Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim
- Paweł Skutecki - Trzecia Rzesza i koncerny farmaceutyczne
- Paweł Lisicki - Mit starszych braci w wierze
- Ks. Józef Mrozowski - Msza Święta i Tajemnice Życia Zbawiciela
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
- Mój Niedzielny Mszalik
- Werner Schur - Piekło bez ognia
John C. Médaille - Za wielcy, by upaść. Alternatywne spojrzenie na ekonomię, czyli kurs na prawdziwie wolny rynek
Ta książka to przenikliwa krytyka obecnego stanu światowej ekonomii i wartości dominujących we współczesnych społeczeństwach, roli elit politycznych i gospodarczych, to sprzeciw wobec nieładu gospodarczego i finansowego, który zdominował współczesne systemy gospodarcze, świat finansów i bankowość. W jasny i atrakcyjny sposób autor tej bezcennej pozycji udowadnia niedowiarkom, co jest dziś naprawdę złe, źle rozumiane i interpretowane.
Jakub Wozinski - Dzieje kapitalizmu
Jak kapitalizm ukształtował cywilizację Zachodu w ciągu drugiego tysiąclecia po Chrystusie? Kto wypaczał go na przestrzeni dziejów, w jaki sposób i dlaczego? Jaką rolę odegrali w tym wszystkim bankierzy i światowa finansjera? Autor, w kontrze do tez słynnego historyka światowych finansów Nialla Fergusona, dokonuje własnej interpretacji historii ostatniego tysiąca lat z perspektywy zdeklarowanego zwolennika wolnorynkowego ładu. Na kartach Dziejów kapitalizmu stawia bardzo odważne, momentami wręcz kontrrewolucyjne tezy, ale podpiera je ogromnym materiałem dowodowym. Z jakim rezultatem? Niech każdy Czytelnik sięgnie po tę nieprzeciętną książkę i oceni to sam.
Jan Michał Małek - Chrześcijańska myśl ekonomiczna
Państwo i jego urzędnicy pozbawiają obywateli ich własności na różne sposoby, takie jak… Zapraszamy do lektury.
Feliks Cozel TJ – Pogadanka o socjalizmie
W niniejszej pracy ksiądz Cozel rozprawia się z ideologią z piekła rodem, czyli z marksizmem. I czyni to wybornie. Na początku XX wieku, kiedy to książka powstała, socjalizm / komunizm rozwijał się bardzo prężnie. Spuścizna dwóch piekłoszczyków: Marksa i Engelsa trafiała na bardzo podatny grunt. Na grunt tak zwanej „walki klas”, która tak naprawdę była (i jest) jedynie manifestacją niebywałej pychy, pogardy, chciwości oraz żądzy – walką z zastanym porządkiem.
Heinrich Pesch - O ekonomii solidarystycznej
W ostatnim wieku wielokrotnie pojawiały się próby znalezienia tak zwanego trzeciego rozwiązania, takiego, które łącząc zalety obu systemów byłoby w stanie uniknąć ich wad. Odpowiedzią okazał się solidaryzm.
Jacek Gniadek SVD - Dwaj ludzie z Galicji
Polski misjonarz, z Zambii, postanowił sprawdzić, czy ludzka godność rzeczywiście realizuje się w ludzkim działaniu. Studiując koncepcję działającego człowieka u Ludwiga von Misesa, starał się porównać ją ze społeczną nauką Kościoła, a konkretnie z encykliką Jana Pawła II (Karola Wojtyły), Centesimus annus. W rezultacie powstała interesująca praca porównująca twórczość dwóch wielkich mieszkańców Galicji, Polaka - papieża i głębokiego katolika, oraz urodzonego we Lwowie Austriaka - agnostyka i ekonomisty.
Jacek Gniadek SVD - Ekonomia Boża i ludzka. Kazania wolnorynkowe
Misjonarz werbista z Zambii, autor popularnych audycji w radio kontestacja.com, autor książki Dwaj ludzie z Galicji, w której porównuje koncepcję osoby ludzkiej u Karola Wojtyły i Ludwiga von Misesa, dowodzi w swoich kazaniach, że przedsiębiorca może być dobrym katolikiem, żyjącym i działającym zgodnie z nauką Ewangelii i przykazaniami Boskimi; że Bóg oczekuje od swoich wyznawców pracy, gospodarności, a zarabianie pieniędzy i pragnienie wolności nie jest sprzeczne z misją człowieka na Ziemi. Pouczająca lektura dla wszystkich tych, którzy zawiścią i pychą próbują degradować moralnie ludzi biznesu.Wartko napisana, mądra książka Polecamy!
Jeff Van Duzer - Bóg i biznes. Twórcze współdziałanie
Książka Bóg i biznes. Twórcze współdziałanie jest efektem interdyscyplinarnej refleksji autora na temat obecności wartości chrześcijańskich i samego Boga w przedsięwzięciach biznesowych. Według Jeffa Van Duzera XXI wiek ma być stuleciem globalnej przedsiębiorczości. Biznes ma kształtować oblicze naszego świata w większym stopniu niż inne obszary instytucjonalne. Same rozmiary zasobów kontrolowanych przez korporacje sprawiają, że niemal pewnym staje się, iż wpływ firm w wielkim stopniu przerośnie wpływy innych tradycyjnych instytucji społecznych. W takiej sytuacji chrześcijanie muszą skupić się na biznesie i jego roli w społeczeństwie.
Maciej Gnyszka - Katoliccy miliarderzy. Dlaczego nie ma ich w Polsce i jak bardzo są potrzebni
Lektura dla wszystkich, którzy chcą przejść do historii jako ci, którzy swoją przedsiębiorczość zrealizowali po katolicku.
Wojciech Węgrzyniak - Bogaty katolik /audiobook/
Bogaty Katolik to pierwsza tak precyzyjna i oparta na konkretnych przykładach konferencja o pieniądzach autorstwa biblisty. Jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego pieniądz jest dobry, co oznacza Twoje powołanie do pomnażania i czy... opłaca się wierzyć? – to nagranie jest dla Ciebie.