Jedynie prawda jest ciekawa! - Józef Mackiewicz

 

Karta Dużej Rodziny

Newsletter Multibook
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Produkty dnia
Mój Niedzielny Mszalik
Mój Niedzielny Mszalik

75,00 zł

szt.
Pius IX. Ostatni papież-król
Pius IX. Ostatni papież-król

95,00 zł

Cena regularna: 110,00 zł

Najniższa cena: 110,00 zł
szt.
Marcin Jendrzejczak, Paweł Momro, Karol Wolniakowski - Ruch obrońców życia 1945-1999.
Marcin Jendrzejczak, Paweł Momro, Karol Wolniakowski - Ruch obrońców życia 1945-1999.

49,90 zł

Cena regularna: 65,00 zł

Najniższa cena: 65,00 zł
szt.
Athanasius Schneider - Credo. Kompendium wiary katolickiej
Athanasius Schneider - Credo. Kompendium wiary katolickiej

89,90 zł

Cena regularna: 99,90 zł

Najniższa cena: 99,90 zł
szt.
Wojciech Roszkowski - Świat Apostołów
Wojciech Roszkowski - Świat Apostołów

79,90 zł

Cena regularna: 89,00 zł

Najniższa cena: 89,00 zł
szt.
Parker E. Lewis - Czas Bitcoina. Od narodzin do globalnej waluty
Parker E. Lewis - Czas Bitcoina. Od narodzin do globalnej waluty

39,90 zł

Cena regularna: 49,00 zł

Najniższa cena: 49,00 zł
szt.
Grzegorz Górny - Duchowa historia Polski. Millenium dwu koronacji
Grzegorz Górny - Duchowa historia Polski. Millenium dwu koronacji

57,90 zł

Cena regularna: 64,90 zł

Najniższa cena: 57,90 zł
szt.
Paweł Piotr Wieczorkiewicz - Stalin i generalicja sowiecka w latach 1937-1941
Paweł Piotr Wieczorkiewicz - Stalin i generalicja sowiecka w latach 1937-1941

59,00 zł

Cena regularna: 65,00 zł

Najniższa cena: 59,00 zł
szt.
Stanisław Srokowski - Nienawiść
Stanisław Srokowski - Nienawiść

42,90 zł

Cena regularna: 49,90 zł

Najniższa cena: 49,90 zł
szt.
Nowości wydawnicze
Grażyna Maternicka - Grzyby naszych lasów. Zeszyt z kalką
Grażyna Maternicka - Grzyby naszych lasów. Zeszyt z kalką

23,90 zł

Cena regularna: 25,00 zł

Najniższa cena: 25,00 zł
szt.
Grzegorz Górny, Janusz Rosikoń - Maryja. Biografia
Grzegorz Górny, Janusz Rosikoń - Maryja. Biografia

105,00 zł

Cena regularna: 115,00 zł

Najniższa cena: 115,00 zł
szt.
Stanisław Srokowski - Ruska miłość
Stanisław Srokowski - Ruska miłość

49,00 zł

szt.
Wiesław Helak - Kosmopolita
Wiesław Helak - Kosmopolita

49,00 zł

szt.

Kacper Kita - Saga rodu Le Penów

14021.jpg
  • promocja
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 39,90 zł

Cena regularna: 49,90 zł

39.90
Najniższa cena od wprowadzenia towaru: 49,90 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Zjednoczenie Narodowe to dziś najsilniejsza partia narodowo-populistyczna w Europie. Kolejne sondaże wskazują Marine Le Pen jako faworytkę następnych wyborów prezydenckich we Francji. Jak do tego doszło? Kim naprawdę był jej ojciec Jean-Marie Le Pen - chłopak ze wsi, który zawędrował na paryskie salony, żołnierz, poseł, nacjonalista i antykomunista, przez dziesięciolecia wróg publiczny nr 1, odbierany jako najbardziej niebezpieczny i demoniczny polityk skrajnej prawicy w Europie? W co wierzy Marine i jak zmieniła Front Narodowy? Córka zdradziła ojca czy kontynuuje jego dziedzictwo? Czy Marion - wnuczka - dokona kolejnego ideowego zwrotu w dziejach ruchu, tym razem katolicko-konserwatywnego? Jak wyglądają relacje rodziny Le Penów z Rosją i Władimirem Putinem? Co ich sukces oznaczałby dla Polski i Europy? Kto dziś głosuje na Le Penów i jaki jest ich program?

Kacper Kita kreśli opowieść o trzech pokoleniach najsłynniejszej politycznej rodziny współczesnej Europy i walce Le Penów na tle prawie stu lat historii Francji. W tej niezwykłej historii jest wszystko - bieda, wojny, tortury, maj 1968, tajemniczy spadek po zmarłym milionerze, niewyjaśnione zamach i morderstwo, burzliwe rodzinne kłótnie i pojednania, oskarżenia o antysemityzm, Reagan, Putin i Polacy. Książka będąca efektem wieloletnich badań starannie unika powierzchownych kalek i płytkich generalizacji - nie idealizuje ani nie demonizuje bohaterów, ale pokazuje ich jako ludzi z krwi i kości.

„Ideologia dominująca może kochać lub aprobować świat, który próbuje stworzyć, swoje fale imigrantów, swoje wykorzenione masy, tę Europę cofania się moralnego i politycznego, swoją nową etykę, może być dumna z małżeństw homoseksualistów i eutanazji. Ale nie może wymazać tego, że przestrzegaliśmy w czas, tak jak trzeba było, przed tym, co było w naszych oczach zagrożeniem i regresjami" - Jean-Marie Le Pen

„Unia Europejska wykorzystuje wszelkie kryzysy do przejmowania więcej władzy. Kryzys migracyjny, pandemia, wojna na Ukrainie: wszystko jest zawsze pretekstem, żeby przyjść i okraść narody z ich kompetencji" - Marine Le Pen

„Jesteśmy antypokoleniem '68. Chcemy zasad, wartości, chcemy nauczycieli, za którymi będziemy mogli podążać. Chcemy też Boga" - Marion Maréchal

Kacper Kita - publicysta i analityk, szczególnie zainteresowany polityką międzynarodową, Francją i ruchami narodowo-populistycznymi. Członek redakcji portalu Nowy Ład. Autor książek "Meloni. Jestem Giorgia" i "Zemmour. Prorok francuskiej rekonkwisty" oraz kilkuset artykułów.

Dane techniczne

Autor Kacper Kita
Format 135 x 205 mm
Liczba stron 384
Oprawa Miękka
Zdjęcia Nie
Rok wydania 2024
Wydawca Dębogóra

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl