
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Sławomir A. Danilczuk - Globalny Bunt Elit
- Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy PCR cz.2
- Wojciech Sumliński – Zapis zarazy
- Dr Karina Reiss, Dr Sucharit Bhakdi - Koronawirus - fałszywy alarm? Liczby, konkrety, konteksty II WYDANIE ROZSZERZONE
- Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy
- Józef Białek - Czas sodomy. Czyli zamach na cywilizację.
- Christopher Klinsky - 5G – narodziny mega totalitaryzmu. Czy jest to również zagrożenie dla naszego zdrowia?
- Ewa Kurek – Europa 1939-1945 Kto wspierał Hitlera, a kto z nim walczył AUTOGRAF
- Feliks Koneczny - Prawa dziejowe
- Ks. Józef Mrozowski - Msza Święta i Tajemnice Życia Zbawiciela
Dariusz Zalewski - Rozumna dyscyplina

Rozumna dyscyplina to przewodnik po trudnej sztuce wychowania. Dzięki lekturze czytelnik nauczy się jak skutecznie wydawać polecenia dzieciom i w efekcie utrzymać dyscyplinę w domu.
Autor płynie pod prąd współczesnym modom i trendom wychowawczym. Powraca do sprawdzonych metod i wzorców wychowania, ale jednocześnie uwzględnia zmiany cywilizacyjne, kulturowe i prawne, których jesteśmy świadkami we współczesnych czasach.
Meg Meeker – Tata bohater. Jak być mocnym ojcem którego dzieci potrzebują

"Najlepsze co możesz dać twojemu dziecku, to być dla niego tatą bohaterem. W tej książce, mam nadzieję pokazać ci, jak tego dokonać" – pisze dr Meg Meeker.
Dariusz Zalewski - Sztuka samowychowania

Książka Sztuka samowychowania. Przewodnik praktyczny Dariusza Zalewskiego jest kolejną po Wychować człowieka szlachetnego zachętą do podjęcia pracy nad charakterem. Zgodnie ze słowami hr. Zygmunta Krasińskiego „Bądź arcydziełem nieugiętej woli” Autor wzywa każdego człowieka, by stanął do najwspanialszej przygody swego życia – rzeźbienia własnej osobowej doskonałości. Zgłębiając tajniki wychowania Autor sięga do skarbca klasycznej mądrości pedagogicznej. Zwraca uwagę na konieczność formowania cnót i zwalczania wad jako na swoiste dwa filary umożliwiające rozwój osoby; podaje przykłady ćwiczeń (tzw. duchowej rozgrzewki) przed rozpoczęciem pracy oraz szczegółowe sposoby walki z siedmioma wadami głównymi.
Dariusz Zalewski - Nieposłuszne dzieci, posłuszni rodzice

Książka o paradoksie współczesnego wychowania. Paradoks polega na cichej akceptacji… nieposłuszeństwa dzieci pod pretekstem specyficznie pojmowanej wolności i kreatywności.
Jednocześnie rodzice stają się posłuszni rozmaitym, „nowoczesnym” ideologiom, które niejednokrotnie stawiają wychowanie na głowie. Co zrobić, aby przywrócić właściwe relacje w rodzinie i szkole? Jak wychowywać dzieci we współczesnym świecie?
Książka zawiera mnóstwo praktycznych wskazówek, które pomogą znaleźć odpowiedź na te pytania.
Jacek Woroniecki - Umiejętność rządzenia i rozkazywania

Książka Umiejętność rządzenia i rozkazywania dotyczy szlachetnej sztuki sprawowania władzy.
Mieczysław Kreutz - Rozwój psychiczny młodzieży

Książka niniejsza, dotycząca dzieciństwa i wieku młodzieńczego, jest przeznaczona głównie dla rodziców i wychowawców, gdyż jak pisze Autor we wstępie: „Stałe uwzględnianie i dostosowywanie się do głównych praw rozwoju psychicznego dziecka powinno być jedną z naczelnych wytycznych postępowania wychowawcy, o ile praca jego ma przynieść dobre rezultaty”. Książka napisana jasnym, zrozumiałym językiem pozwala zrozumieć etapy i mechanizmy rozwoju psychicznego dzieci i dostosować do nich oddziaływania wychowawcze.
Dariusz Zalewski - Decyduj i walcz! Podstawy formowania charakteru

Decyduj i walcz! powinna zainteresować zarówno młodszych, jak i starszych Czytelników. Jej treść nie powinna być zbyt trudna nawet dla uczniów szkół średnich. Oczywiście rodzice i wychowawcy również znajdą tu wiele inspiracji. Jeśli bowiem coś możemy zastosować w pracy samowychowawczej w stosunku do siebie, to możemy to także zastosować również w wychowaniu dzieci.
Mieczysław Kreutz - Kształcenie charakteru. Wskazówki praktyczne

Książka prof. Mieczysława Kreutza dotyczy problematyki najważniejszej dla rozwoju życia osobowego człowieka – wychowania i samowychowania. Autor, rezygnując z analizy pojęć i definicji charakteru, proponuje przejście na płaszczyznę konkretnego działania.
O. Marian Pirożyński – Baczność młodzieńcze!

Książka Baczność młodzieńcze ojca Mariana Pirożyńskiego to znakomita pomoc dla młodych ludzi w wypracowaniu szlachetnej i mocnej osobowości. W tytule zaznaczony jest adresat książeczki – młody człowiek: chłopiec, młodzieniec, młody mężczyzna – do niego jest skierowane wezwanie do pracy nad sobą. Wybitny wychowawca z zakonu redemptorystów ukazuje zbiór prostych porad na temat tego, co robić, by żyć godnie i szczęśliwie.
Kevin Leman - Ile znaczy tata. Trwały ślad, który ojciec zostawia w życiu córki

Każdy ojciec doświadczył kiedyś w swoim życiu dojmującego poczucia, że jego córka to istota z innej planety i kompletnie nie jest w stanie przewidzieć czy zrozumieć jej reakcji. Często niestety budzi to w nim chęć pozostawienia wychowania córki w rękach żony, która, jak mu się wydaje, najlepiej wie, jak pomóc w rozwoju innej przedstawicielce rodzaju żeńskiego. Kevin Leman dowodzi, że to karygodny błąd, ponieważ relacja z ojcem jest fundamentalna dla kształtowania się osobowości dziewczynki. Samoocena, życiowe wybory, zachowanie czy charakter kobiety zależą w ogromnej mierze od jakości tej właśnie relacji. Tata znaczy dla córki naprawdę dużo i dlatego musi być w pełni zaangażowany w proces jej wychowania.
Barbara Kiereś - Jak wychowywać?

Jeśli wychowanie jest spełnianiem człowieczeństwa, czyli tego, co natura i łaska zasiały w człowieku, to sprawą niebagatelną jest pytanie - jak wychowywać? Odpowiedź wymaga integralnej wiedzy o człowieku, płaszczyznach jego życia oraz kontekstach społecznych i narodowych. Dzięki temu zarówno pedagogika, jak i codzienne doskonalenie samego siebie bronią od fałszu, chaosu i eksperymentu.
Bede Jarrett – Szlachetny rycerz

Książka zawiera krótkie rozważania o duchowych rozterkach chłopców w wieku 9-16 lat. Przeznaczona jest do samodzielnej lektury, jak również do lektury z rodzicem. Medytacje uporządkowane są w logicznym porządku, każda kolejna rozwija tematy poruszane wcześniej. Język narratora jest przejrzysty i zrozumiały.