Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Stanisław Krajski - Masoneria w pigułce. Od prapoczątków do 2030 roku AUTOGRAF
- Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm w edukacji. Szkolnictwo jako oręż w budowie nowego człowieka
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
- Paweł Lisicki - Mit starszych braci w wierze
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Praca zbiorowa - Drapieżny Zielony (nie) Ład. Raport
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
Ireneusz T. Lisiak - Kościół katolicki wobec totalitaryzmów 1939-1941 Generalna Gubernia - Kresy Wschodnie tom II
Hans Frank, będąc wysokim urzędnikiem Rzeszy i generalnym gubernatorem, wypowiadał się o Kościele katolickim i wierze katolickiej z pogardą i cynizmem. Według niego katolicyzm był największym grzechem, trucizną, a Ewangelię nazywał bajeczkami.
Ireneusz T. Lisiak - Nie musimy płacić Żydom!
Sprawa rewindykacji mienia żydowskiego należy do niezwykle drażliwych tematów w relacjach polsko-żydowskich. Ireneusz Lisiak pokazuje mechanizm oszustwa ze strony tzw. "spadkobierców" mienia żydowskiego. Przypomina umowę z 1960 roku ze Stanami Zjednoczonymi, która zamykała kwestię tych roszczeń.
Ireneusz T. Lisiak – Bezbronne ofiary
Polityka eksterminacyjna wobec Narodu Polskiego prowadzona była przez okupantów (niemieckiego i sowieckiego) od początku okupacji. Szczególne miejsce w strategii obu najeźdźców zajmowały polskie dzieci i polska młodzież. Ich eksterminacja i germanizacja miała być w perspektywie polityki niemieckiej zabezpieczeniem trwałego włączenia ziem polskich do III Rzeszy.
Ireneusz T. Lisiak – Holokaust Kościoła katolickiego na Kresach Wschodnich 1941-1945
Jest to już trzeci i ostatni tom trylogii Ireneusza Lisiaka dotyczącej holokaustu Kościoła katolickiego podczas II Wojny Światowej.
Jan Mosdorf - Wczoraj i jutro Biblia narodowego radykalizmu
Wczoraj i jutro - najważniejsza narodowa pozycja książkowa lat 30 XX wieku.
Autor był ideologiem narodowym i liderem młodego pokolenia narodowców, prezesem Młodzieży Wszechpolskiej i założycielem Obozu Narodowo Radykalnego.
Pozycja jest nie tylko zwięzłym resume historii Narodu Polskiego, ale też śmiałym spojrzeniem w przyszłość, stanowi podsumowanie narodowo-radykalnego światopoglądu.
Jarosław Kornaś – Mity powstania warszawskiego
Przykładem, że z mitami przeszłości cały czas nie udało się wygrać jest sprawa Narodowych Sił Zbrojnych, gdzie sprawa jej udziału w Powstaniu jest zamilczana. Niestety instytucję państwowe czy samorządowe nie pomagają albo jest to pomoc zbyt mała. Po 30 latach „wolnej” Polski dzięki garstce zapaleńców udaje się w miarę możliwości odkłamywać jej mit, gdzie komuniści przedstawiali ją jako organizację bandycką, antysemicką i zbrodniczą. Niestety miejsce dla NSZ w Muzeum Powstania Warszawskiego to jedna czy dwie gablotki za schodami. Jednocześnie jest miejsce na tablicę ku czci Azerów walczących w Powstaniu Warszawskim. Dla przypomnienia, w Powstaniu Warszawskim walczył azerbejdżański 111 pułk… po stronie Niemieckiej.
Jarosław Stryjek – Bitwa Warszawska 1920
Zwycięstwo odniesione pod Radzyminem, Wołominem, Ossowem wpisało się złotymi zgłoskami w tradycję oręża polskiego. Wysiłek obrony Warszawy został okupiony wieloma ofiarami, a w krytycznych dniach sierpnia 1920 r., w chwili zwątpienia, szukano nadziei nawet w siłach nadprzyrodzonych, czy w cudzie Bożym. Mogło się wówczas wydawać, że nie ma siły, aby armie bolszewickie nie zdobyły Warszawy. A jednak trud i waleczność żołnierza, pewnie i opatrzność Boża sprawiły, że Polska przez dalsze dwudziestolecie mogła się cieszyć niepodległością i wolnością.
Karol Bunsch - Bezkrólewie
Bezkrólewie to powieść historyczna rozgrywająca się w jednym z najbardziej tajemniczych okresów historii Polski, pomiędzy śmiercią Mieszka II, a powrotem do Polski Kazimierza Odnowiciela.
Autor w swoim unikalnym stylu prowadzi czytelnika przez tajemniczy i mroczny okres bezkrólewia. Chaos i anarchia, kapłani na poły już zapomnianych starych bogów, walka o władzę i wpływy, wierność i zdrada, walka i namiętności - to wszystko znajduje się w piątym tomie powieści piastowskich.
Karol Bunsch - Bracia
Czwarty tom powieści piastowskich opisuje okres panowania Mieszka II. Czy faktycznie był człowiekiem miękkim i gnuśnym, jak chciała część historyków, czy padł ofiarą splotu niekorzystnych okoliczności? Co spowodowało, że młode państwo polskie z regionalnej potęgi stoczyło się w otchłań waśni i wewnętrznych konfliktów, by popaść w zależność od cesarstwa? Jakie relacje łączyły tytułowych braci i jak potoczyły się ich losy? I czy w ogóle istniał Bolesław Zapomniany?
Karol Bunsch - Dzikowy skarb
Autor w niepowtarzalny sposób buduje narrację i przedstawia tło historyczne przełomowego dla powstania państwa polskiego okresu. Pokazuje trudności początków chrystianizacji, gry dyplomatyczne i działania wojenne. Tytułowy Dzik, z wyjętego spod prawa łotrzyka staje się poważanym władyką, przeżywając liczne przygody od wielkopolskich puszcz, przez podlaskie bagna i małopolskie góry, a nawet poznaje wikingów z Jomsborga.
Karol Bunsch nie ogranicza się do polańskiego dworu i jego otoczenia, przedstawia też kluczowe wydarzenia historyczne z całej ówczesnej Europy i zręcznie łączy je w pasjonującą podróż przez wczesnośredniowieczną Europę.
Karol Bunsch - Imiennik. Miecz i pastorał
Imiennik, siódmy tom "Powieści piastowskich", przedstawia okres panowania Bolesława Śmiałego. Akcja tomu Miecz i pastorał toczy się, gdy Bolesław jest u szczytu potęgi. Jednak w kraju narasta niezadowolenie, pojawiają się spiski inspirowane przez Sieciecha z rodu Starżów, a konflikt z biskupem Stanisławem eskaluje aż do tragicznego finału.
Karol Bunsch - Imiennik. Śladami pradziada
Imiennik, siódmy tom "Powieści piastowskich", przedstawia okres panowania Bolesława Śmiałego. Akcja tomu Śladami pradziada toczy się od śmierci Kazimierza Odnowiciela do koronacji Bolesława.