
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Wojciech Sumliński - Niebezpieczne związki Rafała Trzaskowskiego
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Grzegorz Braun - Iskry Boże
- Sławomir N. Goworzycki - Historia Hiszpanii opowiedziana niepoprawnie politycznie
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm w edukacji. Szkolnictwo jako oręż w budowie nowego człowieka
- Św. Maksymilian Maria Kolbe o masonerii i Żydach. Pisma wybrane.
- Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim
- Feliksa Eger - Żydzi i masoni we wspólnej pracy
- Kazimierz Wybranowski (Roman Dmowski) - Dziedzictwo
- Mój Niedzielny Mszalik
Janusz Christa – Kajko i Kokosz. Zamach na Milusia

Kajko i Kokosz Janusza Christy to jedna z najpopularniejszych polskich serii komiksowych. Kolejne pokolenia czytelników zachwycają się przygodami dwóch dzielnych słowiańskich wojów.
Kajko i Kokosz. Nowe przygody cz. 1 - Obłęd Hegemona

Legendarna seria "Kajko i Kokosz" powraca w nowej odsłonie! Tworzone przez wspaniałego scenarzystę i rysownika Janusza Christę (1934–2008) przygody dwóch słowiańskich wojów są od dziesięcioleci jedną z najpopularniejszych polskich serii komiksowych. Wydawnictwo Egmont kilka lat temu przygotowało pełną kolorową edycję oryginalnego cyklu, składającą się z aż 20 tomów.
Kajko i Kokosz. Nowe przygody cz. 2 - Łamignat Straszliwy

Kajko i Kokosz Janusza Christy to jedna z najpopularniejszych polskich serii komiksowych. Kolejne pokolenia czytelników zachwycają się przygodami dwóch dzielnych słowiańskich wojów.
Ks. Gaston Courtois - Święty Jan Bosko - przyjaciel młodzieży

Święty Jan Bosko całe swe kapłańskie życie poświęcił duszpasterstwu dzieci i młodzieży w Turynie, a założone przez niego w XIX wieku zgromadzenie salezjanów działa do dziś na całym świecie. Skąd wzięła się jego niesamowita popularność, już za życia, a jeszcze bardziej po śmierci?
Ks. Gaston Courtois opowiada jego historię w sposób, który zainteresuje dzieci, młodzież a nawet dorosłych. Komiks zdobią ilustracje autorstwa Roberta Rigot.
Ks. Piotr Kaczmarek - W rękach Niepokalanej. Opowieść o św. Maksymilianie Marii Kolbe KOMIKS

Życie św. Maksymiliana, jego działalność wydawnicza i misyjna oraz męczeńska śmierć przedstawiona została przez ks. Piotra Kaczmarka w autorskiej wersji komiksowej.
Paweł Kołodziejski - Legendy polskie w komiksie

Prezentowane w komiksie legendy m.in. o Lechu, Czechu i Rusie, Popielu, Smoku Wawelskim, Syrence czy Lajkoniku stanowią prawdziwy skarbiec naszej kultury. Opowieści te najpierw przekazywane ustnie, z pokolenia na pokolenie, z czasem otrzymały rozmaite wersje i odmiany. Pozwala na to niczym nieograniczona fantazja tego, kto te historie opowiada. Tak jest i w tym przypadku. Warto więc razem z dzieckiem nie tylko śledzić przedstawiane tu kreską komiksową historie, ale i snuć zupełnie nowe opowieści.
Paweł Kołodziejski - Św. Andrzej Bobola w komiksie

Barwny i efektowny komiks przedstawia młodym Czytelnikom św. Andrzeja Bobolę takim, jakim był naprawdę. Wskazuje na ewangeliczny radykalizm, któremu pozostał wierny aż do końca.
Ukazuje również tło historyczne i wyzwania, jakie stanęły przed nim jako spowiednikiem, kaznodzieją i misjonarzem na wschodnich ziemiach Rzeczpospolitej w burzliwych realiach XVII wieku. Przedstawia istotę konfliktu pomiędzy katolikami a prawosławnymi, wskutek którego gorliwy jezuita poniósł męczeńską śmierć.
Paweł Kołodziejski - Wielkie bitwy husarii. Skrzydlaci jeźdźcy w komiksie

Wyjątkowa komiksowa publikacja o husarii znakomicie przedstawia kluczowe dla losów Rzeczypospolitej bitwy pod Kircholmem, Kłuszynem, Chocimiem i Wiedniem. Wspomina też o innych znaczących bitwach husarii: pod Orszą, Beresteczkiem, Parkanami i Hodowem.
Komiks zawiera zarys historyczny tej znakomitej formacji wojskowej, podstawowe informacje o najbardziej zasłużonych dowódcach (S. Żółkiewskim, J. K. Chodkiewiczu, S. Lubomirskim, P. Sahajdacznym, J. Sobieskim, S. Czarnieckim, K. Ostrogskim).
Paweł Kołodziejski – Prymas Tysiąclecia w komiksie

Komiks pokazuje historię niezwykłego człowieka na tle naszych burzliwych dziejów. Kim był człowiek, który został nazwany Prymasem Tysiąclecia? Co dawało mu wewnętrzny spokój i siłę potrzebną w czasach, w których przyszło mu żyć? W jaki sposób spotkania z niezwykłymi i śmiałymi reformatorami - ks. Władysławem Korniłowiczem, matką Różą Czacką czy przyszłym papieżem ks. Karolem Wojtyłą - wpłynęły na tego wiernego kapłana, oddanego biskupa i niezłomnego prymasa? Jak jego przykład może być inspiracją dla młodzieży? Ilustrowana forma przybliża prymasa Wyszyńskiego zwłaszcza młodym, by i dla nich nie był postacią ze spiżu, ale kimś, kto codziennie, dzień po dniu całe swoje życie powierzał Bogu przez Maryję.
Wojenna odyseja Antka Srebrnego Zeszyt 8. Na partyzanckich ścieżkach 1946 r.

Komiks opisuje losy Antka Srebrnego i jego przyjaciela Romana Piryta w 1946 r. w trakcie niebezpiecznej misji do okupowanej przez Sowietów Polski.