Jedynie prawda jest ciekawa! - Józef Mackiewicz

 

Karta Dużej Rodziny

Newsletter Multibook
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Kategorie
Produkty dnia
Jakub Wozinski - Od ujścia Wisły po Morze Czarne - komplet 3 tomów
Jakub Wozinski - Od ujścia Wisły po Morze Czarne - komplet 3 tomów

225,00 zł

Cena regularna: 259,70 zł

Najniższa cena: 199,00 zł
szt.
George Orwell - Folwark zwierzęcy
George Orwell - Folwark zwierzęcy

39,90 zł

Cena regularna: 44,99 zł

Najniższa cena: 39,89 zł
szt.
Kamil Janicki - Seryjni mordercy II Rzeczypospolitej
Kamil Janicki - Seryjni mordercy II Rzeczypospolitej

54,90 zł

Cena regularna: 59,90 zł

Najniższa cena: 59,90 zł
szt.
Salman Rushdie - Szatańskie wersety
Salman Rushdie - Szatańskie wersety

59,90 zł

Cena regularna: 69,90 zł

Najniższa cena: 69,90 zł
szt.
Nowości wydawnicze
Wojciech Cejrowski, Paweł Lisicki - Antysystem
Wojciech Cejrowski, Paweł Lisicki - Antysystem

49,90 zł

Cena regularna: 59,90 zł

Najniższa cena: 59,90 zł
szt.
Aleksander Kraushar - Jakub Frank i frankiści polscy (1726-1816)
Aleksander Kraushar - Jakub Frank i frankiści polscy (1726-1816)

110,00 zł

Cena regularna: 130,00 zł

Najniższa cena: 130,00 zł
szt.
Colin Thubron - Po Syberii
Colin Thubron - Po Syberii

34,90 zł

Cena regularna: 39,90 zł

Najniższa cena: 39,90 zł
szt.
Shane Parrish - Najważniejsze modele mentalne - Myśl lepiej, żyj lepiej. Tom 2 - Fizyka, chemia, biologia
Shane Parrish - Najważniejsze modele mentalne - Myśl lepiej, żyj lepiej. Tom 2 - Fizyka, chemia, biologia

69,00 zł

Cena regularna: 79,90 zł

Najniższa cena: 79,90 zł
szt.
Shane Parrish - Najważniejsze modele mentalne -  Myśl lepiej, żyj lepiej.   Tom 1 - Ogólne narzędzia myślowe
Shane Parrish - Najważniejsze modele mentalne - Myśl lepiej, żyj lepiej. Tom 1 - Ogólne narzędzia myślowe

49,00 zł

Cena regularna: 59,90 zł

Najniższa cena: 59,90 zł
szt.

Ks. Józef Umiński - Uratował Polskę od protestantyzmu

Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 32,00 zł

Cena regularna:

32.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Kardynała Hozjusza przemilczeć, Zygmunta III oczernić, a księdza Piotra Skargę sprowadzić do roli sejmowego mówcy — oto sposób na pozbawienie Polaków dumy z kontrreformacji, czyli zwycięstwa prawdziwej wiary nad herezjami. A przecież było to zwycięstwo większe niż wszystkie triumfy militarne dawnej Polski. Bo gdyby nie tacy ludzie jak Hozjusz, moglibyśmy już nie być katolikami. Bylibyśmy pewnie jednym z protestanckich narodów Europy, takimi Szwedami czy Holendrami Wschodu. I nie mielibyśmy najważniejszego: prawdziwej wiary i moralności. Zamknęlibyśmy więc sobie bramy do Nieba, a otworzyli „drogę ekspresową" do piekła. Po co więc wówczas miałaby istnieć Polska?


Ks. Józef Umiński (1888—1954) był bodaj najwybitniejszym historykiem Kościoła, jaki tworzył w języku polskim. Studiował w Rzymie i Monachium, gdzie w 1916 r. uzyskał doktorat z filozofii. W okresie międzywojennym wykładał historię Kościoła m.in. w seminarium duchownym w Płocku (które sam ukończył i którego później był rektorem), na KUL-u i na Uniwersytecie Jana Kazimierza we Lwowie. W czasie II wojny światowej kontynuował pracę naukową i dydaktyczną w seminarium kieleckim, a po wojnie — we wrocławskim. Lista publikacji ks. Umińskiego grubo przekracza setkę, a jego najważniejszym dziełem jest dwutomowa Historia Kościoła.

Dane techniczne

Autor Ks. Józef Umiński
Format 145 x 220 mm
Liczba stron 144
Oprawa Miękka
Zdjęcia Nie
Rok wydania 2017
Wydawca Tedeum

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl