
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Wojciech Sumliński - Niebezpieczne związki Rafała Trzaskowskiego
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Grzegorz Braun - Iskry Boże
- Sławomir N. Goworzycki - Historia Hiszpanii opowiedziana niepoprawnie politycznie
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm w edukacji. Szkolnictwo jako oręż w budowie nowego człowieka
- Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim
- Św. Maksymilian Maria Kolbe o masonerii i Żydach. Pisma wybrane.
- Feliksa Eger - Żydzi i masoni we wspólnej pracy
- Grzegorz Braun - 1000 lat Polski według Brauna. Tom 1
- Mój Niedzielny Mszalik
Praca zbiorowa - Jędrzej Giertych - wierny Kontynuator Myśli Dmowskiego, ideolog Katolickiego Nacjonalizmu.

Materiały z konferencji z cyklu "Jedynie prawda jest ciekawa", tom 8.
Praca zbiorowa - Temat polemiki: Polska

Odwoływaniu się w toczonej dziś debacie publicznej do sporów z minionych stuleci polskiej historii, jako punktów odniesienia dla współczesnych konfliktów i dylematów, nie towarzyszy na ogół pogłębiona refleksja na temat owych przywoływanych wydarzeń i zjawisk.
Rafał Łętocha - Katolicyzm a idea narodowa

Książka dr. Rafała Łętochy pt. „Katolicyzm a idea narodowa”’. Miejsce religii w myśli obozu narodowego lat okupacji” dotyczy koncepcji formułowanych w środowisku obozu narodowego w latach 1939-1945. Przedstawia znaczenie pojęcia „obóz narodowy” oraz rekonstruuje, w oparciu o źródła, główne kierunki ideowe charakteryzujące ten, wciąż niedostatecznie obecny w rzetelnych badaniach historycznych, nurt ideowy i ruch społeczno-polityczny”.
Roman Dmowski - Wychodźstwo i osadnictwo

Broszura w oryginalnej nazwie Wychodztwo i osadnictwo ukazała się w 1900 roku dzięki pomocy J. L. Popławskiego, który dzieło zredagował i pomógł wydać. Sam Roman Dmowski w tym czasie przebywał w Brazylii, aby poznać w praktyce prawdziwy kolonizacyjny potencjał Polaków.
Roman Dmowski – Zagadnienie Rządu

Zagadnienie rządu jest broszurą napisaną przez Romana Dmowskiego i wydaną w Warszawie w 1927 roku. Dmowski nakreślił w niej upadek moralności krajów zachodnich w odwołaniu do haseł rewolucji francuskiej, których nie udało się w pierwotnym zamierzeniu osiągnąć (“Zbankrutowała zasada praw jednostki, tak pojęta, jak ją pojęła rewolucja francuska”).
Roman Rybarski - Polityka i gospodarstwo

Roman Rybarski (1887-1942) w pracy Polityka i gospodarstwo w syntetycznej formie przedstawił główne cele, którymi powinna kierować się polska polityka gospodarcza. W dobie globalizacji gospodarki światowej i po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej, tezy tego wybitnego ekonomisty są nadal aktualne. Przynależność Polski do organizmu gospodarczego Unii Europejskiej niesie nowe wyzwania, a dzieła ekonomiczne Romana Rybarskiego mogą pomóc w sprostaniu tym wyzwaniom.
Szturm. Antologia nowoczesnego nacjonalizmu

„Szturm” to narodowo-radykalne czasopismo, tworzone przez ludzi wywodzących się z różnych środowisk nacjonalistycznych. Łączy nas przekonanie, że kreowanie nowoczesnego nacjonalizmu poprzez samo tylko sentymentalne odwoływanie się do historii obozu narodowego nie spełnia wymagań jakie stawiają przed nami dzisiejsze czasy.
Tadeusz Gluziński - Odrodzenie idealizmu politycznego

Ze Wstępu Autora: (..) Tego upadku duchowego, jaki przeżywamy, nie da się wyjaśnić jakimś zbiegiem zdarzeń zewnętrznych, ani jakimś mechanicznym działaniem obcych, wrogich sił. Zło musi tkwić głębiej, musi tkwić w nas samych. Jeżeli nie dostrzegamy go dziś z należytą wyrazistością, jeżeli nie widzimy jasno wyjścia — to gdzieś musi być jakaś zasłona, która zakrywa nam oczy. Póki jej nie zedrzemy, będziemy błądzić bezradnie. Książka moja chce wskazać na to, że uzdrowienia stosunków u nas nie można dokonać mechanicznie, przez jakiś luźny akt wyzwolenia. Musimy zmienić radykalnie istotne podstawy naszego życia politycznego, gospodarczego, kulturalnego, przebudować nasze mieszkanie tak, aby przestało być polskie tylko z nazwy. (..)
Tomasz Szymański – Polskość jako zaleta

Należy wiedzieć, kim jesteśmy jako Polacy — mieć świadomość polskości. Najlepsze wzorce i tradycje wydobyć i na tym gruncie dokonać renovatio imperii Polaków w sferze ducha; wady przepracować i pokonać; błędy przodków znać i mieć ich nieustanną świadomość, by więcej takich nie popełniać. Do tego wzywa nas polskość!
Włodzimierz Bernacki – O wolności w czasach niewoli

W momencie upadku Rzeczypospolita była państwem wspierającym się na idei republikanizmu, powszechnie uznawanego za ustrój w sposób najdoskonalszy gwarantujący respektowanie tego, co dla człowieka najcenniejszego, czyli wolności. Republikańska Rzeczypospolita, a w konsekwencji i naród polityczny, został podzielony pomiędzy państwa monarchii absolutnej i despotycznej, przez państwa mające za nic wolność obywatelską.
Włodzimierz Bojarski - Agresja i obrona wartości narodowych. Półwiecze 1970-2020 (dostępny tylko 1 egz.)

"Książka profesora Włodzimierza Bojarskiego jest bez wątpienia interesująca i bogata w wiedzę i przemyślenia. Warto się w nią wgłębić, zwłaszcza w czasach tak wielkiego zamętu, zarówno w Ojczyźnie naszej, jak i w świecie. Mimo tak wielkiego kryzysu, Autor potrafi odnaleźć źródło nadziei, którym są ciągle te wartości, które stanowią dziedzictwo Polski i chrześcijaństwa."
Prof. Piotr Jaroszyński
Wskazania programowe Obozu Wielkiej Polski

Sześć broszur, które ukazały się w 1927 roku jako zeszyty programowe Obozu Wielkiej Polski.