Jedynie prawda jest ciekawa! - Józef Mackiewicz

 

Karta Dużej Rodziny

Newsletter Multibook
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Kategorie
Produkty dnia
Jakub Wozinski - Od ujścia Wisły po Morze Czarne - komplet 3 tomów
Jakub Wozinski - Od ujścia Wisły po Morze Czarne - komplet 3 tomów

225,00 zł

Cena regularna: 259,70 zł

Najniższa cena: 199,00 zł
szt.
Zestaw dwóch książek Grzegorza Eberhardta - Pisarz dla dorosłych i Nie ma już wielkich rzeźbiarzy poza mną
Zestaw dwóch książek Grzegorza Eberhardta - Pisarz dla dorosłych i Nie ma już wielkich rzeźbiarzy poza mną

180,00 zł

Cena regularna: 219,90 zł

Najniższa cena: 180,00 zł
szt.
Ewa Kurek, Wojciech Sumliński - (NIE) rozmawiajmy o Żydach? Konfrontacja
Ewa Kurek, Wojciech Sumliński - (NIE) rozmawiajmy o Żydach? Konfrontacja

39,90 zł

Cena regularna: 59,90 zł

Najniższa cena: 49,90 zł
szt.
Marian Golka - Niepewność i węzły losu
Marian Golka - Niepewność i węzły losu

44,90 zł

Cena regularna: 52,99 zł

Najniższa cena: 52,99 zł
szt.
Eugeniusz Niebelski - Polscy lekarze i medycy na Syberii. Zesłańcy 1863
Eugeniusz Niebelski - Polscy lekarze i medycy na Syberii. Zesłańcy 1863

109,90 zł

Cena regularna: 124,60 zł

Najniższa cena: 124,60 zł
szt.
Sławomir Suchodolski - Czarna księga sanacji 2
Sławomir Suchodolski - Czarna księga sanacji 2

59,90 zł

Cena regularna: 69,90 zł

Najniższa cena: 50,00 zł
szt.
Nowości wydawnicze
Gudula Walterskirchen - Tak nas zniewalają. Droga do państwa totalitarnego
Gudula Walterskirchen - Tak nas zniewalają. Droga do państwa totalitarnego

65,00 zł

Cena regularna: 79,00 zł

Najniższa cena: 79,00 zł
szt.
Fadi Lama - Dlaczego Zachód nie może wygrać?
Fadi Lama - Dlaczego Zachód nie może wygrać?

49,90 zł

Cena regularna: 60,00 zł

Najniższa cena: 60,00 zł
szt.
Robert Ingraham - Władcy pieniądza
Robert Ingraham - Władcy pieniądza

49,90 zł

Cena regularna: 65,00 zł

Najniższa cena: 65,00 zł
szt.
Józef Białek - Czas spisków
Józef Białek - Czas spisków

50,00 zł

szt.
John Coleman - Tajny rząd światowy
John Coleman - Tajny rząd światowy

54,90 zł

Cena regularna: 60,00 zł

Najniższa cena: 60,00 zł
szt.

Kennedy Hall - Arcybiskup Lefebvre i jego dzieło. Apologia Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X

Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 68,00 zł

Cena regularna:

68.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

„Całym sercem i całą duszą należymy do Rzymu katolickiego, stróża wiary katolickiej oraz tradycji niezbędnych do jej zachowania, do wiecznego Rzymu, nauczyciela mądrości i prawdy” – tak abp Marcel Lefebvre rozpoczął swoją słyną Deklarację z 1974 r. i jego słowa nic nie straciły ze swojej aktualności, bo przecież stracić nie mogły. Każdy kapłan z założone-go przezeń Bractwa podpisuje się pod nimi całym swoim sercem i całą duszą. Ale Arcybiskup napisał też: „Jedyna droga wierności Kościołowi i doktrynie katolickiej, dla dobra naszych dusz, to kategoryczne odrzucenie tej reformy [soborowej i posoborowej]”. Jej „owoce” zatruły i sprowadziły na drogę wiodącą do wiecznego potępienia niezliczone dusze i, niestety, nadal prowadzą tam kolejne.

Bractwo Kapłańskie św. Piusa X – dzieło abp. Lefebvre’a – broni wiary katolickiej. Czy można bronić ją inaczej, niż wskazując na potrzebę powrotu do Tradycji, do „tego, w co wszędzie, w co zawsze, w co wszyscy wierzyli”, jak pisał św. Wincenty z Lerynu? Nie, nie można. Droga Tradycji jest jedyną drogą, którą może iść katolik.

Arcybiskup Lefebvre i jego dzieło Kennedy’ego Halla to nie tylko doskonała apologia postawy samego arcybiskupa Marcela Lefebvre’a i powołanego przezeń do życia bractwa kapłańskiego, ale też, nie waham się powiedzieć, świetny traktat o Kościele współczesnym. Jest to książka zarówno dla tych, którzy uczestniczą w Mszach odprawianych przez księży Bractwa, jak i dla tych, którzy chcieliby dowiedzieć się, jak doszło do konfliktu francuskiego arcybiskupa z Rzymem i na czym polega katolicki tradycjonalizm.  Żeby tę książkę właściwie zrozumieć, trzeba spełnić dwa warunki: pierwszym jest miłość do Kościoła, do religii katolickiej; drugi to realizm, dostrzeganie rzeczy w ich istotnym kształcie, niechęć do iluzji i odpowiedzi pozornych. Jestem pewien, że każdy, kto spełnia ten drugi warunek, łatwo dostrzeże to, co przebija niemal z każdej strony książki amerykańskiego autora: coraz głębszy kryzys, coraz bardziej paraliżującą Kościół chorobę. Bez tej świadomości rozkładu, chaosu, pomieszania i zamętu nie można zrozumieć ani tego, co arcybiskup Lefebvre zrobił, ani wielkości i doniosłości jego czynu. 

red. Paweł Lisicki - z przedmowy do wydania polskiego

Dane techniczne

Autor Kennedy Hall
Format 145 x 205 mm
Liczba stron 272
Oprawa Twarda
Zdjęcia Tak
Rok wydania 2025
Wydawca Key4

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl