Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Stanisław Krajski - Masoneria w pigułce. Od prapoczątków do 2030 roku
- Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm w edukacji. Szkolnictwo jako oręż w budowie nowego człowieka AUTOGRAF
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
- Paweł Lisicki - Mit starszych braci w wierze
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Praca zbiorowa - Drapieżny Zielony (nie) Ład. Raport
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
Ayn Rand – Atlas zbuntowany
Co wprawia świat w ruch? Kim jest John Galt? Niszczycielem czy wyzwolicielem? Dlaczego musi toczyć wojnę nie ze swoimi wrogami, lecz z tymi, którzy najbardziej go potrzebują? Dlaczego najtrudniejszą bitwę toczy przeciwko ukochanej kobiecie? Jakaż to przyczyna sprawia, iż genialny przedsiębiorca zmienia się w bezwartościowego playboya, wielki przemysłowiec pracuje na rzecz własnego upadku, kompozytor porzuca karierę w noc swego triumfu, a piękna kobieta kierująca siecią kolei transkontynentalnych zakochuje się w mężczyźnie, któremu poprzysięgła śmierć? Zdumiewająca opowieść o człowieku, który postanowił zatrzymać silnik świata - i uczynił to. Historia kryminalna, jednak nie o morderstwie dokonanym na ludzkim ciele, lecz o morderstwie - i odrodzeniu - ducha ludzkiego.
Bogusław Chrabota – Świnia z twarzą Stalina
Proza autora Świni z twarzą Stalina podejmuje trud budowy osadzonej we współczesnej etyce nowej mitologii i rozszyfrowania tak symbolicznych miejsc dla Prus Wschodnich, jak Treuburg czy Borysów i Berezyna dla historii polskich Kresów i wojen napoleońskich.
Bohdan Urbankowski – Bal u kata
Tadeusz Borowski, poeta, wraca z piekła obozu zagłady. Witają go przyjaciele, zapraszają przedstawiciele władz, z przekonaniem włącza się budowę nowej socjalistycznej Polski. Jako dziennikarz obsługuje procesy „antykomunistycznych bandytów”, jako literat spotyka się z czytelnikami różnych miast i pokoleń, nawet współpracuje z wywiadem. Powoli dociera do niego prawda, że trafił znów do łagru - tym razem jako członek załogi obozu.
George Orwell - Folwark zwierzęcy
Folwark Zwierzęcy miał być satyrą na rewolucję rosyjską. Jednak, jak podkreślam, przesłanie utworu jest szersze: chciałem wyrazić w nim myśl, iż ów szczególny rodzaj rewolucji (gwałtowna rewolucja oparta na konspiracji, z motorem napędowym w postaci nieświadomie żądnych władzy osób) może doprowadzić jedynie do zmiany władców. Nie ma czegoś takiego jak dobrotliwa dyktatura.
George Orwell - Folwark zwierzęcy
Folwark zwierzęcy jest jedną z najgłośniejszych i najbardziej znanych powieści George’a Orwella. Wydana w 1945 roku miała duże problemy, aby ukazać się na rynku (autor ukończył ją w czasie wojny w 1943 roku). Istotne są okoliczności powstania tego dzieła. Przez wiele lat poddawane cenzurze, w zamierzeniu Orwella miało być satyrą na rewolucję rosyjską oraz odzwierciedleniem szkód totalitaryzmu i stalinizmu.
Henryk Skwarczyński – Garota. Jak zabiłem Piotra Jaroszewicza
Zabiłem Piotra Jaroszewicza to historia spotkania z domniemanym zabójcą napisana w konwencji politycznego thrillera. Jest to lektura ważna i szokująca. To zapis rozmowy przedstawicieli różnych światów.
Jan Wernik - Głowa na tacy. Tom II cyklu Oblicza prowokacji
Drugi tom cyklu "Oblicza prowokacji" (oba tomy cyklu to odrębne całości). Akcja tomu drugiego "Głowa na tacy" rozpoczyna się w 1948 r., w momencie, kiedy Urząd Bezpieczeństwa kończy likwidację IV komendy Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Jednak w lasach nadal ukrywają się partyzanci, którzy nie pogodzili się z nową, powojenną rzeczywistością. Wówczas płk Leon Andrzejewski z Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego postanawia przeprowadzić „Operację Cezary”, dziś znaną jako sprawa V Komendy WiN.
Jan Wernik - Na powrozie ułudy
Trzeci tom cyklu Oblicza prowokacji przybliża misternie utkaną przez Sowietów międzynarodową intrygę szpiegowską pod nazwą Trust, kiedy młode państwo bolszewickie rozpaczliwie potrzebowało kilku lat spokoju po zakończeniu I wojny światowej i przegranej wojnie z Polską, aby wprowadzić zasady Nowej Ekonomicznej Polityki, która miała odbudować gospodarkę ZSRS. Czy zamierzenie się udało?
Janusz Szpotański - Gnom. Caryca. Szmaciak
Prezentowany tom zawiera satyry polityczne Janusza Szpotańskiego, zgrupowane w trzech cyklach: "Gnom", "Caryca", "Szmaciak".
Autor był skazany na trzy lata więzienia za napisanie satyry "Cisi i gęgacze". Również po roku 1964 był szykanowany przez władze PRL.
Janusz Szpotański – Gnom, Caryca, Szmaciak (opr. twarda)
Satyry polityczne Janusza Szpotańskiego zgrupowane w trzech cyklach: Gnom, Caryca, Szmaciak, wzbogacone o autobiografię Autora.
Kazimierz Braun - Zagłada 2.0
Zagłada 2.0 to kontynuacja powieści Zagłada. Opowiada o dalszych losach kilku jej bohaterów, podejmuje i rozwija wątek tragedii rodzimego ziemiaństwa, jaka rozegrała się na ziemiach polskich w latach czterdziestych XX wieku.
Kazimierz Braun - Zagłada. Powieść o tym, jak komuniści przejmowali władzę w Polsce i niszczyli polską tożsmość
Zagłada opowiada o niszczeniu polskiego ziemiaństwa w wyniku tzw. „reformy rolnej”. Została ona zadekretowana przez komunistyczny rząd osadzony w Polsce przez Stalina, a wprowadzana w miarę przetaczania się przez nasze ziemie frontu sowiecko-niemieckiego od lata 1944 do wiosny 1945 r..
Zagłada jest fikcją literacką - opartą wszakże na faktach i rzeczywistych wydarzeniach.