
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Jacek Bartyzel - Demokracja AUTOGRAF
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Andrzej Nowak - Dzieje Polski. Tom 6. Potop i ogień
- Joseph D. Unwin - Regulacje seksualne a zachowania kulturowe
- Joanna Wieliczka-Szarkowa – Rotmistrz Witold Pilecki
- Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki
- Krzysztof Karoń - Historia antykultury 1.0.
- Teodor Jeske-Choiński - Demon odrodzenia. Powieść historyczna z czasów włoskiego renesansu
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Wojciech Sumliński - Aneks
Wiesław Helak - Nad Zbruczem

Wiesław Helak opowiada o Polsce, której nie było, która istniała jedynie w pamięci i w snach naszych przodków, a której bronili przed rosyjską, a później sowiecką przemocą, przed terrorem germanizacji, ale i wynarodowieniem, do czego zachęcał trzeci z zaborców - austriacki, może najbardziej podstępny. Opowiada o determinacji i heroizmie tych, o których Zygmunt Krasiński przedwcześnie, ale jednak proroczo napisał, że zniknęli z powierzchni ziemi i wielkie milczenie jest po nich. Otóż, Helak to milczenie przerywa. Nieprzypadkowo sytuując fabułę swej powieści u stóp Okopów Świętej Trójcy. W trakcie lektury Nad Zbruczem nie natrafimy na choćby jeden fałszywy ton.
Margaret Todd - Rok 2038

"Rok 2038 to książka dobra i bardzo ciekawa. Autorka zaskakiwała nas już wcześniej dziwnymi pomysłami - teraz podjęła temat orwelowski, ale zakończony pomyślniej niż Rok 1984. Książka zawiera zabawne aluzje do współczesności, a czyta się po prostu znakomicie. Ale miejmy nadzieję, że czarna utopia pisarki jest po tylko ostrzeżeniem i po prostu się nie sprawdzi".
Piotr Kuncewicz
Florian Czarnyszewicz - Losy pasierbów

Losy pasierbów to trzecia powieść Floriana Czarnyszewicza, ale gdy wziąć pod uwagę chronologię opowiadanych wydarzeń, stanowi ona zamknięcie swego rodzaju tetralogii, jaką stanowią Nadberezyńcy (1942), Wicik Żywica (1953) oraz Chłopcy z Nowoszyszek (1963)."
(Maciej Urbanowski)
Wiesław Helak - Lwowska noc

Ta powieść, w której prawdziwe jest każde słowo, każda litera rozrywa serce, a sceny mordu rodziny głównego bohatera Lwowskiej nocy nie śmiałbym porównać do żadnej innej w literaturze polskiej. Ostrzegam: lektura jest bolesna. I obowiązkowa.
Krzysztof Masłoń
Zofia Kossak - Legnickie pole

Zofia Kossak w mistrzowski sposób kreśli obraz XIII-wiecznej Polski, która za panowania Henryka Brodatego i Henryka Pobożnego zmagała się z mongolskim żywiołem. Książka kończy się opisem bitwy na Dobrym Polu pod Legnicą, gdzie wojska polskiego księcia próbowały powstrzymać Tatarów prących na zachód w kierunku Rzymu.
Ayn Rand - Źródło (oprawa twarda)

Jest to opowieść o ambicji, władzy, pieniądzach i miłości - miłości tak niezłomnej, że niczym masywne kamienne wieże wznoszone przez bohatera zatriumfowała nad oszustwem, rozłąką, zazdrością i okrutnymi atakami tych, którzy pragnęli ją zniszczyć.
Dariusz Rozwadowski - Piłkarskie bagno

Trzy boiskowe historie – sędziego piłkarskiego, trenera i młodego piłkarza, które łączą się ze sobą i przeplatają, są pretekstem do ukazania gorzkiej prawdy o polskiej piłce nożnej na różnych szczeblach rozgrywkowych: korupcji, ustawiania wyników meczów, skorumpowanych sędziów i bezwzględnych działaczy sportowych.
Piłkarskie bagno jest co prawda fikcją literacką, ale inspiracją do jej napisania były rzeczywiste historie, zarówno te zasłyszane, jak i te, o których można było przeczytać na pierwszych stronach prasy. Wszystko to okraszono wątkami obyczajowymi i kryminalnymi.
Książka pokazuje, jak marzenia i młodzieńcze ideały utalentowanego piłkarza z niewielkiej miejscowości zderzają się z brutalnym światem zawodowego futbolu przesiąkniętego brudem, fałszem i zepsuciem; w którym sportowa rywalizacja jest tylko tłem istoty współczesnej piłki nożnej: układów, biznesów i mafijnych koneksji działaczy, sędziów i zaprzedających się piłkarzy.
Marcin Wolski - Ciemna brama

Pełna dziwnych i nadprzyrodzonych zjawisk wycieczka w późne lata 60. – do świata zbuntowanej młodzieży, kabaretów i teatrzyków, wolnej miłości, a także służby bezpieczeństwa
Wojciech Wencel - Epigonia

ARCANA mają szczęście od lat współpracować z Wojciechem Wenclem. Dzisiaj z przyjemnością informujemy, że poeta wydał właśnie nowy tomik zatytułowany Epigonia. Jako jego przedsmak proponujemy fragment poniżej. Polecamy także materiał wideo, zapowiadający książkę.
Florian Czarnyszewicz - Nadberezyńcy

Nadberezyńcy to najwybitniejsze dzieło Czarnyszewicza. Epicka, na poły awanturnicza, na poły romansowa opowieść o dramatycznych losach mieszkańców polskich zaścianków na ziemiach położonych między Berezyną a Dnieprem w latach 1911-1920.
Józef Weyssenhoff - Unia. Powieść litewska

Wileńszczyzna i Kowieńszyczna początków XX wieku. Kraj kwitnący, pełen lasów i jezior. Pełen też zwolenników unii i radykalnych Litwomanów, gorącogłowych patriotów i zimnokrwistych ugodowców. On - Kazimierz Rokszycki - dwudziestoośmioletni pogodny, stanowczy i przedsiębiorczy ziemianin z Królestwa Polskiego. Ona - Krystyna Chmara z domu Sołomerecka - piękna, młoda wdowa, dzielna i sumienna idealistka, szlachcianka Wielkiego Księstwa Litewskiego. Od pierwszych chwil złączeni pokrewieństwem dusz.