Jedynie prawda jest ciekawa - Józef Mackiewicz

 

Newsletter Multibook
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Kategorie

Paolo Redi – Elżbieta Canori Mora

Paoli Redi – Elżbieta Canori Mora
  • promocja
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 16,90 zł 19,90 zł 16.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Bohaterka tej opowieści odznaczała się nie tylko pobożnością i pełnieniem uczynków chrześcijańskiej miłości, doświadczała też wielu zjawisk mistycznych, sprawiających, że jej życie było niesamowite z wielu różnych względów. Do dziś kult tej niezwykłej kobiety rozwija się także w Polsce, a jej życie okazuje się wciąż aktualnym przykładem codziennego heroizmu, zdolnego ocalić małżeństwo i rodzinę.

Błogosławiona Elżbieta Canori Mora (1774-1825), żona i matka, włoska świecka trynitarka, beatyfikowana przez Jana Pawła II w Międzynarodowym Roku Rodziny (1994), wytrwale i pokornie znosząc upokorzenia ze strony wiarołomnego męża i jego krewnych, nigdy nie poddała się myśli o opuszczeniu go, lecz gorliwą modlitwą i cierpliwą miłością doprowadziła do jego nawrócenia, zgodnie z istotą i sensem przysięgi małżeńskiej.

W homilii beatyfikacyjnej Jan Paweł II podkreślał jej „niezłomną wierność świętemu sakramentowi małżeństwa, na przekór licznym przeciwieństwom i trudnościom”. Czyni ją to szczególną patronką odtrąconych, porzuconych i cierpiących z powodu małżonka, a zatem orędowniczką tak bardzo dziś potrzebną wobec rosnącej liczby rozbitych małżeństw i kryzysu rodziny. W historii życia bł. Elżbiety i jej męża Krzysztofa splata się to, co uniwersalne i nieprzemijające: trudna miłość, niezłomna wierność, poświęcenie jako owoc modlitwy i przemiana serca, biorąca początek w zadośćuczynieniu.

Błogosławiona Elżbieta Canori Mora spoczywa w rzymskim kościele św. Karola przy Czterech Fontannach (San Carlo alle Quattro Fontane), ale jej relikwie znajdują się także w Polsce, w domu krakowskiej wspólnoty Ojców Trynitarzy przy ul. Łanowej oraz w parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Hucisku kolo Suchej Beskidzkiej. Na Żywiecczyznę relikwie bł. Elżbiety uroczyście przekazano w lutym 2015 roku z inicjatywy proboszcza parafii w Hucisku, ks. Zbigniewa Oczkowskiego, i już od pięciu lat rozwija się tam kult błogosławionej tercjarki. Przy kościele parafialnym ustawiono jej figurę. Pomnik został poświęcony 2 czerwca 2019 roku.
W każdą drugą niedzielę miesiąca wszyscy parafianie modlą się za wstawiennictwem bł. Elżbiety o uświęcenie rodzin o wierność małżonków.

Dane techniczne

Autor Paoli Redi
Format 130 x 190 mm
Liczba stron 128
Oprawa Miękka
Zdjęcia Nie
Rok wydania 2020
Wydawca AA

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl