
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Zabójczy system? Ratownik medyczny przełamuje zmowę milczenia AUTOGRAF
- Magdalena Ziętek-Wielomska – Imperium Klausa Schwaba. Jedna planeta, jedna ludzkość, jeden zarząd AUTOGRAF
- G. K. Chesterton - Święty Tomasz z Akwinu
- Stanisław Krajski - Masoneria polska 2022. Polska w kleszczach masonerii
- Andrzej Nowak - Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.
- Aldona Zaorska - Apokalipsa 2030. Ile czasu nam zostało
- Wojciech Sumliński - (Nie)nasza wojna
- Adam Wielomski - Zabójcy Zachodu AUTOGRAF
- Mój Niedzielny Mszalik
- Benedyktyni tynieccy (oprac.) - Mszał rzymski (mszalik codzienny)
Jordan B. Peterson - Mapy sensu: Architektura przekonań

Mapy sensu traktują o najgłębszym poziomie ludzkiej psychiki. Są wezwaniem do nowego sposobu istnienia, a jednocześnie do pojednania się z przeszłością. Na każdym człowieku spoczywa odpowiedzialność uratowania swojego ojca z zaświatów. To najstarsza opowieść ludzkości. Bez tego mamy tylko chaos. Mapy sensu łączą neuropsychologię ze starożytną mitologią, od Mezopotamii przez Egipt i Judaizm po chrześcijaństwo, jak również taoizm oraz inne systemy wierzeń. Silny wpływ na tę książkę miała myśl Carla Junga oraz jego ucznia, Ericha Neumanna, jak również Freuda, Rogersa, a także innych wielkich XX-wiecznych psychologów-myślicieli.
Piotr Plebaniak - 36 forteli

Opracowanie Piotra Plebaniaka to znakomity międzykulturowy, okraszony dziesiątkami anegdot podręcznik psychologii konfliktu, w którym chiński dorobek opisany jest językiem współczesnej psychologii. Gorąco polecam.
— dr Jacek Bartosiak, ekspert geopolityk, autor książki Pacyfik o Eurazja. O wojnie
Henry Hazlitt - Siła woli

Książka Siła woli. Fundament życiowego sukcesu, to wspaniały podręcznik zarządzania własnym życiem.
Pośród wszechobecnej paplaniny samozwańczych motywatorów i coachów biznesu, warto docenić przemyślenia i sugestie dotyczące siły woli człowieka, który w trakcie swojego wybitnie produktywnego życia zdążył opublikować 25 książek na wymagające tematy, zaś uwzględniając krótsze teksty – jak sam oszacował – przelać na papier około 10 milionów słów, czyli mniej więcej 150 przeciętnych rozmiarów tomów.
Nassim Nicholas Taleb – Na własne ryzyko. Ukryte asymetrie w codziennym życiu

Intrygująca książka jednego z najbardziej znanych ekonomistów na świecie, która podważa nasze przekonania na temat ryzyka i korzyści, polityki i religii, finansów i osobistej odpowiedzialności.
W swojej najbardziej jak dotąd prowokacyjnej książce jeden z czołowych myślicieli naszych czasów definiuje na nowo, co to znaczy zrozumieć świat, odnieść sukces w zawodzie, współtworzyć rzetelne i sprawiedliwe społeczeństwo, umieć wykrywać nonsensy i wpływać na innych.
Jordan B. Peterson – Poza porządek Kolejne 12 życiowych zasad

Szczególnie teraz, w czasach pełnych niestabilności i cierpienia, Peterson przypomina nam, że istnieją uniwersalne źródła, z których wszyscy możemy czerpać siłę – to mądrość zawarta w psychologii i filozofii oraz prawdy ukryte w najwspanialszych mitach i opowieściach ludzkości. Czerpiąc ze starożytnych tekstów, z głęboko osobistych lekcji, jakie przyniosło mu własne życie, oraz z praktyki klinicznej, Peterson proponuje nam dwanaście kolejnych zasad, mających poprowadzić Czytelnika w kierunku śmielszego, bliższego prawdzie i bardziej wypełnionego sensem życia.
Anders Ericsson, Robert Pool - Droga na szczyt. Jak ćwiczyć, aby osiągnąć mistrzowską biegłość w dowolnej dziedzinie

W książce Droga na szczyt, napisanej wspólnie z kolegą po fachu, Robertem Poolem, Ericsson zebrał swoje naukowe obserwacje i poparł je istotnymi odkryciami innych badaczy. Rzetelność naukowego myślenia łączy się tutaj ze szczerym zamiłowaniem do konkretu praktyki. A bez tego nie istnieje dobry trening! Efektem wielu lat oddanej pracy nad zagadnieniem eksperckiego poziomu doskonałości jest ta właśnie książka – uznawana za najlepszą jak dotąd publikację opisującą sekret skutecznego uczenia się. W każdej dziedzinie, jaką tylko można sobie wyobrazić.
Ta książka to uniwersalny klucz otwierający praktycznie każde drzwi.
Mieczysław Guzewicz - Jezus wzorem i źródłem mocy dla mężczyzny

Nie ma już dziś w zasadzie wątpliwości, że narastający kryzys małżeństwa i rodziny ma u swych podstaw kryzys męskości. Autor, członek Komisji Episkopatu do spraw Rodziny, a także mąż, ojciec i dziadek, przekonuje, że najlepszym sposobem na zaradzenie mu jest ukazywanie Jezusa jako wzoru męskości w każdej sferze życia; wzoru, z którym mogliby się utożsamić także dzisiejsi mężczyźni, by stać się odważnymi, walecznymi, bezkompromisowymi, ofiarnymi i kochającymi mężami i ojcami, prawdziwymi podporami swoich rodzin i ich przewodnikami w drodze do Boga.
Gabriele Kuby - Zryw ku miłości. Do młodych ludzi, którzy chcą mieć przyszłość

Książka jest zaproszeniem i wezwaniem skierowanym do młodych ludzi, aby rozważyli cel i sens swojego życia w perspektywie wolności i odpowiedzialności. Zawiera refleksje na temat współczesnego świata i poszukiwania dróg wyjścia z kryzysu zagrażającego nie tylko tradycyjnie pojmowanemu systemowi wartości, lecz także samym podstawom egzystencji człowieka. Chodzi o ciebie i twoje życie, o twoją wolność i twoje życie - o szczęście, które przychodzi, kiedy poznajesz i wypełniasz sens swojego życia.
Adam Szustak - Jonasz. Czym jest siła mężczyzny?

Poznaj historię Jonasza, która jest wskazówką do odkrycia jaki jest pierwotny, Boży projekt mężczyzny. Przyjmij zaproszenie do heroicznej walki o prawdziwą, odartą ze stereotypów, męskość. Przekonaj się na czym polega i w czym przejawia się męska siła.
Adam Szustak - Projekt Judyta. Czym jest siła kobiety?

Przeczytaj o kobiecej sile na przykładzie Judyty – jednej z najbardziej niezwykłych kobiet z kart Biblii. Odkryj jaki jest pierwotny Boży projekt kobiety, która została wyposażona podczas stwarzania we wszystko, czego potrzebuje do szczęśliwego życia.
Arianna Huffington - Spełnienie

„Jeśli będziemy mieć szczęście, to na grę zwaną życiem mamy do dyspozycji około trzydziestu tysięcy dni. To, w jaki sposób będziemy grać, zależy od tego, co jest dla nas najważniejsze” – fragment książki
Beata Kołodziej - Czas na kobiecość, czyli podróż do samej siebie
