
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Jacek Bartyzel - Demokracja AUTOGRAF
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Andrzej Nowak - Dzieje Polski. Tom 6. Potop i ogień
- Joseph D. Unwin - Regulacje seksualne a zachowania kulturowe
- Joanna Wieliczka-Szarkowa – Rotmistrz Witold Pilecki
- Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki
- Krzysztof Karoń - Historia antykultury 1.0.
- Teodor Jeske-Choiński - Demon odrodzenia. Powieść historyczna z czasów włoskiego renesansu
- Jerzy Szczepkowski - Katechizm antykultury
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
Jacek Kowalski - Zapomniana trylogia 1863

Nowa książka Jacka Kowalskiego zawiera swoistą trylogię Powstania Styczniowego. W pierwszej części autor opowiada powstańczą historię ostatniego dyktatora powstania, Romualda Traugutta. W dwóch następnych rozdziałach przywołuje pamięć bohaterskich powstańczych epizodów: bitwy pod Olszowym Młynem oraz heroicznej obrony dworu w Glanowie i jej inspirującego wpływu na twórczość Artura Grottgera.
Ks. Krzysztof Bielawny - Niepodległość wyszła z Gietrzwałdu

Celem niniejszej publikacji jest wydobycie wątków historycznych, które w sposób znaczący przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez objawienia maryjne w Gietrzwałdzie. To w Gietrzwałdzie Polacy w czasie objawień maryjnych powstawali z kolan. Tu dowiadywali się, że Maryja mówi po polsku, a zatem pojęli, jak ważny musi być ten język, że nawet w Niebie nim nie gardzą. Po prawie stu latach niewoli w Gietrzwałdzie Polacy przypominali sobie, że w przeszłości mieli swoich królów, wolną ojczyznę. (...)
Feliks Koneczny - Dzieje Polski opowiedziane dla młodzieży

W czasach gdy władza ogranicza do minimum lekcje historii w szkołach, o wiedzę historyczną swoich dzieci rodzice muszą zadbać sami. Książka Feliksa Konecznego wychodzi zdecydowanie naprzeciw tej naglącej potrzebie chwili.
Feliks Koneczny - Skrót do nauki historii polskiej

Dziełko to powstało, jak pisze autor, z praktycznej potrzeby, gdy nauczał na kursach historii Polski w wznowionej w roku 1919 wszechnicy wileńskiej, gdzie należał do pierwszego grona profesorów.
Dla tych, którzy nie mają czasu na czytanie Dziejów Polski..., pozycja fundamentalna!
Adam Lerue - Album Lubelskie

"Przedsięwziąłem tę część królestwa, w której się urodziłem i gdzie mi najpiękniejsze chwile życia mego ubiegły, tę, która tém samém jest i lepiej mi znajomą i bliższą, że tak powiem, serca mojego niż inne [?]". Pisał we wstępie do dzieła "Album Lubelskie" Adam Lerue, rysownik, akwarelista, malarz, autor ilustracji do książek.
Adam Skałkowski – Polacy na San Domingo 1802-1809 (dostępny tylko 1 egz.)

Ilu z nas śpiewając Mazurka Dąbrowskiego zastanawia się: Skąd w ziemi włoskiej wzięli się Polacy i CO TAM ROBILI? Jeszcze mniej z nas przejmuje się rolą naszych rodaków na Półwyspie Pirenejskim, gdy mowa o słynnej szarży pod Samosierrą. Kto i w jakim celu ich tam "zaprosił"?
Aleksander Szumański – Powstania narodowe drogą do niepodległości cz.1

Autor stara się odpowiedzieć na pytanie,jaki wpływ na na odzyskanie niepodległości miały nasze powstania narodowe od konfederacji barskiej 1768-1772 do Powstania Warszawskiego.
August Sokołowski - Dzieje powstania listopadowego 1830-1831

Okładka została zadrukowana na podstawie oryginalnej okładki z epoki (płótno) wg projektu H. Uziembły - artysty, malarza, jednego z twórców sztuki dekoracyjnej.
August Sokołowski – Dzieje powstania styczniowego 1863-1864

Jest to III tom z serii Powstania Polskie. Pozostałe tomy to Insurekcja Kościuszkowska oraz Powstanie listopadowe.
Dariusz Piotr Kucharski - Polacy w Rosji i Sowietach. Wspomnienie Kresów

Opracowanie ma pokazać w sposób jasny i syntetyczny obok tragedii i zmagań z ówczesną rzeczywistością i sukcesy Polaków. Przedstawić niezwykle tragiczne losy Kresów wschodnich Rzeczypospolitej. Pobudzić do refleksji nad rolą i znaczeniem tej społeczności.
Dariusz Zięba – Twórczość zesłańców syberyjskich do 1823

Zrozumieć zesłańca nigdy nie było łatwo. Doświadczył tego i Maurycy Beniowski, i Józef Kopeć, i Bronisław Piłsudski, którzy powrócili do Polski po latach spędzonych na zauralskich terenach. Ich relacje przyjmowane były często z niedowierzaniem. (...) Zrozumieć, to znaczy otworzyć się na wrażenia autorów wspomnień i dowiedzieć się, kiedy mogli się cieszyć życiem, a kiedy przytłaczała ich tęsknota i warunki zewnętrzne.
Eugeniusz Niebelski – Lepsza nam kula niźli takie życie! Polskie powstanie nad Bajkałem w 1866 roku

Rewelacyjna historia – tragicznego, ale równocześnie barwnego polskiego powstania nad Bajkałem, które wywołali zesłańcy postyczniowi latem 1866 roku. Zamierzano opanować Syberię, ale zbrojny bunt okazał się przegrany – pozostała ucieczka do Chin przez dzikie góry i tajgę. Efekt: zabici i ranni w pościgu, przepadli w tajdze, skazani na dodatkową katorgę, czterej rozstrzelani w Irkucku.