
Newsletter Multibook
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Ewa Kurek, Wojciech Sumliński - (NIE) rozmawiajmy o Żydach? Konfrontacja
- Barbara Stanisławczyk - Bękarci Judaizmu. Dzieje rewolucji gnostyckiej TOM I i II (KOMPLET)
- Ks. Piotr Roszak, Tomasz Kolanek - Nowoczesne herezje. Jak ocalić duszę w XXI wieku?
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Wojciech Sumliński, Ewa Kurek - Porozmawiajmy o żydach...
- Magdalena Trojanowska - BlackRock. Jak przejąć świat, tak by nikt się nie zorientował
- Sławomir N. Goworzycki - Historia Węgier opowiedziana niepoprawnie politycznie
- Jan Białek - TECH.2. Źródła rozwoju środowiska technologicznego
- Tomasz Sztreker - Szatańska rewolucja. Antologia myśli zła i antyfilozofii
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
Teodor Jeske-Choiński - Biblioteczka żydoznawcza
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Biblioteczka Żydoznawcza autorstwa Teodora Jeske-Choińskiego to zbiór pięciu książek, które ukazały się w serii o tym tytule w latach 1918 - 1920. Na serię składały się poniższe tytuły:
- Dokąd Żydzi dążą?
- Co Żydzi robili w Polsce?
- O Żydach. Co myśleli i myślą dotąd mężowie wybitni i uczeni różnych narodów.
- Żydzi postępowi i ochrzczeni w XIX stuleciu.
- Rząd żydowski dotychczas istniejący.
"Warto czytać publicystykę Teodora Jeske-Choińskiego we współczesnym polu kulturowym, ponieważ inny jest w nim układ sił, inna stawka w grze. Owo piętnowane przez autora żydowskie „szachrajstwo” przewija się w polityce historycznej po dzień dzisiejszy. Prowadzona od pierwszych dekad XX wieku ludobójcza polityka syjonistów, powszechnie znana m.in. dzięki działalności N. Finkelsteina i tzw. nowych historyków izraelskich (m.in. I. Pappé, B. Morris, A. Shlaim, S. Flapan), raportom Goldstone’a z 2009 r. i Amnesty International z roku 2022 (Izraelski apartheid wobec Palestyńczyków: okrutny system dominacji i zbrodnia przeciwko ludzkości), uniemożliwia trwanie w słodkiej ułudzie, jakoby żydzi zasługiwali na specjalne, ulgowe traktowanie. Budowa „mitu zagłady” nie leży w interesie żadnych wspólnot narodowych poza wspólnotą religijną żydów. Od historycznego szaleństwa może nas uratować jedynie realizm myślowy, o proweniencji scholastyczno-arystotelesowskiej – nienegujące faktów jedynie dlatego, że komuś się nie podobają."
ze Wstępu dr Marzeny Dobner
Dane techniczne
| Autor | Teodor Jeske-Choiński |
| Format | 135 x 195 mm |
| Liczba stron | 152 |
| Oprawa | Miękka |
| Rok wydania | 2026 |
| Wydawca | 3Dom |





Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.