Jedynie prawda jest ciekawa - Józef Mackiewicz

 

Newsletter Multibook
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Stanisław Srokowski - Ukraiński kochanek

Wysyłka w: Powyżej 3 dni roboczych
Cena: 26,00 zł 26.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Ukraiński kochanek stawia podstawowe pytania o wartość ludzkiego życia i sens historii. To ZNAKOMITY KRESOWY EPOS, w którym odkrywamy polskie losy i naszą zagubioną pamięć.


Stanisław Srokowski, pisarz, poeta, prozaik, dramaturg, krytyk literacki, tłumacz, publicysta. Urodzony - Hnilcze, k. Podhajec, woj. Tarnopol. Rodzice zajmowali się rolnictwem. W 1945 roku wypędzeni z Kresów, osiedlili się w Mieszkowicach. Szkołę Podstawową ukończył w 1951 r. w Mieszkowicach, liceum w 1955 w Dębnie Lub., przez rok (1955-56) pracował jako nauczyciel w wiejskiej szkole w Zielinie. W 1960 r. ukończył filologię polską w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Opolu. Pracował w Technikum Elektroenergetycznym w Legnicy (1960-68). Po wydarzeniach marcowych 1968 r. z powodów politycznych zmuszony do opuszczenia szkoły. W latach 1968-1969 pracownik Klubu Seniora we Wrocławiu. W latach 1970-1981 dziennikarz działu kultury tygodnika "Wiadomości". Przez pewien czas red. naczelny "Kultury Dolnośląskiej". Po stanie wojennym wyrzucony z pracy. Blisko dwa lata bezrobotny. W okresie 1983-89 na wygnaniu w Zagłębiu Miedziowym w Lubinie. W latach 1990-1993 wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego. 1993-94 ponownie bezrobotny. Od 1995 red. naczelny założonego przez siebie, unikalnego, jedynego w Europie czasopisma edukacyjno-twórczego, budowanego przez dzieci i młodzież w wieku 8-16 lat, "Nowe Twarze" (wcześniejszy tytuł: "Gazeta Dzieci"). Przez wiele lat należał do Związku Literatów Polskich oraz ZAIKS-u. Po rozwiązaniu ZLP po stanie wojennym nie uczestniczy w życiu organizacyjnym związków literackich. Obecnie należy do Stowarzyszenia Tłumaczy Polskich. 

Brał udział w wielu działaniach na rzecz odnowy moralnej, społecznej i politycznej w kraju. Założyciel "Solidarności" w redakcji "Wiadomości", doradca Z.W. NSZZ "Solidarność" R.I. we Wrocławiu, rzecznik prasowy rolniczej "Solidarności". Współorganizator Związków Twórczych i Stowarzyszeń Naukowych we Wrocławiu, przewodniczący klubu "Odrodzenie". Twórca i pierwszy prezes Towarzystwa Polsko-Greckiego we Wrocławiu. Współzałożyciel Instytutu Wincentego Witosa. Debiutował jako poeta i prozaik w 1958 roku w Opolu. 

Strona Autora książki: 

http://free.art.pl/srokowski/

Dane techniczne

Autor Stanisław Srokowski
Format 145 x 205 mm
Liczba stron 486
Oprawa Miękka ze skrzydełkami
Zdjęcia Nie
Rok wydania 2011
Wydawca ARCANA

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl