
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Jakub Wozinski - Od ujścia Wisły po Morze Czarne. Handlowo-gospodarcze tło dziejów Polski (1572-1795) TOM II AUTOGRAF
- Adam Wielomski - Yuval Noah Harari. Grabarz człowieczeństwa
- Chris Klinsky – W mackach fundacji, jak organizacje pozarządowe próbują manipulować ludźmi
- G. K. Chesterton - Święty Tomasz z Akwinu
- Magdalena Ziętek-Wielomska – Imperium Klausa Schwaba. Jedna planeta, jedna ludzkość, jeden zarząd AUTOGRAF
- Modlitewnik Te Deum Laudamus
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce PRZEDSPRZEDAŻ
- Magdalena Ziętek-Wielomska - Niemiecki sen o imperium AUTOGRAF
- Jadwiga Zamoyska - O wychowaniu
- Grzegorz Osiński - Transhumanizm. Retiarius contra Secutor. Tom 2. Nauka i technologia.
Krzysztof Wyrzykowski, Sławomir Zajączkowski – Wilcze tropy 4 Zapora Hieronim Dekutowski

Zima 1945 roku. Rozformowane kilka miesięcy wcześniej oddziały leśne lubelskiej AK zbierają się na nowo. To w nich ścigani przez komunistyczny aparat bezpieczeństwa partyzanci szukają ratunku przed bezwzględnym terrorem i represjami. Jak nigdy nagląca staje się teraz potrzeba posiadania odpowiedzialnych dowódców – takich jak „Zapora” – zdolnych utrzymać dyscyplinę w konspiracyjnym wojsku, potrafiących skutecznie przeciwstawić się oprawcom z UB i NKWD.
Mariusz Urbanek – Wojna w eterze Mówi Radio Wolna Europa

24 września 1951. Amerykańska strefa okupacyjna, Monachium, świeżo odbudowany ze zniszczeń wojennych Hotel Regina. Doradca polityczny Radia Wolna Europa William Griffith składa Janowi Nowakowi-Jeziorańskiemu propozycję objęcia kierownictwa polskiej sekcji Radia Wolna Europa z siedzibą w Monachium. Nowak ma skompletować zespół i opracować program.
Michał Konarski – Srebrni na szlakach Bitwy Warszawskiej 1920 r.

Komiks 'Srebrni na szlakach Bitwy Warszawskiej 1920 r.' jest kontynuacją publikacji 'Srebrni na szlakach niepodległej' ukazującej losy trzech kuzynów z rodziny Srebrnych – Mikołaja, Jana i Kacpra. Teraz wspólnie w szeregach odrodzonego Wojska Polskiego biorą udział w jednej z 18 najważniejszych bitew w dziejach świata, czyli Bitwie Warszawskiej.
Michał Konarski – Srebrni na szlakach Niepodległej

Seria trzech komiksów wzbogaconych o prolog i epilog ukazuje losy jednej z wielu polskich rodzin, rozdartych pomiędzy trzy państwa zaborcze. Ich przedstawiciele – trzej kuzyni: Mikołaj, Jan i Kacper Srebrni, wychowani w duchu patriotycznym przez seniora rodu, powstańca styczniowego dziadka Melchiora – muszą sprostać wyzwaniom I wojny światowej.
Oliwia Gałka-Olejki, Janusz Wyrzykowski – Irena Sendlerowa i łyżeczka życia

Opowieść o Irenie Sendlerowej, która dzięki wielkiej wrażliwości na ludzką krzywdę pomagała Żydom w czasie okupacji niemieckiej w okresie II wojny światowej.
Papieże w historii. Jan Paweł II ,,Nie lękajcie się"

Pierwszy tom kolekcji przybliżającej dzieje świata przez pryzmat historii papiestwa. Przywódcy Kościoła katolickiego byli i są osobami o wielkich wpływach, dyplomatami, negocjatorami, przywódcami wojskowymi i przewodnikami duchowymi, lecz także zwyczajnymi ludźmi stojącymi w obliczu własnego przeznaczenia.
Paweł Kołodziejski – Prymas Tysiąclecia w komiksie

Komiks pokazuje historię niezwykłego człowieka na tle naszych burzliwych dziejów. Kim był człowiek, który został nazwany Prymasem Tysiąclecia? Co dawało mu wewnętrzny spokój i siłę potrzebną w czasach, w których przyszło mu żyć? W jaki sposób spotkania z niezwykłymi i śmiałymi reformatorami - ks. Władysławem Korniłowiczem, matką Różą Czacką czy przyszłym papieżem ks. Karolem Wojtyłą - wpłynęły na tego wiernego kapłana, oddanego biskupa i niezłomnego prymasa? Jak jego przykład może być inspiracją dla młodzieży? Ilustrowana forma przybliża prymasa Wyszyńskiego zwłaszcza młodym, by i dla nich nie był postacią ze spiżu, ale kimś, kto codziennie, dzień po dniu całe swoje życie powierzał Bogu przez Maryję.
Sławomir Zajączkowski – Wilcze tropy cz. 6 "Szary" Antoni Heda

Szósty zeszyt z serii „Wilcze Tropy” został poświęcony jednemu z najważniejszych dowódców polowych AK z Okręgu Kieleckiego – kpt. Antoniemu Hedzie „Szaremu”. Po zakończeniu walk z Niemcami w ramach akcji „Burza” starał się on początkowo wygasić swój udział w konspiracji niepodległościowej.
Władysław Łukasiuk – Wilcze tropy. „Młot” zeszyt 3

Wiosna 1944 r. Nad Bugiem, niedaleko wsi Mężenin, miejscowy dowódca Armii Krajowej Władysław Łukasiuk „Młot” oraz jego żołnierze wyławiają z rzeki prototyp rakiety V-2 – nowej broni mającej odwrócić losy przegranej przez Niemców wojny. Zdemontowane elementy tej broni wywiad AK przekaże aliantom.
Wojenna odyseja Antka Srebrnego 1939–1946. W matni 1946 r. Nr 9

Dziewiąta część „Wojennej odysei Antka Srebrnego 1939‒1946” opisuje ostatni fragment przygód głównego bohatera i jego przyjaciela Romana. Po wyrwaniu się z zasadzki NKWD w Gdańsku nawiązują kontakt z działaczami Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”.
Wojenna odyseja Antka Srebrnego Zeszyt 8. Na partyzanckich ścieżkach 1946 r.

Komiks opisuje losy Antka Srebrnego i jego przyjaciela Romana Piryta w 1946 r. w trakcie niebezpiecznej misji do okupowanej przez Sowietów Polski.
Wojenna odyseja Antka Srebrnego. Przemarsz przez piekło 1944 r.

Wojenna odyseja Antka Srebrnego dobiegła już końca, ale czy w pełni znamy wojenną historię całej rodziny Srebrnych? Chyba nie. Okazuje się, że nie tylko jej męska część ma zwyczaj pakować się w kłopoty. Mama Antka i Ania też mają na tym polu spore osiągnięcia. Może ktoś wyjaśni, po co pchały się do Warszawy, gdy mogły siedzieć na wsi? A tak Ania trafiła do Szarych Szeregów, Mama - pod skrzydła "wybuchowej" Pani Zosi.