Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim
- Stanisław Krajski - Masoneria w pigułce. Od prapoczątków do 2030 roku
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm w edukacji. Szkolnictwo jako oręż w budowie nowego człowieka
- Paweł Lisicki - Mit starszych braci w wierze
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Dariusz Rozwadowski - Kościół w obliczu rewolucji AUTOGRAF
Henry A. Kissinger, Eric Schmidt, Daniel Huttenlocher - Era sztucznej inteligencji
W tej książce chcemy wyjaśnić, jak właściwie działa sztuczna inteligencja, i podsunąć Czytelnikowi pytania, z którymi prawdopodobnie będzie musiał zmierzyć się w najbliższych latach. Chcemy też pomóc mu znaleźć na nie odpowiedzi.
Henry David Thoreau – Walden Czyli życie w lesie
Walden, czyli życie w lesie to arcydzieło amerykańskiej literatury będące zapisem eksperymentu Thoreau, który przez ponad dwa lata żył samotnie nad stawem Walden w stanie Massachusetts. Eseje są pochwałą życia świadomego, prostego i surowego, w bliskim kontakcie z przyrodą.
Jacek Grzybowski - Uciec z krainy zapomnienia
Idąc od starożytnej filozofii śmierci do współczesnej śmierci filozofii, autor raz jeszcze rozważa historię, która nie łudzi nadzieją stojącego za rogiem happy endu. Zamknięci w pułapce języka i czasu musimy podjąć trud myślenia od początku – wziąć do rąk Fedona, wejść do celi Boecjusza, rozsupłać dystynkcje scholastyków, posłuchać współczesnych.
Jacek Woroniecki OP - Co to jest filozofia i inne pisma
Pierwsze wydanie niepublikowanych dotąd tekstów wybitnego polskiego tomisty i pedagoga, o. Jacka Woronieckiego OP (1878-1949).
Jacek Woroniecki OP - Raport niebieski. Gawęda żołnierska
„Raport niebieski” ojca Jacka Woronieckiego stanowi nie tylko doskonały przewodnik po żołnierskim honorze i cnotach rycerskich, ale i głęboką refleksję nad ludzkim powołaniem i charakterem moralnym.
Jadwiga Zamoyska – O pracy
Inspirujące i nowatorskie rozważania Zamoyskiej zawarte w tej książce dotyczą pracy jako czynności wpisanej w ludzką egzystencję. Autorka uznała pracę za podstawowy czynnik rozwoju i doskonalenia człowieka w wymiarze jego życia indywidualnego i społecznego, dlatego za najbardziej istotne potraktowała pytanie: jak pracować aby spełnić siebie jako człowieka?
Jan Ciechanowicz – Antropologia władzy (Etiudy filozoficzne)
Swego rodzaju przewodnik i podręcznik sztuki kierowania państwem i sterowania masami ludzkimi za pomocą haseł i ideologii, przemocy i przekupstwa; ukazujący rzeczywiste, a nie propagandowe, źródła, mechanizmy i meandry polityki; demaskujący odmiany „demokratycznej” manipulacji; analizujący rolę jednostek i mas w historii, rozmaite odmiany rewolucji, przewrotów i kontrrewolucji, stosunki wzajemne między organizacjami finansowymi, politycznymi i religijnymi w ich dążeniu do panowania nad ludźmi.
Jan Ciechanowicz – Etyka życia i śmierci + Etyka czterech umiejętności
Rozważania etyczne z chrześcijańskiego punktu widzenia na takie tematy, jak: starość, śmierć, męstwo, milczenie i wiele, wiele innych.
Jan Ciechanowicz – O myślącej trzcinie (Etiudy etognomiczne)
Kilkadziesiąt krótkich esejów filozoficznych na temat zjawisk życia codziennego.
Jan Ciechanowicz – O pozłacanych orzechach (Etiudy etognomiczne)
Nowe, uzupełnione wydanie kilkudziesięciu esejów filozoficznych Jana Ciechanowicza. Wśród tematów między innymi: wiara, dusza, dylematy rozumu, mądrość, fanatyzm, przemijanie, kobiety, rozwiązłość, bezwstyd, praca, miłość, zło.
Jan Ciechanowicz – O tańczącej mądrości. Etiudy etognomiczne
Zbiór esejów filozoficznych na 62 tematy, a wśród nich między innymi: "O autorytecie", "O charakterze narodowym Polaków", "O cierpieniu", "O dzieciach", "O etyce biznesu", "O filozofii ciała", "O grzeczności", "O motywacjach postępowania", "O łagodności', "O małżeństwie", O gramatyce życia", "O muzyce", "O obyczajach", "O głupocie", "O okrucieństwie", "O posłuszeństwie", "O prawdomówności", "O pysze", "O rasach', "O rodzicach", "O samodoskonaleniu", "O samolubstwie", "O samotności", "O sporcie", "O szaleństwach", "O podpalaniu własnego domu", "O niewdzięczności", "O wstydzie", "O chytrości", "O zdradliwych oczach", "O wędrówce ku Nieskończonej Światłości", "O eutanazji".
John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
Cykl Życia Imperium… to próba uporządkowania historii oraz poszukiwanie twardych, rządzących nią prawd. Pozycja obowiązkowa dla osób zainteresowanych dzisiejszymi zmianami, aktualną polityką i życiem społeczeństw.