
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Magdalena Ziętek-Wielomska – Imperium Klausa Schwaba. Jedna planeta, jedna ludzkość, jeden zarząd
- Zabójczy system? Ratownik medyczny przełamuje zmowę milczenia PRZEDSPRZEDAŻ
- Andrzej Nowak - Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.
- Roman Dmowski - Anglia powojenna i jej polityka
- Aldona Zaorska - Apokalipsa 2030. Ile czasu nam zostało
- Feliks Koneczny - Święci w dziejach narodu polskiego
- G. Edward Griffin - Finansowy potwór z Jekyll Island. Prawdziwa historia Rezerwy Federalnej
- Mój Niedzielny Mszalik
- Vladimír Palko - Lwy nadchodzą. Jak obronić chrześcijańską Europę?
- Ewa Hanter - Mali przyjaciele Jezusa Eucharystycznego
Ks. Krzysztof Bielawny - Niepodległość wyszła z Gietrzwałdu

Celem niniejszej publikacji jest wydobycie wątków historycznych, które w sposób znaczący przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez objawienia maryjne w Gietrzwałdzie. To w Gietrzwałdzie Polacy w czasie objawień maryjnych powstawali z kolan. Tu dowiadywali się, że Maryja mówi po polsku, a zatem pojęli, jak ważny musi być ten język, że nawet w Niebie nim nie gardzą. Po prawie stu latach niewoli w Gietrzwałdzie Polacy przypominali sobie, że w przeszłości mieli swoich królów, wolną ojczyznę. (...)
Feliks Koneczny - Dzieje Polski opowiedziane dla młodzieży

W czasach gdy władza ogranicza do minimum lekcje historii w szkołach, o wiedzę historyczną swoich dzieci rodzice muszą zadbać sami. Książka Feliksa Konecznego wychodzi zdecydowanie naprzeciw tej naglącej potrzebie chwili.
Witold Banach – Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu

Radziwiłłowie, ród który trząsł Rzeczpospolitą Obojga Narodów, opisywany w Sienkiewiczowskiej Trylogii, przedstawiany w wielu filmach i serialach historycznych. Jednak niewiele osób wie, że jego przedstawiciele uczestniczyli w wielu ważnych wydarzeniach w czasach nam bliższych.
Feliks Koneczny - Skrót do nauki historii polskiej

Dziełko to powstało, jak pisze autor, z praktycznej potrzeby, gdy nauczał na kursach historii Polski w wznowionej w roku 1919 wszechnicy wileńskiej, gdzie należał do pierwszego grona profesorów.
Dla tych, którzy nie mają czasu na czytanie Dziejów Polski..., pozycja fundamentalna!
Andrzej Nowak - Kto powiedział że Moskale są to bracia nas, Lechitów...

Co uczynić z tą Rosją i Rosjanami? Jak Polak powinien postrzegać imperium zamieszkałe, jak chcą jedni, przez naszych braci, a zdaniem innych – przez najgorszych wrogów?
Jarosław Szarek - Powstanie Styczniowe. Zryw wolnych Polaków

Ta porywająca opowieść rzetelnego historyka i znakomitego publicysty przy pomocy słowa podejmuje walkę o pamięć Powstania Styczniowego. W barwnych obrazach przypomina historie 1863, 1864 i 1865 roku. Broni znaczenia słowa "patriotyzm" i nazywa po imieniu tchórzostwo i zdradę.
Wielki historyk i obrońca polskiej wolności, Bohdan Cywiński, napisał, iż "do Rosji nie wolno się zbliżać na kolanach. To śmierć" (B. Cywinski, Obok Orła znak Pogoni, Kraków 2013, s. 148). To właśnie groźne memento wyraża także z wielką siłą ta książka. Ono jest groźne dla tych, którzy decydują się dzisiaj, po 10 kwietnia 2010 roku, podchodzić na kolanach do Rosji.
Ewa Polak-Pałkiewicz - Rycerze wielkiej sprawy. Szkice ziemiańskie

Rycerstwo, szlachta, ziemianie. Mieli zniknąć. Przetrwać w pamięci jedynie jako oderwani od życia miłośnicy bali, polowań i "kuchni szlacheckiej". Autorka tejże książki zatytułowanej Rycerze wielkiej sprawy. Szkice ziemiańskie udowadnia, że to mit. W ponad dwudziestu odsłonach ukazuje portrety wychowanków polskich dworów i dworków, z których wielu poznała osobiście. Przedstawicieli prawdziwej elity tworzącej Rzeczpospolitą przez całe stulecia. Wbrew pozorom ich historia nie urywa się, lecz trwa nadal.
Władysław Zajewski - Trudna droga do niepodległości XIX-XX wiek

Jakie były rzeczywiste przyczyny wybuchu powstania listopadowego?
Dlaczego Słowacki zniszczył II i III część Kordiana?
Dlaczego „sprawa grecka” i „sprawa belgijska” zakończyły się pomyślnie, a „sprawa polska” zakończyła się niepowodzeniem?
Adam Lerue - Album Lubelskie

"Przedsięwziąłem tę część królestwa, w której się urodziłem i gdzie mi najpiękniejsze chwile życia mego ubiegły, tę, która tém samém jest i lepiej mi znajomą i bliższą, że tak powiem, serca mojego niż inne [?]". Pisał we wstępie do dzieła "Album Lubelskie" Adam Lerue, rysownik, akwarelista, malarz, autor ilustracji do książek.
Adam Skałkowski – Polacy na San Domingo 1802-1809

Ilu z nas śpiewając Mazurka Dąbrowskiego zastanawia się: Skąd w ziemi włoskiej wzięli się Polacy i CO TAM ROBILI? Jeszcze mniej z nas przejmuje się rolą naszych rodaków na Półwyspie Pirenejskim, gdy mowa o słynnej szarży pod Samosierrą. Kto i w jakim celu ich tam "zaprosił"?
Aleksander Szumański – Powstania narodowe drogą do niepodległości cz.1

Autor stara się odpowiedzieć na pytanie,jaki wpływ na na odzyskanie niepodległości miały nasze powstania narodowe od konfederacji barskiej 1968-1972 do powstania Warszawskiego.
August Sokołowski - Dzieje powstania listopadowego 1830-1831

Okładka została zadrukowana na podstawie oryginalnej okładki z epoki (płótno) wg projektu H. Uziembły - artysty, malarza, jednego z twórców sztuki dekoracyjnej.