzny spokój i siłę potrzebną w czasach, w których przyszło mu żyć? W jaki sposób spotkania z niezwykłymi i śmiałymi reformatorami - ks. Władysławem Korniłowiczem, matką Różą Czacką czy przyszłym papieżem ks. Karolem Wojtyłą - wpłynęły na tego wiernego kapłana, oddanego biskupa i niezłomnego prymasa? Jak jego przykład może być inspiracją dla młodzieży? Ilustrowana forma przybliża prymasa Wyszyńskiego zwłaszcza młodym, by i dla nich nie był postacią ze spiżu, ale kimś, kto codziennie, dzień po dniu całe swoje życie powierzał Bogu przez Maryję.
Władysław Łukasiuk – Wilcze tropy. „Młot” zeszyt 3

Wiosna 1944 r. Nad Bugiem, niedaleko wsi Mężenin, miejscowy dowódca Armii Krajowej Władysław Łukasiuk „Młot” oraz jego żołnierze wyławiają z rzeki prototyp rakiety V-2 – nowej broni mającej odwrócić losy przegranej przez Niemców wojny. Zdemontowane elementy tej broni wywiad AK przekaże aliantom.
Wojenna odyseja Antka Srebrnego 1939–1946. W matni 1946 r. Nr 9

Dziewiąta część „Wojennej odysei Antka Srebrnego 1939‒1946” opisuje ostatni fragment przygód głównego bohatera i jego przyjaciela Romana. Po wyrwaniu się z zasadzki NKWD w Gdańsku nawiązują kontakt z działaczami Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”.
Wojenna odyseja Antka Srebrnego Zeszyt 8. Na partyzanckich ścieżkach 1946 r.

Komiks opisuje losy Antka Srebrnego i jego przyjaciela Romana Piryta w 1946 r. w trakcie niebezpiecznej misji do okupowanej przez Sowietów Polski.