Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Ks. Józef Mrozowski - Msza Święta i Tajemnice Życia Zbawiciela
- Mój Niedzielny Mszalik
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Paweł Skutecki - Trzecia Rzesza i koncerny farmaceutyczne
- Adam Wielomski - Imperialna Europa. Niemieckie plany podboju i reorganizacji Europy 1871-1945
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
- Kacper Kita - Saga rodu Le Penów
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Werner Schur - Piekło bez ognia
Ludwig von Mises - Mentalność antykapitalistyczna
Ponadczasowa książka Ludwiga von Misesa. Skąd wynika nienawiść wobec kapitalizmu i kapitalistów? Pytanie wciąż aktualne, odpowiedź zaskakująca!
Uprzedzenie i fanatyzm opinii publicznej przejawia się najwyraźniej w fakcie, że odnosi ona epitet „kapitalistyczny” do rzeczy źle widzianych i zjawisk negatywnych, a nie do tych, które cieszą się powszechną aprobatą. Jak może coś dobrego wynikać z kapitalizmu? Wartościowe rzeczy są wytwarzane wbrew kapitalizmowi, a złe są jego domeną.
Analiza tych antykapitalistycznych uprzedzeń, oraz ujawnianie ich podstaw, oraz skutków, jest celem niniejszego opracowania.
Ludwig von Mises - Planowany chaos
Książka, pomimo tego, że została napisana już ponad 70 lat temu, nic nie straciła na aktualności. Mises bowiem omawia w niej charakterystyczne i powtarzalne procesy społeczne. Wiele z tych prawidłowości potwierdziła później historia. Tak jak Newton odkrył Prawo Powszechnego Ciążenia, tak Mises w bardzo przystępny sposób tłumaczy Prawo Powszechnego Ciążenia… ku Socjalizmowi. Polega ono na tym, że większość z nas, nie mając podstawowej wiedzy z zakresu ekonomii chce socjalizmu i zgadza się na państwowe zarządzanie oparte o przymus, interwencjonizm i własność państwową. „Kupujemy” tę ideę i ją akceptujemy, socjalizm jednak zawsze prowadzi do zapaści gospodarczej i upadku cywilizacyjnego.
Jörg Guido Hülsmann – Ludwig von Mises Tom I
To znacznie więcej niż biografia wielkiego austriackiego ekonomisty. Jest to monumentalne dzieło, które śledzi życie Ludwiga von Misesa i ewolucję jego myśli ekonomicznej oraz umieszcza ją we właściwym kontekście historycznym i kulturowym. Niezwykle bogaty zasób źródłowy sprawia, że publikacja ta idealnie nadaje się dla osób, które dopiero wkraczają w świat nauk ekonomicznych, jak i dla pasjonatów szkoły austriackiej. Nawet osoby uważające się za ekspertów od myśli Misesa znajdą w tej publikacji wiele niezwykle ciekawych faktów.
Ludwig von Mises - Biurokracja
W Biurokracji Ludwig von Mises w możliwie najbardziej obiektywny sposób przedstawia skutki biurokracji, która ogarnęła współczesny świat. Autor skonstruował teorię i przytoczył argumenty różnych środowisk ideowych. Następnie przeprowadził dogłębną analizę kończąc swoją pracę wnioskami i rekomendacjami. W ten sposób Ludwig von Mises z małej objętościowo książki uczynił dobrą pracę naukową. Praca ta może stać się ważnym orężem w walce o obronę kapitalizmu i wolnego rynku przed niesłusznymi oskarżeniami. Gorąco zachęcamy Państwa do jej przeczytania.
Ludwig von Mises – Rząd wszechmogący
Austriacki ekonomista stanowczo odrzuca marksistowski wymysł, że nazizm był wyrazem monopolistycznego kapitalizmu. Wręcz przeciwnie, nazizm stanowił odmianę socjalizmu: zachowano formę własności prywatnej, jednak kontrolę i planowanie przekazano w ręce państwa.
Ludwig von Mises - Liberalizm w tradycji klasycznej
Wznowienie popularnej książki wielkiego ekonomisty i myśliciela. We wstępie do książki czytamy: "Dziś naczelne zasady XIX-wiecznej filozofii liberalizmu są prawie zapomniane". Książka Misesa dokładnie opisuje czym jest liberalizm i jakie są jego korzenie.
Ludwig von Mises - Teoria pieniądza i kredytu
To pierwszy traktat ekonomiczny Ludwiga von Misesa, opublikowany w 1912 roku. Pracował nad tą książką przez pięć lat, szczególnie intensywnie w ostatnich dwóch latach, kiedy to nie napisał żadnego innego artykułu, poświęcając się jej wydaniu, gdyż czuł zbliżającą się wojnę. Warto uświadomić sobie, że książka opublikowana została na rok przed utworzeniem banku centralnego w Stanach Zjednoczonych. Powołanie Systemu Rezerw Federalnych (FED) w 1913 roku było dla praktyki systemu monetarnego i bankowego w XX wieku przełomowe, a wiele negatywnych skutków funkcjonowania FED-u przewidzianych zostało przez Misesa w jego traktacie.
Ludwig von Mises - Ludzkie działanie
Opus magnum nestora austriackiej szkoły ekonomii Ludwiga von Misesa. Chłodna, rzeczowa rozprawa z socjalizmem, interwencjonizmem i wszelkimi odmianami pseudoekonomii; gruntowny wykład prakseologii i głęboka refleksja nad prawidłowościami i ograniczeniami, jakim podlega ludzkie działanie. Po 1989 roku stało się oczywiste, że socjalizm nie może się udać. Mises wiedział o tym już w latach czterdziestych, a więc wtedy, kiedy wielu intelektualistów wiązało z tym ustrojem wielkie nadzieje.
Eugen von Böhm-Bawerk, Ludwig von Mises, Murray Rothbard - Marksizm. Krytyka
Książka Marksizm. Krytyka zbiera w jednym tomie interpretację i krytykę myśli marksistowskiej z perspektywy ekonomii, filozofii i historii idei. Zasadniczą część książki stanowią trzy eseje nieżyjących już ekonomistów reprezentujących trzy pokolenia austriackiej szkoły ekonomii.
Ludwig von Mises - Wspomnienia
Pierwsza i jedyna jak dotąd w języku polskim biografia wielkiego myśliciela. Na dodatek Autobiografia. Wydana z okazji 125. rocznicy Jego urodzin. Mam nadzieję, że ta cienka praca będzie czytana przez wielu myślących mężczyzn i kobiet. Złe skutki inflacji oraz socjalizmu-komunizmu staną się dla nich jasne i ogarnie ich uczucie lęku - Margarit von Mises.
Eamon Butler - Ludwig von Mises. Kompendium myśli ekonomicznej
Krótkie kompendium wiedzy na temat jednego z najważniejszych ekonomistów i myślicieli XX wieku. W prosty i przystępny sposób autor opowiada o najważniejszych poglądach i ideach Misesa: ludzkim działaniu, ekonomii jako nauce, logice ludzkiego postępowania, przedsiębiorczości, socjalizmie, konkurencji, cyklach koniunkturalnych.
Jörg Guido Hülsmann - Ludwig von Mises TOM II
Drugi tom biografii Ludwiga von Misesa opowiada o jego pracy naukowej, założeniu Instytutu Badań nad Cyklami Koniunkturalnymi i dopracowywaniu przez niego gmachu teorii ekonomii, a także o losach powstawania Ludzkiego Działania.