Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim
- Stanisław Krajski - Masoneria w pigułce. Od prapoczątków do 2030 roku
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm w edukacji. Szkolnictwo jako oręż w budowie nowego człowieka
- Paweł Lisicki - Mit starszych braci w wierze
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Praca zbiorowa - Drapieżny Zielony (nie) Ład. Raport
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
Axel Kaiser - Uliczny ekonomista. 15 ekonomicznych lekcji, które powinien poznać każdy obywatel
Napisałem tę książkę nie po to, by wnieść jakiś oryginalny wkład do dziedziny ekonomii, lecz raczej po to, by wyłożyć szerokiej publiczności – niezależnie od tego, czy potencjalni Czytelnicy posiadają wykształcenie w tej dziedzinie, czy też nie – lekcje na temat ekonomii, które powinny wchodzić w skład wiedzy ogólnej każdego obywatela. W związku z tym moje rozważania nie obejmują pełnego spektrum ekonomicznych zagadnień ani nie wchodzą zbyt głęboko w rozmaite niuanse. Zamiast tego postawiłem sobie za cel naprawić błąd wielu salonowych ekonomistów, którzy sprawili, że większość ludzi postrzega ich dyscyplinę jako sztukę tajemną zgłębianą przez garstkę ekspertów, podczas gdy jej elementarne prawidła powinny być rozumiane równie powszechnie co, przykładowo, prawidła demokracji.
Fragmeny "Wstępu"
William Danko, Richard van Dess - Prawdziwi milionerzy, czyli droga do prosperity
Prawdziwi milionerzy... autorstwa Williama D. Danko oraz Richarda J. Van Nessa, to niejako konkluzja, czy wręcz kulminacja innej wybitnej amerykańskiej książki, która 22 lata temu dokonała rewolucji w wyobrażeniach o ludziach bogatych, ich sposobie życia i zwyczajach, oraz relacjach ze społeczeństwem. Mowa o książce Thomasa J. Stanleya i Williama D. Danko, wydanej w Polsce pod tytułem Sekrety amerykańskich milionerów. O ile Sekrety stawiały pytania co do pochodzenia i znaczenia ludzkiego bogactwa, o tyle książka Prawdziwi milionerzy udziela na nie ostatecznej odpowiedzi. Nie sposób zrozumieć jednej bez drugiej… […]
Nassim Nicholas Taleb – Na własne ryzyko. Ukryte asymetrie w codziennym życiu
Intrygująca książka jednego z najbardziej znanych ekonomistów na świecie, która podważa nasze przekonania na temat ryzyka i korzyści, polityki i religii, finansów i osobistej odpowiedzialności.
W swojej najbardziej jak dotąd prowokacyjnej książce jeden z czołowych myślicieli naszych czasów definiuje na nowo, co to znaczy zrozumieć świat, odnieść sukces w zawodzie, współtworzyć rzetelne i sprawiedliwe społeczeństwo, umieć wykrywać nonsensy i wpływać na innych.
Kamil Cebulski - Biznes w kraju dziadów
"Książkę czyta się lekko, a jednocześnie z wypiekami na twarzy. Na każdej stronie czuć oddech Kamila. Treści to wartościowe, mówiące prawdę o tym jak jest u nas, a nie w wypocinach amerykańskich teoretyków od biznesu. Ważne jest to, że wiedza ta jest w stanie uratować tyłek niejednemu optymiście. Pod warunkiem, że uwierzy w tę książkę i ją przeczyta!"
Marcin Osman, autor książki Biznes Ci ucieka
Krystian Pluciak – Księga dobrych praktyk najlepiej zorganizowanych polskich firm
Zajrzyj do głowy przedstawicieli polskiego biznesu z najwyższej półki. Poznaj dobre praktyki polskich przedsiębiorców, którym udało się stworzyć wyjątkowe firmy – wyjątkowe nie tylko w oczach ich właścicieli, lecz także w oczach ich pracowników, kontrahentów oraz klientów. Przeczytaj wywiady z ludźmi, którzy odnieśli sukces w sektorze prywatnym i zgodzili się podzielić swoimi doświadczeniami oraz przemyśleniami. Skorzystaj z ich ciężko zdobytej wiedzy zebranej w tej pięknie wydanej książce!
