
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Praca zbiorowa - Encyklopedia Antykultury
- Andrzej Łobaczewski - Ponerologia polityczna. Nauka o naturze zła w adaptacji do zagadnień politycznych
- Mój Niedzielny Mszalik (-20%)
- Benedyktyni tynieccy (oprac.) - Mszał rzymski (mszalik codzienny)
- Stanisław Krajski - Masoneria polska 2023 AUTOGRAF
- Jadwiga Zamoyska – O pracy
- Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki (-20%)
- Benjamin Abelow - Jak Zachód wywołał wojnę na Ukrainie
- Piotr Witt - Kroniki paryskie drugie
Kazimierz Maliszewski - Krzyż i orzeł. Rola chrześcijaństwa w dziejach kultury polskiej

Książka Krzyż i orzeł. Rola chrześcijaństwa w dziejach kultury polskiej ukazuje, że polskość i chrześcijaństwo to nierozerwalne elementy współtworzące rodzimą historię i kulturę. Z ponad 1000-letniej perspektywy okazuje się, iż przyjęcie chrześcijaństwa przez państwo i społeczeństwo polskie było centralnym wydarzeniem zarówno historii politycznej, jak też i dziejów kultury Polski. Chrześcijaństwo odegrało niezwykle ważną rolę w procesie narodzin, kształtowania się i integracji państwa polskiego oraz włączenia Polski w orbitę cywilizacji zachodnioeuropejskiej budowanej w kontekście starszej kultury grecko-rzymskiej.
Dariusz Walusiak – Wojna i wiara. 1920

Rzecz o kulisach wojny polsko-bolszewickiej oraz o jej kulminacyjnym wydarzeniu: Bitwie Warszawskiej, która w 1920 r. zadecydowała o losach Polski i świata. Jest to jednak książka wyjątkowa. Autor koncentruje się nie tyle na działaniach zbrojnych, strategii wojskowej, rozkazach dowódców i bohaterskich czynach żołnierzy, ile raczej na duchowym aspekcie tej wojny, który okazał się decydujący. Mówi o cudownej interwencji Matki Bożej, która objawiła się czerwonoarmistom powstrzymując ich krwawą ofensywę. Opowiada też o nadzwyczajnej przemianie Polaków, którzy w godzinie próby podnieśli się ze stanu duchowego zagubienia, dezorientacji a nawet dekadencji, by z żywą wiarą stanąć w obronie Ojczyzny stojącej w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa.
Warren H. Carroll - Historia Chrześcijaństwa tom V

W kolejnym tomie Historii Chrześcijaństwa autor opisuje niszczące skutki ideologii XVII i XVIII wieku podbijających Europę i wypierających z niej chrześcijaństwo. Po Wielkiej Brytanii to Francja przyjmuje rolę głównego prześladowcy i wroga Kościoła katolickiego.
Warren H. Carroll - Historia chrześcijaństwa tom IV - Podział chrześcijaństwa

W czwartym tomie Historii chrześcijaństwa autor przedstawia czasy rozłamu, jaki w chrześcijańskim świecie dokonał się wraz z wystąpieniem Lutra, wojną trzydziestoletnią i schizmą anglikańską.
Oprócz barwnych opisów bitew i intryg politycznych, towarzyszących odrywaniu się od Kościoła kolejnych państw Europy, w tomie tym czytelnik znajdzie też dzieje ewangelizacji obu Ameryk i Azji, dzięki której chrześcijaństwo, tracąc wiernych w Starym Świecie zyskało ich w Nowym.
Warren H. Carroll - Historia chrześcijaństwa tom III - Złota epoka chrześcijaństwa

W trzecim tomie znakomitego dzieła autor podejmuje próbę przedstawienia dziejów chrześcijaństwa zachodniego na przełomie XII oraz XIII wieku; potęgi papiestwa i Kościoła, a także czasów jego kryzysu.
W.H.Carroll nie boi się poruszyć tematów związanych z tragicznymi wydarzeniami. Zwraca uwagę na problemy trudne oraz kontrowersyjne. Za pomocą metod naukowych dokonuje obiektywnej analizy przeszłości Kościoła.
Warren H. Carroll - Historia chrześcijaństwa tom II - Budowanie chrześcijaństwa

