
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Jakub Wozinski - Od ujścia Wisły po Morze Czarne. Handlowo-gospodarcze tło dziejów Polski (1572-1795) TOM II AUTOGRAF
- Adam Wielomski - Yuval Noah Harari. Grabarz człowieczeństwa
- Chris Klinsky – W mackach fundacji, jak organizacje pozarządowe próbują manipulować ludźmi
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Magdalena Ziętek-Wielomska – Imperium Klausa Schwaba. Jedna planeta, jedna ludzkość, jeden zarząd AUTOGRAF
- G. K. Chesterton - Święty Tomasz z Akwinu
- Modlitewnik Te Deum Laudamus
- Magdalena Ziętek-Wielomska - Niemiecki sen o imperium AUTOGRAF
- Jakub Wozinski - Od ujścia Wisły po Morze Czarne TOM I i TOM II
- Grzegorz Osiński - Transhumanizm. Retiarius contra Secutor. Tom 2. Nauka i technologia.
Vittorio Messori - Opinie o Maryi. Fakty, poszlaki, tajemnice

Nowe - w znaczącej mierze poszerzone i zaktualizowane - wydanie klasycznego już bestsellera włoskiego dziennikarza i pisarza Vittorio Messoriego. To owoc swoistego dziennikarskiego śledztwa, prowadzonego z rozmachem i wielką przenikliwością. Messori w ciągu wieloletnich badań zebrał potężny materiał na temat osoby Maryi. Książka ukazuje nie tylko to, co wiemy o Jej życiu, ale przedstawia też rolę, jaką przez blisko 2000 lat odgrywała w historii świata. Messori dokładnie śledzi kulturowe procesy, na których Matka Boża odcisnęła ślady swej obecności.
Pasjonująca lektura, wzbogacona o najnowsze wątki nadprzyrodzonej obecności Maryi w naszym świecie!
Vittorio Messori – Niebo daje znak! Małe cuda i wielkie tajemnice codzienności

Zapraszając czytelnika do rozszyfrowania nadprzyrodzonego charakteru „małych tajemnic codzienności", z którymi każdy z nas spotyka się w życiu, Messori daje świadectwo prawdziwości słynnej maksymy Pascala: „Ostatni wysiłek rozumu to uznać, że istnieje nieskończona mnogość rzeczy, które go przerastają".
Vojtech Kodet - Jak być jego uczniem (dostępny tylko 1 egz.)

ŻADNYCH WARUNKÓW WSTĘPNYCH. WYSTARCZY PRZYJĄĆ ZAPROSZENIE.
Być Jego uczniem to nie przywilej dla ascetów i prymusów z dobrych domów. Jezus zaprasza wszystkich. Także tych, którzy czują, że do niczego się nie nadają. Vojtěch Kodet w krótkich, konkretnych tekstach podpowiada, jak odpowiadać na Boże Słowo wypowiadane do każdego z nas.
W sercu Matki

Trzy rozmowy. Sześciu kapłanów. Kapłanów różniących się wiekiem, stażem, charyzmatem i wrażliwością. Niemniej, bez względu na niezaprzeczalne różnice, łączy ich wielka miłość do Chrystusa i Jego Kościoła oraz pokorne uznanie Jego Najświętszej Matki także za ich własną Matkę. Za Matkę kapłana.
Rozmawia - Krystian Kratiuk.
Waldemar Chrostowski – Święty Paweł. Na rozdrożach synagogi i Kościoła

Od dzieciństwa, poprzez gorącą młodość, aż do nawrócenia pod Damaszkiem. Autor pomaga zrozumieć Czytelnikowi wybory pawłowe, od momentu, kiedy ten stał się apostołem Jezusa i zaczął głosić Dobrą Nowinę. Ukazuje narastające napięcia, konflikty, odwagę i otwartość Apostoła. Opisuje jego wrogów; fałszywe oskarżenia i donosy, niebezpieczne podróże, uwięzienie w Jerozolimie i męczeńską śmierć z ręki kata.
Waldemar Chrostowski - Listy do siedmiu Kościołów. Apokalipsa św. Jana

Listy św. Jana zawarte w Apokalipsie nawiązują do starożytnych realiów, jednak mając za punkt wyjścia śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, odkrywają również sens ludzkich dziejów. Dzisiaj mają nam do powiedzenia tak samo wiele jak wtedy, kiedy zostały napisane. Stanowią niezmienne przesłanie dla Kościoła wszystkich czasów. Zwłaszcza naszych.
Waldemar Chrostowski – Ojcze nasz Dzieje i przesłanie Modlitwy Pańskiej

Odmawialiśmy „Ojcze nasz” tysiące razy, od dziecka znamy na pamięć treść tej modlitwy – ale czy naprawdę dobrze ją rozumiemy? To pytanie staje się szczególnie aktualne w obliczu nowego tłumaczenia szóstej prośby Modlitwy Pańskiej: „i nie wódź nas na pokuszenie”. Bóg nas ani nie kusi, ani nie przywodzi do złego – taka wykładnia chyba nikomu wierzącemu nie przychodziła do głowy. A jednak w mediach takie interpretacje zaczęły się pojawiać, stąd niezwykle istotne i palące stało się, abyśmy w pełni zrozumieli Modlitwę Pańską, każde jej słowo. Abyśmy poznali także jej historyczne uwarunkowania.
Waldemar Chrostowski – Osiem błogosławieństw

Każde z ośmiu błogosławieństw jest tu objaśnione osobno w odwołaniu zarówno do czasów Starego i Nowego Testamentu, jak i do współczesności, co następuje najczęściej poprzez przywoływanie rozważań dwóch wspaniałych papieży – św. Jana Pawła II i Benedykta XVI.
Waldemar Chrostowski – Święta Rodzina

W czasach, kiedy rodzina przeżywa swój największy w dziejach kryzys, gdy jest zewsząd brutalnie atakowana przez nowe ateistyczne trendy i ideologie, najlepszą jej obroną jest przedstawienie pewnego – niezachwianego – wzoru wiary, nadziei i pokoju. Wzorem tym była, jest i bez wątpienia pozostanie dla kolejnych pokoleń matek, ojców i dzieci – Święta Rodzina z Nazaretu.
Walec, dziki człowiek i droga. Homilie do młodych na rok B.

Homilie do młodych i od młodych – kapłanów, zakonników, duszpasterzy akademickich i katechetów, którzy doświadczenie w pracy z młodzieżą łączą z nieszablonowym podejściem do głoszenia Ewangelii.
Wawrzyniec Scupoli - Walka duchowa (opr. miękka)

Klasyczne dzieło chrześcijańskiego ducha walki o zbawienie pod wodzą Chrystusa, którego wybieramy na naszego „Najwyższego Hetmana” pozostawił nam Wawrzyniec (Lorenzo) Scupoli.
Wczesne dekrety Papieskiej Komisji Biblijnej 1905-1915

We współczesnej dyskusji na temat historyczności i autorstwa ksiąg biblijnych, zwłaszcza Pięcioksięgu, wczesne dekrety Papieskiej Komisji Biblijnej mogą budzić wiele emocji, bowiem współczesne podejście do obu Testamentów różni się od tego, które można by nazwać tradycyjnym lub klasycznie chrześcijańskim.
Michał Chaberek OP (początek Wprowadzenia)