Szczepan Jeleński - Lilavati. Rozrywki matematyczne
Książka inżyniera i popularyzatora nauki Szczepana Jeleńskiego, Lilavati, mimo że została wydana po raz pierwszy w 1926 roku, cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest to zbiór świetnie dobranych zadań i ciekawostek matematycznych, a niektóre sięgają nawet czasów starożytnych. Lilavati to doskonała lektura dla każdego, kto chce bliżej poznać królową nauk, dobrze się przy tym bawiąc.
Jan M. Fijor - Metody zdobywania klientów, czyli jak osiągnąć sukces w sprzedaży
Za namową przyjaciół postanowiłem zebrać moje blisko piętnastoletnie doświadczenie amerykańskie, przetworzyć je nieco przez polski „pryzmat”, czyli obyczajowość, by je następnie zaadaptować do warunków i realiów III Rzeczypospolitej. Książka nie jest tłumaczeniem amerykańskich prac z dziedziny technik sprzedaży czy psychologii motywacyjnej, od jakich roi się na półkach księgarń, lecz spolszczonym wykładem tego, czego mnie w Stanach nauczono, czego nauczyłem się sam, a zwłaszcza czego doświadczyłem na własnej skórze.
Jan M. Fijor - Jak zostałem milionerem
Autobiografia Jana M. Fijora, człowieka, który w latach 80-tych wyemigrował bez grosza przy duszy do ameryki. Na miejscu imał się różnych zajęć. Był barmanem, handlowcem, sprzedawał okna, komputery, nieruchomości, ubezpieczenia, był także maklerem w Metlife Financial Services.
Przemysław Harczuk - Liderzy biznesu o gospodarce
Liderzy biznesu o gospodarce to cykl wywiadów z ludźmi, którzy „na własnej skórze” doświadczyli blasków i cieni polskiego biznesu. Rozmówcy prezentują szereg rozwiązań, które mogłyby uzdrowić od lat kulejącą polską gospodarkę i pozytywnie wpłynąć na pozycję rodzimych firm. Z książki wyłania się obraz Polski, widziany oczami przedsiębiorców, ich dotychczasowych doświadczeń. Wśród rozmówców autora są najwybitniejsi polscy biznesmeni, m.in.: Grzegorz Bierecki (twórca systemu SKOKów) prezentujący swój punkt widzenia na sektor finansowy, Lech Jeziorny (bohater filmu "Układ zamknięty") na bazie własnych doświadczeń stara się wskazać rozwiązania pomocne w tworzeniu prawa przyjaznego przedsiębiorcom.
Adam Grzesik - Ekspert biznesu
Sukcesu ucz się od ludzi, którzy go odnieśli!
Co jest miarą powodzenia firmy? Rozpoznawalność marki, innowacyjność produktu, liczba wywiadów, których jej właściciel udzielił mediom branżowym? A może po prostu pieniądze, jakie dzięki niej zarabia?
Arkadiusz Sieroń - Jak osiągnąć nieprzebrane bogactwo i finansową niezależność. W weekend lub trochę dłużej!
Od autora: "Musicie podjąć decyzję. Jeśli zależy wam na statusie, na błyskotkach czy na uznaniu znajomych, których w sumie nie lubicie, to nie czytajcie tej książki. Weźcie pożyczkę i kupcie sobie auto, na które was nie stać, i szpanujcie przed ludźmi, których nawet nie szanujecie. Ale jeśli interesuje was droga do prawdziwego bogactwa, która nie będzie ani błyskawiczna, ani super łatwa, to zapraszam do lektury!
Brian Tracy – Zarabiaj więcej pieniędzy
Co sprawia, że dana osoba zdobywa majątek? Być może to kwestia szczęścia, może zadecydowała o tym inteligencja, być może kluczem było najlepsze wykształcenie, a może po prostu chodzi o relacje z właściwymi ludźmi. Z drugiej strony każdy z nas zna kogoś, kto z pewnością zasługuje na duże pieniądze, a ich nie posiada. Prawdziwych bogaczy jest niewielu. A tych, którzy samodzielnie, wyłącznie własnym wysiłkiem, zbili milionowe majątki, z całą pewnością jest znacznie mniej niż tych, którzy starają się je zdobyć. Co więc zdecydowało o tym, że ta, a nie inna osoba spełniła swoje pragnienia i stała się wyjątkowo bogatym człowiekiem?