
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Krzysztof Karoń - Historia antykultury 1.0.
- Praca zbiorowa - Encyklopedia Antykultury
- Andrzej Łobaczewski - Ponerologia polityczna. Nauka o naturze zła w adaptacji do zagadnień politycznych
- Stanisław Krajski - Masoneria polska 2023 AUTOGRAF
- Mój Niedzielny Mszalik (-20%)
- Benedyktyni tynieccy (oprac.) - Mszał rzymski (mszalik codzienny)
- Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki (-20%)
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
- Piotr Witt - Kroniki paryskie drugie
Jadwiga Zamoyska - Zapiski z rekolekcji

Zapiski z rekolekcji są najmniej znaną pozycją wśród dzieł Generałowej. Tekst, pozyskany z rękopisu przechowanego w klasztorze norbertanek w Imbramowicach, stanowi świadectwo drogi duchowego rozwoju kobiety niezwykłej i ponadprzeciętnej, o wielkim wpływie na życie społeczno-polityczne swojej epoki. Energiczne i nowatorskie działania pedagogiczne oraz gospodarcze damy i arystokratki, harmonijnie współgrają ze świadomym i bogatym życiem religijnym osoby o zaskakującej pokorze, a także dystansie do siebie samej.
Dariusz Zalewski – Żelazna wola

Ta książka to niejako kontynuacja poprzednich tytułów autorstwa Dariusza Zalewskiego: Sztuki samowychowania oraz Decyduj i walcz! Bardzo pomocna lektura w kształtowaniu charakteru i wychowaniu kolejnych pokoleń.
Dariusz Zalewski - Rozumna dyscyplina

Rozumna dyscyplina to przewodnik po trudnej sztuce wychowania. Dzięki lekturze czytelnik nauczy się jak skutecznie wydawać polecenia dzieciom i w efekcie utrzymać dyscyplinę w domu.
Autor płynie pod prąd współczesnym modom i trendom wychowawczym. Powraca do sprawdzonych metod i wzorców wychowania, ale jednocześnie uwzględnia zmiany cywilizacyjne, kulturowe i prawne, których jesteśmy świadkami we współczesnych czasach.
Dariusz Zalewski - Sztuka samowychowania

Książka Sztuka samowychowania. Przewodnik praktyczny Dariusza Zalewskiego jest kolejną po Wychować człowieka szlachetnego zachętą do podjęcia pracy nad charakterem. Zgodnie ze słowami hr. Zygmunta Krasińskiego „Bądź arcydziełem nieugiętej woli” Autor wzywa każdego człowieka, by stanął do najwspanialszej przygody swego życia – rzeźbienia własnej osobowej doskonałości. Zgłębiając tajniki wychowania Autor sięga do skarbca klasycznej mądrości pedagogicznej. Zwraca uwagę na konieczność formowania cnót i zwalczania wad jako na swoiste dwa filary umożliwiające rozwój osoby; podaje przykłady ćwiczeń (tzw. duchowej rozgrzewki) przed rozpoczęciem pracy oraz szczegółowe sposoby walki z siedmioma wadami głównymi.
Dariusz Zalewski - Nieposłuszne dzieci, posłuszni rodzice

Książka o paradoksie współczesnego wychowania. Paradoks polega na cichej akceptacji… nieposłuszeństwa dzieci pod pretekstem specyficznie pojmowanej wolności i kreatywności.
Jednocześnie rodzice stają się posłuszni rozmaitym, „nowoczesnym” ideologiom, które niejednokrotnie stawiają wychowanie na głowie. Co zrobić, aby przywrócić właściwe relacje w rodzinie i szkole? Jak wychowywać dzieci we współczesnym świecie?
Książka zawiera mnóstwo praktycznych wskazówek, które pomogą znaleźć odpowiedź na te pytania.
Jacek Woroniecki - Umiejętność rządzenia i rozkazywania

Książka Umiejętność rządzenia i rozkazywania dotyczy szlachetnej sztuki sprawowania władzy.
Mieczysław Kreutz - Rozwój psychiczny młodzieży

Książka niniejsza, dotycząca dzieciństwa i wieku młodzieńczego, jest przeznaczona głównie dla rodziców i wychowawców, gdyż jak pisze Autor we wstępie: „Stałe uwzględnianie i dostosowywanie się do głównych praw rozwoju psychicznego dziecka powinno być jedną z naczelnych wytycznych postępowania wychowawcy, o ile praca jego ma przynieść dobre rezultaty”. Książka napisana jasnym, zrozumiałym językiem pozwala zrozumieć etapy i mechanizmy rozwoju psychicznego dzieci i dostosować do nich oddziaływania wychowawcze.
Dariusz Zalewski - Decyduj i walcz! Podstawy formowania charakteru

Decyduj i walcz! powinna zainteresować zarówno młodszych, jak i starszych Czytelników. Jej treść nie powinna być zbyt trudna nawet dla uczniów szkół średnich. Oczywiście rodzice i wychowawcy również znajdą tu wiele inspiracji. Jeśli bowiem coś możemy zastosować w pracy samowychowawczej w stosunku do siebie, to możemy to także zastosować również w wychowaniu dzieci.
Mieczysław Kreutz - Kształcenie charakteru. Wskazówki praktyczne

Książka prof. Mieczysława Kreutza dotyczy problematyki najważniejszej dla rozwoju życia osobowego człowieka – wychowania i samowychowania. Autor, rezygnując z analizy pojęć i definicji charakteru, proponuje przejście na płaszczyznę konkretnego działania.
O. Marian Pirożyński – Baczność młodzieńcze!

Książka Baczność młodzieńcze ojca Mariana Pirożyńskiego to znakomita pomoc dla młodych ludzi w wypracowaniu szlachetnej i mocnej osobowości. W tytule zaznaczony jest adresat książeczki – młody człowiek: chłopiec, młodzieniec, młody mężczyzna – do niego jest skierowane wezwanie do pracy nad sobą. Wybitny wychowawca z zakonu redemptorystów ukazuje zbiór prostych porad na temat tego, co robić, by żyć godnie i szczęśliwie.
Adele Faber, Elaine Mazlish - Jak mówić do nastolatków, żeby nas słuchały. Jak słuchać, żeby z nami rozmawiały

W swojej nowej książce Adele Faber i Elaine Mazlish piszą o zagubieniu charakterystycznym dla okresu dorastania, o pragnieniu akceptacji, młodzieńczym buncie i potrzebie decydowania o sobie, którą odczuwają nastolatkowie. Autorki poruszają także kwestie związane z przedwczesnym zainteresowaniem seksem oraz z niebezpieczeństwami, jakie niosą ze sobą łatwy dostęp do narkotyków i wszelkiego rodzaju mediów.
Barbara Kiereś - Jak wychowywać?

Jeśli wychowanie jest spełnianiem człowieczeństwa, czyli tego, co natura i łaska zasiały w człowieku, to sprawą niebagatelną jest pytanie - jak wychowywać? Odpowiedź wymaga integralnej wiedzy o człowieku, płaszczyznach jego życia oraz kontekstach społecznych i narodowych. Dzięki temu zarówno pedagogika, jak i codzienne doskonalenie samego siebie bronią od fałszu, chaosu i eksperymentu.