
Newsletter Multibook
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Ewa Kurek, Wojciech Sumliński - (NIE) rozmawiajmy o Żydach? Konfrontacja
- Tomasz Sztreker - Szatańska rewolucja. Antologia myśli zła i antyfilozofii
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Barbara Stanisławczyk - Bękarci Judaizmu. Dzieje rewolucji gnostyckiej TOM I i II (KOMPLET)
- Wojciech Sumliński, Ewa Kurek - Porozmawiajmy o żydach...
- Ks. Piotr Roszak, Tomasz Kolanek - Nowoczesne herezje. Jak ocalić duszę w XXI wieku? AUTOGRAF
- Wilhelm Meister - Księga win Judy (porachunki niemieckie)
- Jakub Wozinski - Od ujścia Wisły po Morze Czarne - komplet 3 tomów
- Jan Białek - TECH.2. Źródła rozwoju środowiska technologicznego
- Joanna Brejecka-Pamungkas - Dziecko naturalnie zdrowe
Anna Maria z Komorowskich Dowgiałło - Dowgiałłowie z Siesik i Nowomalina. Notatki z rodzinnej przeszłości
Cena regularna:
48,00 zł
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
I wojna światowa zdemolowała świat majątków ziemskich na Kresach, ale dała Polakom wolność narodową po 123 latach zaboru rosyjskiego. Toteż, gdy po rewolucji 1917 r. od wschodu nadciągnęła kolejna zagłada w postaci już nie carskiej Rosji, a komunistycznej Armii Czerwonej, Polacy ruszyli w obronie świeżo odzyskanej ziemi i domów.
W Nowomalinie czekały spartańskie warunki życia i prymityw. Nie było prądu, wodociągu, kanalizacji, telefonu, centralnego ogrzewania, samochodu ani pieniędzy, bo wszystkie pakowano w uruchomienie gospodarstwa. Przez granicę przedzierały się bandy dywersantów, miejscowa ludność, głównie ukraińska, była całkowicie zdezorientowana. Rewolwer za pazuchą w dzień i pod poduszką w nocy stanowił niezbędne wyposażenie osobiste.
(fragment książki)
Dane techniczne
| Autor | Anna Maria z Komorowskich Dowgiałło |
| Format | 145 x 205 mm |
| Liczba stron | 140 |
| Oprawa | Twarda |
| Zdjęcia | Tak |
| Rok wydania | 2025 |
| Wydawca | LTW |





Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.