Jedynie prawda jest ciekawa! - Józef Mackiewicz

 

Karta Dużej Rodziny

Newsletter Multibook
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Produkty dnia
Rafał Gan-Ganowicz - Kondotierzy
Rafał Gan-Ganowicz - Kondotierzy

39,90 zł

Cena regularna: 44,90 zł

Najniższa cena: 44,90 zł
szt.
Mój Niedzielny Mszalik
Mój Niedzielny Mszalik

75,00 zł

szt.
Św. Józef Sebastian Pelczar - Religia katolicka + Obrona religii katolickiej  KOMPLET
Św. Józef Sebastian Pelczar - Religia katolicka + Obrona religii katolickiej KOMPLET

89,90 zł

Cena regularna: 109,80 zł

Najniższa cena: 109,80 zł
szt.
Vivek Ramaswamy - Woke S.A.
Vivek Ramaswamy - Woke S.A.

64,00 zł

szt.
Kardynał Willem Jacobus Eijk - Więź miłości. Katolicka moralność małżeńska i etyka chrześcijańska
Kardynał Willem Jacobus Eijk - Więź miłości. Katolicka moralność małżeńska i etyka chrześcijańska

89,90 zł

Cena regularna: 99,90 zł

Najniższa cena: 99,90 zł
szt.
Wojciech Polak - Blask Rzeczypospolitej. Od X do XXI wieku
Wojciech Polak - Blask Rzeczypospolitej. Od X do XXI wieku

79,90 zł

Cena regularna: 89,90 zł

Najniższa cena: 69,90 zł
szt.
Pius IX. Ostatni papież-król
Pius IX. Ostatni papież-król

110,00 zł

szt.
Wiktor Catherin TJ - Katolicki pogląd na świat
Wiktor Catherin TJ - Katolicki pogląd na świat

64,90 zł

Cena regularna: 69,00 zł

Najniższa cena: 69,00 zł
szt.
Józef Mackiewicz - Karierowicz  (oprawa twarda)
Józef Mackiewicz - Karierowicz (oprawa twarda)

54,90 zł

Cena regularna: 59,00 zł

Najniższa cena: 42,00 zł
szt.

Stefania Laudyn-Chrzanowska - Sprawa światowa. Żydzi - Polska - Ludzkość

Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 45,00 zł 45.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Książka ta  jest spojrzeniem nieco innym niż dotychczas nam znane, ponieważ jest spojrzeniem kobiety i kolejnym ważnym głosem pozwalającym nam poznać starożytną duszę żydowską, a zapewniam państwa, że autorka ujawniła kolejne – nieznane szerzej fakty z działalności żydowskiej, zwłaszcza że sama mieszkając przez dłuższy czas w USA  była naocznym świadkiem destrukcyjnej działalności żydów. Książka ukazuje też haniebne postawy dużej części społeczności żydowskiej, tak podczas zaborów, jak i w przededniu odzyskania przez Polskę niepodległości, a także po nim, zaangażowanie ich w demoralizujące działania w Stanach Zjednoczonych, w handel żywym towarem, oraz wiele innych czynów których każda społeczność powinna się wstydzić. Co ważne, autorka nie kieruje się w swych przemyśleniach nienawiścią, wręcz przeciwnie, przemawia przez nią chrześcijańska miłość – czasami być może zbyt naiwna – dzięki czemu otrzymaliśmy dzieło przepełnione troską o bliźniego, bez zacietrzewienia.

Na podstawie wydania z roku 1923.

“Rozproszeni po krajach rozmaitych, w początkach sunęli cicho strumieniami mnogimi, wciskali się w szczelinę i próżnię życia każdą niezajętą, lub opuszczoną, oplatając cicho organizmy narodów obcych…”

“Prócz rządzących wszystkim kahałów żydowskich, rozsianych po Stanach ze swą „Kehillah” naczelną w Nowym  Jorku, stworzyli oni obok drugą organizację potężną, noszącej tytuł „postępowej” pod nazwą: „Order Bnai Brith” która jest masonerią wyłącznie żydowską. Siedlisko swe główne ma dla odmiany w Chicago, liczy już milion członków, ma loże we wszystkich stolicach świata, w Warszawie też  ostatnio gościła senatora Morgentau’a, gdy bawił w Polsce. Z ramienia swego powołała ona do życia tzw. „Anti-Defamation League”, której zadaniem stało się wszystko tropić, co się tyczy żydów, śledzić w prasie, życiu, literaturze, słowo każde i czyn ubliżający żydom i wnet organizować sprzeciw i obronę. Liga ta działa istotnie z fanatyzmem rasy. Za pomocą namiętnej kampanii prasowej usunęła „Kupca Weneckiego” Szekspira z nauki, literatury, ze szkół, ze sceny. Walczyła o jakieś malowidło ubliżające rzekomo żydom na ścianie biblioteki w Bostonie. Delegacja tej masonerii żydowskiej stawiła się na audiencji u prez. Hardinga, prosząc go o wydanie manifestu do świata w obronie żydów. Było to w czasie, gdy opinia Ameryki poruszona była rewelacjami pisma H. Ford’a: „The Dearborn Independent” o działalności żydów (…)”

“Sumując działalność żydów w Ameryce, w zakresie teatrów „The Dearborn Independent” określa następujące rezultaty roboty tej. 1. Udoskonalenie mechanizmu teatru tak, iż talent i gra artystów schodzi na plan drugi. 2. Sensualizm wschodni, a wraz z tym niedopuszczalna dawniej demoralizacja. 3. System gwiazd, które tworzą nie talent, ale reklama i protekcja. 4. Spieniężenie wszystkiego, co tylko się da. Chrześcijańscy przedsiębiorcy teatralni umierali biedni, żydzi zostawiają milionowe fortuny. Na tle tych zysków olbrzymich podzielili się nawet obecnie sami żydzi na dwa wrogie obozy i Stany Zjedn. mają kilku dyktatorów teatralnych, zamiast jednego dotąd trustu. Scena zeszła na poziom olśniewającego widowiska, lecz znikły charaktery, psychologia, wielka sztuka pogrzebana. Próbowali ratować sytuację artyści amerykańscy, lecz przegrali. Obecnie usiłują podjąć ratunek towarzystwa prywatne amatorów. Czując się panami nieograniczonymi w świecie teatrów, zainaugurowali żydzi prąd nowy, dotąd nieznany, mianowicie – stałe zwalczanie chrześcijaństwa – otwarte i zuchwałe. I tak, gdy jeden z teatrów zaczął dawać „Życie Chrystusa” na scenie, żydzi podnieśli sprzeciw zbiorowy, jakoby to było obrazą dla ich uczuć religijnych. Zaczęły się petycje do Waszyngtonu, wiece krzykliwe, napaści w prasie, aż sztuka zeszła z repertuaru na zawsze. To samo dzieje się w kinematografach, dla których sztuki pisane są przez żydów, lub pod ich dyktando…”

Dane techniczne

Autor Stefania Laudyn-Chrzanowska
Format 148 x 210 mm
Liczba stron 348
Oprawa Miękka
Zdjęcia Nie
Rok wydania 2023
Wydawca Magna Polonia

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl