
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm w edukacji. Szkolnictwo jako oręż w budowie nowego człowieka
- Kazimierz Wybranowski (Roman Dmowski) - Dziedzictwo
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Post świętego Michała Archanioła. Czterdziestodniowe nabożeństwo błagalno-wynagradzające
- Mój Niedzielny Mszalik
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Dr Jerzy Jaśkowski - 300 lat szczepień. GRYPA
- Grzegorz Braun - Iskry Boże
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm kulturowy. 50 lat walki z cywilizacją Zachodu
- Św. Maksymilian Maria Kolbe o masonerii i Żydach. Pisma wybrane.
Św. Alfons Maria Liguori - Wysławianie Maryi
Cena regularna:
towar niedostępny

Opis
Wysławianie Maryi jest świadectwem maryjnej duchowości XVIII wieku. Jako wybitny duszpasterz św. Alfons sprzeciwił się silnym w tamtym czasie religijnym prądom myślowym, które utrudniały, a niekiedy wręcz zamykały prostym ludziom drogę do Boga. Jego mariologia była swego rodzaju protestem i „odtrutką” na to wszystko, co uważał za błędne i niebezpieczne dla wiary.
Nieprzemijającą wartością książki jest pełna synowskiej miłości pobożność maryjna autora, który należy do najgorliwszych czcicieli Matki Bożej w historii Kościoła.
Św. Alfons Maria de Liguori (1696–1787), będąc uznanym adwokatem, po przegranym procesie sądowym wstępuje do seminarium i w 1726 roku przyjmuje święcenia kapłańskie. W Neapolu pracuje wśród ludzi ubogich i prostych, do których inni kapłani nie docierali. Takich ludzi spotkał również w wioskach koło Neapolu. Z myślą o nich założył Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela (redemptoryści), któremu powierzył misję głoszenia Ewangelii najbardziej opuszczonym. W 1762 roku został biskupem diecezji Sant’ Agata dei Goti. Papież Pius IX ogłosił go doktorem Kościoła, a Pius XII patronem spowiedników i moralistów.
Podczas audiencji dla uczestników dorocznego kursu dla spowiedników organizowanego przez Penitencjarię Apostolską, 12 marca w auli Pawła VI, Papież Franciszek zachęcił spowiedników do korzystania z porad św. Alfonsa Marii Liguoriego i opowiadań zawartych w jego książce maryjnej pt. Wysławianie Maryi:
„Drodzy bracia, życzę wam, abyście wykorzystali ten czas wielkopostny dla osobistego nawrócenia i dla wspaniałomyślnego poświęcenia się słuchaniu spowiedzi, tak aby lud Boży mógł zostać oczyszczony na Święta Paschalne, które stanowią ostateczne zwycięstwo Bożego miłosierdzia nad wszelkim złem świata. Powierzmy się wstawiennictwu Maryi, Matki miłosierdzia i ucieczki grzeszników. Ona wie, jak pomóc nam grzesznikom. Bardzo lubię czytać historie św. Alfonsa Marii Liguoriego zawarte w różnych rozdziałach jego książki „Wysławianie Maryi”. Są to historie Maryi, która zawsze jest ucieczką grzeszników i szuka sposobu, aby Pan przebaczył wszystko. Oby Ona nauczyła nas tej sztuki. Błogosławię wam z serca i proszę o modlitwę za mnie. Dziękuję”.
Dane techniczne
Autor | Alfons Maria de Liguori |
Format | 148 x 210 |
Liczba stron | 186 |
Oprawa | Miękka |
Zdjęcia | Nie |
Rok wydania | 2016 |
Wydawca | Homo Dei |
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.