Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Stanisław Krajski - Masoneria w pigułce. Od prapoczątków do 2030 roku
- Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm w edukacji. Szkolnictwo jako oręż w budowie nowego człowieka AUTOGRAF
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
- Paweł Lisicki - Mit starszych braci w wierze
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Praca zbiorowa - Drapieżny Zielony (nie) Ład. Raport
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
Red. Weronika MIlczarczyk, s. Emmanuela Stachurska – Różaniec ocala rodziny
Książka zawiera czternaście kompletnych rozważań różańcowych (po siedem dla mamy i taty) przeplatanych cytatami o modlitwie różańcowej. Aneks książki stanowią modlitwy Kościoła za rodzinę oraz świadectwa przemiany życia za wstawiennictwa Maryi.
Robert kard. Sarah - Na wieczność. Rozważania nad obliczem kapłaństwa
Bycie drugim Chrystusem zobowiązuje do tego, by stać się najmniejszym ze sług, bycie drugim Chrystusem zobowiązuje do czystego i nieograniczonego poszanowania wszystkich, bycie drugim Chrystusem zobowiązuje mnie do wejścia na Krzyż. Święcenia nie sadzają nas na tronie, ale zawieszają na Krzyżu. […] Mistyczne i duchowe utożsamienie kapłana z Chrystusem nie prowadzi do żadnych nadużyć, jeśli jest przeżywane w prawdzie. Nie bójmy się przywracać głębokiego sensu tym jakże wymagającym słowom.
s. Maria Renata od Chrystusa - Psalmy w liturgii. Adwent i okres Bożego Narodzenia
Psalmy w liturgii to praca, która prowadzi czytelnika przez wybrane fragmenty Psałterza, przedstawiając ich historię, znaczenie oraz zastosowanie w modlitwach i obrzędach Kościoła; praca, która ukazuje się – jak na razie w części poświęconej okresom Adwentu i Bożego Narodzenia – niemal osiem dekad od ukończenia zawartego w niej materiału, a zarazem blisko siedemdziesiąt lat od śmierci Autorki – s. Marii Renaty od Chrystusa (1873-1956), niepokalanki, wybitnej przedstawicielki ruchu liturgicznego w Polsce, zasłużonej na polu wychowawczym, oświatowym, translatorskim, publicystycznym i pisarskim.
Scott Hahn – Czwarty kielich. Odkrywanie tajemnicy Ostatniej Wieczerzy i krzyża
„Ojcze mój, jeśli nie może ominąć Mnie ten kielich i muszę go wypić, niech się stanie wola Twoja!” (Mt 26, 42) – tak modlił się Jezus w Ogrójcu. Dlaczego porównywał swoją mękę do wypicia kielicha? I skoro ofiara Jezusa na Kalwarii jest jedna i wystarczająca, to dlaczego katolicy wierzą, że każda Eucharystia jest ofiarą?
św. Ludwik Maria Grignion de Montfort – Przedziwny sekret różańca świętego
Jednym z największych czcicieli i propagatorów Różańca świętego był święty Ludwik Maria Grignion de Montfort. Kapłan ten na początku XVIII wieku w dziele pod tytułem Przedziwny sekret Różańca świętego przypomniał lub uświadomił niezliczonym rzeszom katolików na całym świecie ogromną ważność tej modlitwy. Toteż ta objętościowo mała książeczka została w ciągu ostatnich niemal dwustu lat przetłumaczona na prawie wszystkie główne języki świata i była wielokrotnie wydawana.
Timothy M. Gallagher OMV - Modlitwa rachunku sumienia
Książka Timothy'ego M. Gallaghera OMV to doskonałe wprowadzenie w modlitwę rachunku sumienia według metody św. Ignacego Loyoli. Jest też bogatym źródłem wiedzy i inspiracji dla wszystkich, którzy pragną prowadzić pogłębione życie duchowe.
Wojciech Jaroń - Katolicki savoir-vivre, czyli czego nie wiesz o zachowaniu w kościele
Co zrobić, gdy chce nam się śmiać w kościele?
Czy nieskorzystanie z wody święconej jest grzechem?
Dlaczego przy ołtarzu nie może się palić więcej niż siedem świec?
Kim jest turyferariusz, a kim nawikulariusz?
Kiedy uklęknąć na jedno, a kiedy na dwa kolana?
Wydaje się, że aby dobrze zachować się w kościele, musimy dużo wiedzieć. Tu odpowiedni gest liturgiczny, tu jakiś znak, tam jakiś symbol... Tu przyklęknąć, tam się skłonić. Tu podnieść wzrok, a tam śpiewać, tu siedzieć, tam bić się w piersi... Można się całkiem pogubić.