W drugim tomie, obejmującym czasy od Konstantyna Wielkiego po pierwsze krucjaty, autor przedstawia długi i trudny okres budowania chrześcijańskiego świata. Przeszkody, z jakimi musiała się zmierzyć w tym czasie religia Chrystusa, były olbrzymie: wewnętrzne spory teologiczne, herezje, upadek Rzymu, najazdy barbarzyńców ze wschodu i północy, a przede wszystkim największe i istniejące po dziś dzień zagrożenie: ekspansja wojowniczego islamu.
Karl Keating - W co wierzą katolicy

Trzymamy w ręku swoisty poradnik, który nie tylko pomaga dyskutować o wierze katolickiej i tłumaczy, jakie stanowisko zajmować w wielu kwestiach, ale także podpowiada, jak żyć i jak służyć Chrystusowi zgodnie z Jego nauką. Autor zawsze uzasadnia swoje opinie stosownymi argumentami zaczerpniętymi z Ewangelii oraz z Katechizmu Kościoła Katolickiego. Napisana w bardzo interesujący sposób książka, z wieloma przykładami z naszej codzienności, staje się inteligentnym narzędziem do umocnienia wiary.
Ewa Kurek - Dzieci żydowskie w klasztorach

Książka jest pierwszym i jak dotąd najpełniejszym opracowaniem humanitarnej działalności polskich zakonnic podczas hitlerowskiej okupacji. Spontanicznie dawały schronienie żydowskim dzieciom w klasztorach, a także prowadzonych przez siebie szkołach i ochronkach.
Jest to esencja doktoratu Ewy Kurek, która w swej pracy badawczej zajmuje się historią drugiej wojny światowej, w tym w znacznej części problematyką stosunków polsko-żydowskich. Pozycja opatrzona jest wstępem, który do jej amerykańskiego wydania napisał prof. Jan Karski.
Paweł Lisicki – Czy Jezus jest Bogiem?

Paweł Lisicki z chirurgiczną precyzją wykazuje tendencyjność, uproszczenia, podstawowe błędy tych profesorów, którzy uwierzyli, że ich krytyczna misja polega na „uwolnieniu Jezusa od chrześcijaństwa“. Chrystus jako E.T., żydowski buntownik - tyle może zaakceptować zaślepiony własną pychą dzisiejszy „rozum historyczny“. Lisicki odsłania, jak rodziła się wiara w boskość Chrystusa. To zasadniczy temat książki. Nie znam ważniejszego.
Teodor Jeske-Choiński - Walka Lutra z katolicyzmem

Nikt by się w Niemczech nie spodziewał, że jakiś syn chłopski przewróci do góry nogami religię katolicką i rządy panujących książąt. Tym kimś był Marcin Luter, który przyszedł na świat 10 listopada 1483 roku w Eisleben.
Warren H. Carroll, Anne W. Carroll - Historia chrześcijaństwa tom VI

Długo oczekiwany, szósty i ostatni tom monumentalnej Historii Chrześcijaństwa, zredagowany z notatek autora po jego śmierci przez żonę Anne W. Carroll.
Język, jakim posługuje się Carroll, sprawia, że jego dzieła czyta się jednym tchem - ks. prof. dr hab. Mieczysław Kogut.
Yves Chiron – Swąd Szatana w Kościele. Rewolucja ‘68

Yves Chiron opowiada o wydarzeniach roku 1968, kiedy przez kraje Zachodu przetoczyła się potężna fala protestów wymierzona w europejski ład kulturowy oparty na cywilizacji chrześcijańskiej. Wielki ruch kontestacyjny, który wstrząsnął Francją i Europą w maju i czerwcu 1968 r. spowodował głębokie zmiany w umysłach, mentalności, obyczajach i zachowaniach całych społeczeństw, nie oszczędzając samego Kościoła.