Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Mój Niedzielny Mszalik
- Ks. Józef Mrozowski - Msza Święta i Tajemnice Życia Zbawiciela
- Werner Schur - Piekło bez ognia
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Adam Wielomski - Imperialna Europa. Niemieckie plany podboju i reorganizacji Europy 1871-1945
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Kacper Kita - Saga rodu Le Penów
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
Bohdan Dyakowski - Zgrana kompania na wiejskim podwórku
Autor znakomicie podpatruje życie gospodarstwa wiejskiego od obudzenia się ze spoczynku zimowego do stopniowego zamierania w jesieni.
W marcu zawsze ta sama ruchliwa gromadka wesołych „stołowników”. Żółtobrzuche trznadle, obok podskakują czubate dzierlatki, a stadku zawsze przewodzą hałaśliwe wróble. Czy warto je dokarmiać? A może należy je wypędzać z podwórza jako szkodliwe stworzenia? Na pewno nie wypędzimy bocianów, które zlatują się po dwudziestym marca.
bp Tihamer Toth - Młodzieniec dobrze wychowany
…pomiędzy grzecznością a charakterem można zauważyć ścisły związek przyczynowy. Przecież człowiek, który opanowuje swój zły humor dla dobra drugich, jest wyrozumiały na ich błędy, wspomaga przyjaciół w ich ciężkich chwilach, jest nie tylko uprzejmym, ale i pracuje nad swym własnym charakterem.
Carina Louart, Florence Pinaud – To wszystko matematyka!
Pełna ciekawostek i lekko podanej wiedzy książka o potędze matematyki – o tym, jak rządzi naszym światem, do czego się przydaje i jak działa.
Daniel Mizieliński, Aleksandra Mizielińska – Podziemnik
Blok pełen twórczych zadań rysunkowych dla młodych odkrywców. Ciąg dalszy podziemnej przygody zapoczątkowanej książką Pod ziemią, pod wodą.
Darek Aksamit - Jak naukowcy mierzą świat
Dziś wiemy już naprawdę dużo o świecie. Wiemy, że odległość Ziemi do Księżyca to 384 tysięcy kilometrów, rozmiar typowej ludzkiej komórki to kilka mikrometrów, a średnica DNA w jądrze komórkowym – dwa nanometry. Ziemia ma 4,5 miliarda lat, a cały wszechświat 13,8 miliardów lat.
Ale SKĄD to wiemy i JAK to zostało zmierzone?
Dariusz Dziektarz - Rozejrzyj się! Fascynujący świat polskiej przyrody
Rozejrzyj się! to bogato ilustrowana książka o zabawnych, czasami przerażających niczym kryminał, ale zawsze pasjonujących obliczach polskiej przyrody, wzbogacona o intrygujący kontekst kulturowy. Po tej lekturze już nigdy nie spojrzysz na otaczający Cię świat tak samo!
Dieter Braun – Świat mórz i oceanów
Zanurzcie się w lekturze i zgłębiajcie tajemnice mórz, oceanów i ich niesamowitych mieszkańców! Woda daje życie naszej błękitnej planecie. Ale czy zastanawialiście się nad tym, co żyje w wodzie? Dieter Braun bierze pod lupę podwodny świat i jego mieszkańców.
Emilia Dziubak - Co budują zwierzęta?
Zwierzęta to prawdziwi mistrzowie architektury! Emilia Dziubak w swym niezwykłym atlasie przedstawia ich najciekawsze dokonania: budowle naziemne i podziemne, domy na wodzie i pod wodą, domy jednorodzinne i kawalerki, osiedla, domy przenośne i tymczasowe.
Emilia Dziubak - Rok w lesie
Dziki, wilki, bażanty, niedźwiadek, mrówki, dzięcioł, lisy, borsuk, zaskrońce, żaby, łoś i wiele innych zwierzaków zamieszkuje pewien las. Jak się bawią, a jak odpoczywają? Kto śpi w dzień, a kto w nocy? Kto się z kim lubi? Kto jakie ma przysmaki? Poszukajcie odpowiedzi na kartach tej niezwykłej książki.
Eva-Lena Larsson – Rok z Findusem
Sympatyczny kot Findus zaprasza do wspólnej zabawy wszystkich ciekawskich - dzieci i dorosłych - i pokazuje, jak można zrobić coś z niczego. Findus nie potrafi usiedzieć bezczynnie, kiedy tyle ciekawych rzeczy dzieje się dookoła! I to każdego dnia, o każdej porze roku - wystarczy tylko się rozejrzeć. Można znaleźć nowe zastosowanie dla choinki, zbudować domek z patyczków po lodach, hodować kiełki, poznawać ptaki, dżdżownice i inne robaczki, budować deszczomierz czy rękaw wiatrowy...
Izabela Dziekańska – Motyle dzienne i nocne
Autorka zabiera młodego czytelnika do świata motyli i ciem, aby pokazać, jak niezwykłe to stworzenia. Ich życie pełne jest zaskakujących tajemnic, które poznajemy dzięki opisom i pięknym ilustracjom.
Jagoda Pawlak - Chemiczny chichot
Chemia nie musi być ani trudna, ani nudna!
Jagoda Pawlak jest autorką popularnego kanału na YouTube, na którym od lat pomaga tysiącom uczniów poradzić sobie z chemicznymi zagadkami. W swojej książce po raz kolejny udowadnia, że chemia może być dla każdego!
Wybierz się na wycieczkę do laboratorium, poznaj tajniki chemii organicznej i nieorganicznej i naucz się rozwiązywać zadania tak, by nie zaskoczył cię żaden egzamin. Bez stresu, bez spiny, bez siedzenia w ławce!